Anneta asju

Anna asjadele uus elu! Anneta Uuskasutuskeskusele

Oleme tänulikud, et eelmisel aastal annetas ligi 43 000 inimest oma asjad Uuskasutuskeskusele.

Sinu kodus või kontoris on kindlasti asju, mille jaoks ruumi ei ole või mida enam ei vajata. Et korralikud asjad ei satuks prügimäele vaid leiaksid tee uue omanikuni, too need Uuskasutuskeskusesse. Läbi meie kaupluste ja abiprojektide leiavad asjad uue õnneliku omaniku. Seeläbi säästame koos keskkonda ning hoolime abivajajatest meie ümber.

Anneta asjuMeie kauplustesse saad annetada oma asjad, mis on muutunud üleliigseks, kuid mis on jätkuvalt veel kasutuskõlblikud, puhtad ja terved. Võtame vastu kõik majapidamises ülejäänud korralikud ja terved esemed nagu riided, mööbel, nõud, mänguasjad, raamatud, jalanõud, aksessuaarid, hobivahendid, muusika/filmid, toataimed, tehnika ja palju muud.

Annetamine on imelihtne ja seda on võimalik teha kogu kaupluse lahtioleku ajal. Selleks leia vaid kaupluse välisukse juurest annetuskorv ja jäta oma asjad sinna.

Ära unusta, et võtame vastu vaid Sinu puhtad ja terved asjad. Kasutuskõlbmatute ja katkiste asjadega Sa meid aidata ei saa, need vii palun ise prügikasti või jäätmejaama.

Mis saab minu asjast edasi?

10%10%10% 30%
Uuskasutuskeskustes müüki

10%10%10%10%10% 50%
Koostööpartneritele

10% 10%
Re-disainiks ja materjaliks teatritele ja käsitöölistele

10% 10%
Prügisse

Kasutatud riided jõuavad uute kandjateni

Uuskasutuskeskus hoolitseb selle eest, et meile toodud kasutatud riided hakkaksid uut elu elama. Pooled neist jagame koostööpartneritele, kolmandiku müüme maha oma poes.

4 põhjust, miks tuua oma kasutatud riided meile:

 1. Kui tühjendad oma kapid kõigist asjadest, mis on sulle väikseks jäänud, moest läinud või lihtsalt ära tüüdanud, siis üllatud ka ise, kui palju tekkis vaba ruumi! Nüüd saad kõik majapidamises vajaliku palju käepärasemalt ära panna.
 2. Säästad loodust: ühe rõivaeseme valmistamiseks kulub keskmiselt 4500 liitrit vett ning õhku paistakse 2273 grammi süsihappegaasi. See kahju jääb sündimata, kui sinu kasutatud riided lähevad teisele ringile.
 3. Aitad kaasa sellise maailmavaate levikule, mis seab esikohale hoolivuse, vastutustundliku tarbimise ning parema maailma loomise meile kõigile.

4 põhjust, miks kasutatud riided on paremad kui uued:

 1. Hoiad kokku suure hulga raha, mida saad kulutada asjadele, mis sind tõepoolest õnnelikuks teevad!
 2. Võid olla kindel, et ühelgi sinu tuttaval pole selliseid asju, samuti ei näe sa seda tänaval mõne vastutulija seljas.
 3. Saadaval on ka mitte-modellimõõdus inimestele sobivaid suurusi.
 4. Sinu raha läheb uus- ja taaskasutuse propageerimiseks.

Uuskasutuskeskusesse toodavad kasutatud riided peavad olema puhtad ja terved. Väga kulunud ja katkised riided võid ära anda jäätmejaama või teha neist kaltsuvaipu, lapitekke, padjakatteid, kaltsunukke jms.

Too kasutatud riided meile ning sa teed heateo nii teistele inimestele kui ka loodusele!

Helista ja uuri lisa: 55 533 001 või kirjuta meile info@uuskasutus.ee

Sinu kasutatud mööbel hakkab kaunistama uut kodu

Asjade müügist saadus rahaga propageerime me uus-ja taaskasutust veelgi enam ja avame uusi keskusi, et ka väiksemate linnade elanikel oleks koht, kuhu asjad ära anda ja kasutatud kaupu osta.

4 põhjust, miks tuua oma kasutatud mööbel meile:

 1. Sa ei pea muretsema transpordi pärast – suurematele esemetele tuleme Tallinnas, Tartus ja Pärnus ise järgi.
 2. Saad vanast mööblist kohe lahti ega tarvitse oodata, millal keegi kuulutuse peale ühendust võtab.
 3. Teed õnnelikuks mõne noore pere või raskustesse sattunud inimese.
 4. Jätad päris mitu puud metsa kasvama.

4 põhjust, miks kasutatud mööbel on hea idee:

 1. Hoiad kokku hulga raha, millega sul on kindlasti midagi targemat ette võtta.
 2. Iial ei või teada, millal sinu kasutatud mööbel jälle hinda läheb – tegemist võib olla kasuliku ostuga.
 3. Kui oled valmis ise natuke vaeva nägema, siis saad uue värvi ja katteriidega anda mööblile just sellise väljanägemise, mis sobib sinu ideaalkoduga.
 4. Sinu raha läheb uus- ja taaskasutuse propageerimiseks ning uute keskuste loomiseks, et ka väiksemate linnade elanikel oleks koht, kus asju ära anda ning säästvalt tarbida.

Uuskasutuskeskusele pakutav kasutatud mööbel peab olema tarvitamiskõlbulik. Kui ese on väga halvas seisukorras, siis võid seda pakkuda näiteks poodidele, mis restaureerivad ja müüvad vana mööblit.

Too kasutatud mööbel meile – sina võidad mugavuses, keegi teine saab aga asja, mida hädasti vajab!

Helista ja uuri lisa: 55 533 001 või kirjuta meile info@uuskasutus.ee

Suuremate asjade annetuseks tuleb Kaubik appi!

Kaubik tuleb appiKui soovid annetada suuremaid asju nagu mööbel või kogukam kodutehnika, tuleb Sulle appi Uuskasutuskeskuse kaubik! Kui ese on realiseeritav, tuleb kaubik järele linna piires  (Tallinn, Tartu, Pärnu,Paide, Narva) täitsa tasuta! Tee annetatavast esemest  foto ning saada see koos oma kontaktidega e-mailile:

Tallinnas ja Pärnus : kaubik@uuskasutus.ee, 55533001

Tartus, Paides ja Narvas: kaubik2@uuskasutus.ee, 55520633

NB! Uuskasutamiseks mittekõlbulike ehk prügisse kuuluvate esemete hinda uuri kaubikult!

 

Mis saab minu asja müügist teenitud rahast?

Täielikult isemajandava MTÜ-na katame Uuskasutuskeskuse müügist saadud tuludega kauplusepinna rendi, tööjõukulud ning muud opereerimisega seotud kulutused.  Opereerimiskuludest ülejääva raha investeerime püstitatud eesmärgi – teha uuskasutamine kõikidele eesti inimestele lihtsasti kättesaadavaks – täitmisesse. Avame keskusi üle Eesti, et uuskasutamine tõepoolest oleks Eesti inimestele kättesaadav oma kodukoha läheduses.

2015. aastal avasime Sinu eseme müügist teenitud rahaga ühe uue keskuse Narva linnas. See on juba meie seitsmes Uuskasutuskeskus! Aitäh Sulle!

Narva Uuskasutuskeskus

Narva Uuskasutuskeskus

Lisaks toetasime 2015 aastal Uuskasutuskeskuses esemete müügist teenitud rahaga Kiusamisvaba Kooli (KiVa) algatust 20 000 euroga! Aitame üheskoos kindlustada lastele turvalise koolitee ja muuta Eestimaa koolid kiusamisvabaks!

Need asjad on prügi – vii need jäätmejaama

Kasutatud patareid, vanad värvained, ehitusjäätmed, metalliromu, töötlemata puit, plastid, sorditud kivid ja betoon, paber ja papp, biolagunevad jäätmed, sõiduauto rehvid, katkised elektri- ja elektroonikaseadmed, pakendid, lehtklaas, ja muud ohtlikud jäätmed.

Jäätmejaamad Tallinnas: Artelli 15, Paljassaare põik 9a, Suur-Sõjamäe 31a ja Raba 40

Jäätmejaam Pärnus: Raba 39, Paikre Sorteerimisjaam

Jäätmejaam Tartus: Jaama 72C ja Turu 49