Anneta asju

Oleme tänulikud, et eelmisel aastal annetas ligi 60 000 inimest oma asjad Uuskasutuskeskusele.

Sinu kodus või kontoris on kindlasti asju, mille jaoks ruumi ei ole või mida enam ei vajata. Et korralikud asjad ei satuks prügimäele vaid leiaksid tee uue omanikuni, too need Uuskasutuskeskusesse. Läbi meie kaupluste ja abiprojektide leiavad asjad uue õnneliku omaniku. Seeläbi säästame koos keskkonda ning hoolime abivajajatest meie ümber.

Meie kauplustesse saad annetada oma asjad, mis on muutunud üleliigseks, kuid mis on jätkuvalt veel kasutuskõlblikud, puhtad ja terved. Võtame vastu kõik majapidamises ülejäänud korralikud esemed nagu riided, mööbel, nõud, mänguasjad, raamatud, jalanõud, aksessuaarid, hobivahendid, muusika/filmid, toataimed, tehnika ja palju muud.

Ära unusta, et võtame vastu vaid Sinu puhtad ja terved asjad. Kasutuskõlbmatute ja katkiste asjadega Sa meid aidata ei saa, need vii palun ise prügikasti või jäätmejaama. Loe lähemalt: Need asjad on prügi – vii need jäätmejaama.

Kuidas annetada?

Oma üleliigsete asjade Uuskasutuskeskusele annetamine on imelihtne.

Anneta asju

 1. Kogu oma üleliigsed asjad kokku. Ära muretse, kui kotti või kasti hiljem tagasi tahad või kui asi on nii suur, et ühtegi kotti ei mahu. Annetuskasti võid asju soovi korral asetada ka täiesti ilma pakkimata. Meie annetusalad on alati ruumis sees, seega ei pea vihma ega niiskuse pärast muretsema.
 2. Otsi endale lähim Uuskasutuskeskus või konteiner SIITUuskasutuskeskused on hetkel Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas ja Paides.
 3. Tule keskuse või konteineri lahtiolekuaegadel oma asjadega kohale. Keskused on avatud E-R 10-18 ja L 10-16. Konteiner on avatud L-P 10-18. Annetada on võimalik kogu keskuste lahtioleku aja ja selleks ei pea midagi eelnevalt kokku leppima.
 4. Leia ukse juurest annetuskast ja jäta oma asjad sinna. Keegi Sinu asju Sinu ees üle vaatama ei hakka ega midagi tagasi ei saada.

Nii lihtne see ongi! Kui sul on midagi nii suurt, et ise transportimine kõne alla ei tule, siis mööbli ja kogukama kodutehnika jaoks on võimalus järele kutsuda ka Uuskasutuskeskuse tasuta kaubik. Loe lähemalt: Suuremate asjade annetuseks tuleb appi kaubik.

Suuremate asjade annetamiseks tuleb appi kaubik!

Kaubik tuleb appiKui soovid annetada suuremaid asju nagu mööbel või kogukam kodutehnika, tuleb Sulle appi Uuskasutuskeskuse kaubik! Kui ese on realiseeritav, tuleb kaubik järele linna piires (Tallinn, Tartu, Pärnu,Paide, Narva) täiesti tasuta!

Selleks tee annetatavast mööblist või tehnikaesemest foto ning saada see koos oma kontaktidega (nimi, telefoninumber, aadress) kasutades allolevat vormi või e-mailile:

Tallinnas ja Pärnuskaubik@uuskasutus.ee, 55533001

Tartus, Paides ja Narvas: kaubik2@uuskasutus.ee, 55520633

PS! Kui sul vedeleb kodus veel ka muid kasutuskõlbulike esemeid, võid need vabalt mööbli või suurema tehnikaga kaasa anda. Eraldi meil paraku veel võimekust neil järel pole käia, kuid muude asjadega võtame meeleldi kaasa.

Võta kaubikuga ühendust!

NB! Uuskasutamiseks mittekõlbulike ehk prügisse kuuluvate esemete äravedu on tasuline.

Mis saab minu asjast edasi?

10%10%10% 30%
Uuskasutuskeskustes müüki

10%10%10%10%10% 50%
Koostööpartneritele

10% 10%
Re-disainiks ja materjaliks teatritele ja käsitöölistele

10% 10%
Prügisse

Mis saab minu asjade müügist teenitud rahast?

Täielikult isemajandava MTÜ-na katame Uuskasutuskeskuse müügist saadud tuludega kauplusepinna rendi, tööjõukulud ning muud opereerimisega seotud kulutused.  Opereerimiskuludest ülejääva raha investeerime püstitatud eesmärgi – teha uuskasutamine kõikidele eesti inimestele lihtsasti kättesaadavaks – täitmisesse. Avame keskusi üle Eesti, et uuskasutamine tõepoolest oleks Eesti inimestele kättesaadav oma kodukoha läheduses. 2016. aastal avasime Sinu eseme müügist teenitud rahaga ühe kolm uut keskust. Nüüd on meil juba kümme keskust üle Eesti. Aitäh Sulle!

Ülejäänud kasumi suuname teiste sotsiaalselt mõjusate algatuste toetamisse. Näiteks toetasime 2015. ja 2016. aastal 20 000 euroga sihtasutust Kiusamisvaba Kool. Loe lähemalt: Muudame koolid kiusamisvabaks.

Kasutatud riided jõuavad uute kandjateni

Uuskasutuskeskus hoolitseb selle eest, et meile toodud kasutatud riided hakkaksid uut elu elama. Pooled neist jagame koostööpartneritele, kolmandiku müüme maha oma poes.

4 põhjust, miks tuua oma kasutatud riided meile:

 1. Kui tühjendad oma kapid kõigist asjadest, mis on sulle väikseks jäänud, moest läinud või lihtsalt ära tüüdanud, siis üllatud ka ise, kui palju tekkis vaba ruumi! Nüüd saad kõik majapidamises vajaliku palju käepärasemalt ära panna.
 2. Säästad loodust: ühe rõivaeseme valmistamiseks kulub keskmiselt 4500 liitrit vett ning õhku paistakse 2273 grammi süsihappegaasi. See kahju jääb sündimata, kui sinu kasutatud riided lähevad teisele ringile.
 3. Aitad kaasa sellise maailmavaate levikule, mis seab esikohale hoolivuse, vastutustundliku tarbimise ning parema maailma loomise meile kõigile.

Uuskasutuskeskusesse toodavad kasutatud riided peavad olema puhtad ja terved. Väga kulunud ja katkised riided võid ära anda jäätmejaama või teha neist kaltsuvaipu, lapitekke, padjakatteid, kaltsunukke jms.

Too kasutatud riided meile ning sa teed heateo nii teistele inimestele kui ka loodusele!

Helista ja uuri lisa: 55 533 001 või kirjuta meile info@uuskasutus.ee

Sinu kasutatud mööbel hakkab kaunistama uut kodu

Asjade müügist saadus rahaga propageerime me uus-ja taaskasutust veelgi enam ja avame uusi keskusi, et kõigil Eesti elanike oleks koht, kuhu asjad ära anda ja kasutatud kaupu osta.

4 põhjust, miks tuua oma kasutatud mööbel meile:

 1. Sa ei pea muretsema transpordi pärast – suurematele esemetele tuleme kõigis linnades, kus on meie keskused ka ise järgi.
 2. Saad vanast mööblist kohe lahti ega tarvitse oodata, millal keegi kuulutuse peale ühendust võtab.
 3. Teed õnnelikuks mõne noore pere või raskustesse sattunud inimese.
 4. Jätad päris mitu puud metsa kasvama.

Uuskasutuskeskusele pakutav kasutatud mööbel peab olema tarvitamiskõlbulik. Kui ese on väga halvas seisukorras, siis võid seda pakkuda näiteks poodidele, mis restaureerivad ja müüvad vana mööblit.

Too kasutatud mööbel meile – sina võidad mugavuses, keegi teine saab aga asja, mida hädasti vajab!

Helista ja uuri lisa: 55 533 001 või kirjuta meile info@uuskasutus.ee

Need asjad on prügi – vii need jäätmejaama

Kasutatud patareid, vanad värvained, ehitusjäätmed, metalliromu, töötlemata puit, plastid, sorditud kivid ja betoon, paber ja papp, biolagunevad jäätmed, sõiduauto rehvid, katkised elektri- ja elektroonikaseadmed, pakendid, lehtklaas, ja muud ohtlikud jäätmed.

Jäätmejaamad Tallinnas: Paljassaare põik 9a, Suur-Sõjamäe 31a, Raba 40, Rahumäe tee 5a ja Pärnamäe tee 36

Jäätmejaam Pärnus: Raba 39, Paikre Sorteerimisjaam

Jäätmejaam Tartus: Jaama 72C ja Turu 49

Jäätmejaam Paides: Mündi 49

Jäätmejaam Narvas: Rahu 3B

Vaata kuhu viia prügi ja katkised asjad www.kuhuviia.ee