MEIE AITAME

Eelmisel aastal päästsime prügimäele jõudmisest 1600 tonni veel puhtaid, terveid ja kasutuskõlblikke esemeid.

ABIVAJALE

Tunneme suurt heameelt, et märkimisväärne osa igal aastal Uuskasutuskeskustes vastu võetud
annetustest läheb abivajajatele. Neid, kes vajavad toetust on meie kõrval palju, kuid kahjuks ei
pruugi me teed alati ristuda.

Kui Sa tead kedagi, kelle voodist on puudu mõni pehme kaisukaru, söögilaualt nõud või vajaks
külmade ilmade korral sooja kampsunit, mis ihu kallistaks. Voodipesu, mille vahele puhkama
heita, et hommikuti värskelt ärgata või midagi muud tarvilikku, siis anna meile teada.
Pöörduge julgelt meie poole! Kui meil on võimekust, siis oleme valmis oma abikäe ulatama.
Oleme tänaseks avanud oma pisikese sorteerimiskeskuse, mis hõlbustab ka abivajatele vajalikke
asjade kogumist ja hoiustamist.

Saame pakkuda abivajajatele lasteriideid, naiste-, meeste rõivaid, koduseid tekstiile, alates
käterätikutest, laudlinadest kuni kardinateni.

Samuti saame pakkuda ka tuge loomade varjupaikadele(nt linu, rätikuid) hoiukodudele padjapüüride, tekkide, rätikute näol.

Võta julgelt ühendust meie sorteerimiskeskusega ning proovime võimalusel olla abiks ja leida
lahendused, mis muudavad abivajajate elu paremaks.

Loodame, et leiate tee meieni!
Aitame ja hoolime üheskoos!

VÕTA ÜHENDUST

Kristi Suup

Sorteerimiskeskuse juhataja

kristi@uuskasutus.ee

+372 53 483 941

Anname asjadele uue elu

karuVähem kasutuskõlblikke asju lõpetavad oma elupäevad prügimäel. Nii hoiame üheskoos Eestimaa puhtana ja teeme tarku tarbimisvalikuid. Igal aastal päästame prügist sadu tonne esemeid.

Muudame koolid kiusamisvabaks

Isegi ühte ühiskonna kitsaskohta lahendava eduka ning isemajandava sotsiaalse ettevõttena tahame igal aastal osa oma kasumist panustada mõne teise suure sotsiaalse mõjuga algatuse arengusse. Sealjuures proovime leida selliseid algatusi, millest on abi nii meie annetajatele kui ühiskonnale laiemalt. Meie annetajatest moodustavad suure aga just lapsevanemad, kelle üks või mitu last käivad koolis. Niisiis oleme viimased kolm aastat toetanud kokku 50 000 euroga sihtasutust Kiusamisvaba Kool, mille eesmärgiks on muuta Eesti koolid kiusamisvabaks.

kiusamisvaba kool

Kiusamisvaba Kool asutati 2012. aastal Heateo Sihtasutuse, Eesti Koolipsühholoogide Ühingu, Omanäolise Kooli Arenduskeskuse, Tartu Ülikooli kasvatusteadlase Kristiina Treiali ning sotsiaalsete ettevõtjate Kristi Liiva ja Rasmus Raski poolt ja pakub Soome kasvatusteadlaste välja töötatud tõenduspõhist KiVa programmi, mis on 2017/2018. õppeaastal jõudnud Eestis ligi 50 kooli.

KiVA programm sisaldab nii universaalseid kui ka juhtumipõhiseid tegevusi kiusamise ennetamiseks ja märgatud juhtumine lahendamiseks. Eestis läbiviidud esimese mõju-uuringu tulemusel saab öelda, et pilootkoolides langes ohvrite osakaal KiVa tegevuste tulemusena 17,2%-i.

Uuskasutuskeskuse arvates on ideaalne koolikeskkond turvaline ja lapse arengut ja eripärasid igati toetav. Selline, kus laps ei oleks ega tunneks ka kohustust olla üheks halli massi osaks, vaid igaühe erisusi märgatakse, tugevusi tunnustatakse ja nõrkuseid arendatakse. Seda nii koolipersonali kui ka kaasõpilaste poolt. Kool peaks olema koht, kuhu on rõõm minna ja kust lahkutakse targemana, tugevamana ning samas kaotamata tilkagi oma elurõõmust ja eripärast. Läbi Uuskasutuskeskusesse annetamise aitad kaasa just sellise ideaalse kiusamisvaba koolikeskkonna kujunemisele!

Aitame abivajajaid

Oleme uhked ja rõõmsad, et osa igal aastal Uuskasutuskeskustes vastu võetud kaubast läheb otse abivajajatele.

Uuskasutuskeskus peab end eelkõige keskkonnaorganisatsiooniks, aga abivajajate aitamine annetatud esemetega on meie tegevuse loomulik ja lahutamatu osa olnud Uuskasutuskeskuse loomisest peale. Aastal 2018 oleme toetanud asjadega näiteks Pärnumaa ja Põlva lasterikkaid peresid, Pärnumaa Kasuperede Ühingut, Haapsalu lastekodu, Hiiumaa puuetega inimeste käsitöö huviringi, Tahkuranna ja Tõstamaa valla suurperesid ja vanureid, Pärnu loomade varjupaika, Pauluse supikööki, Tartu Lastekaitse Ühingut, Maarja Küla, Lillemaja laste huviringe, Puuetega Inimeste Koda, Kassiabi, Naiste Varjupaika ja MTÜ-d Jooksev Koer.

Samuti teeme tihedat koostööd Tallinna Sotsiaaltöö Keskusega, kellega koos oleme juba mitu korda korraldatud tasuta asjade turge kodu kaotanud inimestele. Tasuta asjade turg on kutsetega üritus, kus kodu kaotanud inimesed saavad endale valida esemeid, mida neil parasjagu kõige rohkem vaja on. Tasuta võtmiseks on nii riided, jalanõud, mänguasjad, raamatud, nõud kui ka kõik muu, mis Uuskasutuskeskuse tootevalikus on.

Abivajajatele saame annetada vaid need esemed, mida nad konkreetselt küsivad. Seetõttu ei saa me garanteerida, et just sinu särk või püksid abivajajani jõuavad, küll aga transpordime sel juhul sinu eseme müügist saadud tuluga küsitud esemed abivajajani ja nii oled siiski kaudselt oma panuse andnud.