5 nippi edukaks second hand-poetuuriks

5 nippi edukaks second hand-poetuuriks

01. november 2016

Sekkar, second hand, kaltsukas, kasutatud asjade kauplus – heal lapsel mitu nime. Kuidas iganes teise ringi poode ka kõnekeeles ei kutsutaks, on need täis põnevaid pärleid, mis vaid ootavad avastamist. Kuidas aga kaltsukatuurist parimat võtta? Uuskasutuskeskus annab viis kasulikku nippi.

1. Jäta oma eelarvamused koju

Paljud inimesed arvavad senini ekslikult, et second hand tähendab midagi räpast ning vähem väärikat. Vale! Teise ringi kauplused on tänapäeval kohad, mis teevad oma tootevalikult ning õdususelt tihti ära uhketele brändipoodidele. Väljapanekud on läbimõeldud, kliendid keskkonna- ja trenditeadlikud ning tooted puhtad ja korralikud.

2. Varu kannatlikkust ja aega

Õnneks on ammu möödas ajad, kus kaltsukates on suured hunnikud kortsus ning segamini riideid. Tänapäeval on uuskasutuskeskustes asjad ilusti riidepuude peal ning värvide järgi reas. Siiski ei saa second hand poodide väljapanek olla kunagi päriselt võrreldav kiirmoekettidega, kus on riidestanged täis kümneid ühe lõike ja värviga tooteid. Igat asja on kaltsukates reeglina siiski üks. Seega nõuab meeldiva leidmine veidi rohkem tööd, kui lihtsalt kaugelt mööda kõndimine. Võta aega ja vaata iga stange otsast lõpuni läbi. Võta seda kui toredat aaretejahti!

3. Julge eksperimenteerida

Oled ammu unistanud valgest mantlist, kuid kardad, et see on Eesti kliimas ebapraktiline? Tahaks katsetada kärtsroosat kleiti, kuid suure raha eest ei raatsi seda oma muidu mustast koosnevasse garderoobi osta? Teise ringi poodidest võid julgelt osta värve ja lõikeid, mida sa tavapoest ostma ei kipu. Mõistlikud hinnad ja huvitav valik aitavad täita muidu raha ning julguse taha jäänud unistused.

4. Proovi julgelt erinevaid suuruseid

Oma lemmikbrändi rõivasuuruseid võid sa unepealt teada, kuid second hand poodides suurused varieeruvad. Erinevad ometi tootjad ning tootjariigid. Samuti võivad suurused muutuda pesu, kuivatamise ning kandmise käigus. Seetõttu pole Uuskasutuskeskustes teadlikult asjad  suuruste järgi reas. Näiteks võib XXL suuruses kampsun olla veidi pesus kokku tõmbunud ja M-i kandjale trendikalt lohvakas.

5. Ära osta asja ainult sellepärast, et see on odav

Kasutatud asjad on võrreldes uutega reeglina väga odavad. Ära lase end hindadest pimestada ja ära kahma korvi asju vaid põhjusega “Aga see oli ju nii odav”. Pole mõtet osta endale asju, mida sa kunagi ei kasuta. Jah, isegi mitte siis kui need polnud kallid. Asjadest on rõõmu ainult, siis kui need saavad ka kasutus ja 2.80€ pintsaku eest ei olnud säästmine, kui see sul hiljem kaks aastat ainult kapis seisab.

Kus on parim second hand?

Kindlasti ei peaks su kaltsukatuur piirnema ühe poega. Tallinnas, Tartus, Pärnus, Paides ja Narvas võiksid alustada Uuskasutuskeskustest – pealinnas on neid lausa viis. Uuskasutuskeskustest leiad lisaks riietele, jalanõudele ja aksessuaaridele põnevat ka kodusisustuseks. Otsi lähim Uuskasutuskeskus: kontakt.

Loe samal teemal ka: Kaltsukad ja uuskasutus – 5 nõuannet kasutatud riiete soetamiseks.

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.