5 võimalust, kuidas sinu kasutatud  raamatud saaksid uue elu

5 võimalust, kuidas sinu kasutatud raamatud saaksid uue elu

09. veebruar 2017

Reeglina on elu liiga lühike selleks, et kõiki soetatuid raamatuid mitu korda läbi lugeda. Nii jääbki tavaliselt juba kord läbi loetud kirjandus määramatuks ajaks riiulile tolmu koguma. Et aga kaante vahel peituvad lood saaksid oma elu edasi elada, oleks hea kui sinu kasutatud raamatud leiaksid tee uute lugejateni. Toome välja selleks viis võimalust:

1. Väärt raamat anna edasi sõbrale

Veel parem tunne sellest, kui lihtsalt hea raamat lõpetada, on see, kui saad kõnealuse raamatu teemadel mõne sõbraga arutleda. Jaga eriti mõnusat elamust ja kingi loetud meeldiv raamat sõbrale edasi. Hea mõte on näiteks sisse kirjutada ka pühendus koos juhisega peale lõpetamist see järgmisele inimesele edasi kinkida. Nii ei jää kasutatud raamatud kellegi riiulile seisma ja väärt kirjandus leiab tänulikud lugejad. Lisaks on põnev hiljem teada saada kelle käes sinu raamat käinud on või kuhu omadega jõudnud!

2. Anneta Uuskasutuskeskusesse

Kui sul on palju kasutuseta seisvaid raamatuid, siis võid neid Uuskasutuskeskusesse viia kasvõi kastide viisi. Keegi ei hakka neid ukse peal üle vaatama – vastu võetakse kogu lektüür, isegi eestiaegsed ajakirjad ja nõukogudeaegsed entsüklopeediad. Hea on see, et lisaks saad samaaegselt annetada ka kõike muud majapidamises leiduvat – olgu need mänguasjad, nõud või väikeseks jäänud riided. Nii saad raamatute annetamise ühildada üldisema koduse suurpuhastusega.

3. Vaheta kasutatud raamat võhivõõraga!

Mõnel pool on populaarsust kogumas usalduse põhimõttel toimivaid valveta raamatuvahetuspunktid, kuhu saad oma raamatu jätta ja kellegi teise oma asemele võtta. See toimib aga vaid väikeste koguste puhul. Mitut kastitäit tavaliselt neile riiulitele ei mahu. Eelmisest aastast töötab ka raamatuvahetuse veebikeskkond, kuhu saad üles panna kõik teosed, mida soovid mõne teise raamatu vastu vahetada. Arvestama peab siiski sellega, et viimasel variandil saad teosest lahti vaid siis, kui keegi seda konkreetset eksemplari tahab, seega kiireks koduseks suurpuhastuseks see võimalus ei sobi.

4. Vii kirjandusklassikud kooliraamatukokku!

Mäletad võib-olla endagi kooliajast, kuidas viimased reageerijad raamatukogust tühjade kätega lahkusid, kui kolm klassitäit “Dorian Gray portreed” või “Kõrboja peremeest” korraga lugema pidid? Kui sul endal kooliealisi lapsi pole ja sul leidub riiulis kohustusliku kirjanduse varasalve kuuluvaid teoseid, siis võid huvi pärast oma lähimast raamatukogust uurida, kas neil on neid piisavalt. Kui ei, siis võid kõnealused raamatud neile annetada.

5. Jäta kasutatud raamatud otse raamatupoodi

Kui käid tihti uusi raamatuid riiulisse juurde ostmas, siis võib-olla meeldib sulle see võimalus, et Tallinnas Solarise keskuse Apollo raamatupoes on sul võimalus oma läbiloetud raamat kohe sealsamas kogumiskasti jättaUuskasutuskeskuse kogumiskasti saab jätta oma kasutatud raamatud, ajakirjadlauamängud, filmid ja CD-plaadid. Võid teha endaga kokkuleppe, et iga kord kui ostad uue raamatu, pead ühest vanast loobuma. See aitab koduse raamatukogu suuruse kontrolli all hoida.

Loe samal teemal ka: 4 põhjust, miks tuua kasutatud raamatud Uuskasutuskeskusesse ja  Kasutatud raamatute müük ja annetamine.

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.

Annan Uuskasutus MTÜ-le nõusoleku oma andmete töötlemiseks uudiskirja saatmise eesmärgil. Olen teadlik, et saan uudiskirja listist lahkuda iga hetk.*
Nõustun Uuskasutus MTÜ   privaatsuspoliitikaga*