Algab kevadine kogumiskampaania “Toome ära”

Algab kevadine kogumiskampaania “Toome ära”

02. mai 2016

Täna algava ja kogu maikuu kestva kogumiskampaaniaga ärgitatakse inimesi kodus asjatuna seisvatele asjadele uut elu andma ja neid uuskasutuseks annetama.

Kampaania raames on esmakordselt Tallinna piires võimalus oma puhastele ja tervetele asjadele järele kutsuda kuller ning hakata ka ise uuskasutus-kulleriks. Uuskasutuskeskuse tegevjuhi Katriin Jüriska sõnul puudub paljudel inimestel transpordivõimalus, seega minnakse tihti lihtsama vastupanu teed ja visatakse korralikud asjad lihtsalt ära. “Kuna meie missiooniks on aga muuta uuskasutamine võimalikult igapäevaseks ja lihtsasti kättesaadavaks kõigile, otsustasimegi seekord teha annetamise inimestele nii kergeks kui veel võimalik, “ põhjendab Jüriska.

Kulleri tellimise platvorm valmis koostöös Eesti idufirmaga PostPal. Kulleriks võib Jüriska sõnul hakata igaüks, kellel on Android nutitelefon, isiklik sõiduauto ja natukene vaba aega. “Meie nägemuses on see selline kogukondlik asi, kus koos enda asjade toomisega saad ühtlasi tee pealt ka kellegi teise annetused kaasa haarata ja Uuskasutuskeskusesse tuua,” selgitab ta.

Lisaks on kampaania raames oodatud annetused nädalavahetuseti avatud kogumiskonteineritesse Tallinnas Pirita turu platsil (Merivälja tee 34), ning Tartus Lõunakeskuse parklas. Samuti võtavad esmaspäevast laupäevani korralike ja puhtaid asju vastu Uuskasutuskeskused üle Eesti – Tallinnas kesklinnas, Mustamäel ja Lasnamäel ning Tartus, Pärnus, Paides ja Narvas.

Annetustena on oodatud kõik majapidamises ülejäänud korralikud, puhtad ja terved esemed nagu riided, mööbel, nõud, mänguasjad, raamatud, jalanõud, aksessuaarid, hobivahendid, muusika/filmid, toataimed, tehnika ja muud esemed.

Uuskasutuskeskus (MTÜ Uuskasutus) on 2004 aastal Heateo Sihtasutuse, Eestimaa Looduse Fondi, SA Caritas, Rasmus Raski ja Priit Mikelsaare poolt loodud isemajandav sotsiaalne ettevõte, mille eesmärgiks on saata kasutatud asjad ringlusesse ning muuta uus-ja taaskasutamine lihtsasti kättesaadavaks ja igapäevaseks kõikidele Eesti inimestele. Ülejäänud tulu investeeritakse teiste heade mõjusate sotsiaalsete algatuste toetamiseks. Näiteks viimased kaks aastat on 20 000 euroga toetatud sihtasutust Kiusamisvaba Kool.

Loe lähemalt ja telli või hakka kulleriks kampaania kodulehel www.toomeära.ee

Kampaania video: https://youtu.be/yIMDiFxQDEg

 

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.