Ideed, kuidas tuua heategevus oma argipäeva

Ideed, kuidas tuua heategevus oma argipäeva

22. detsember 2016

Kohe, kui detsember algab, hakatakse üha rohkem rääkima teistele mõtlemisest, heasoovlikkusest ja kingitustest. Jah, jõulud on aeg, kus märkame ligimesi justkui enam, kuid tegelikult võiks heategevus olla loomulik osa iga inimese elus.

Heategevus on midagi, millest on tihtipeale tehtud justkui järjekordne müügiartikkel, kampaania või lausa ärivaldkond. Tegelikult on see südamest tulev tegevus kaasinimeste aitamiseks, abistamiseks või toetamiseks.

Öeldakse, et me peaksime ise olema see muutus, mida maailmas näha soovime. Jõuluajal on eriti kurb vaadata uudiseid vägivallast, mistõttu on maailma muutmise motivatsioon veelgi kõrgem. Seepärast soovime seda teha paremaks paigaks kasvõi veidikene ja ainult enda ümber. Mida rohkem on meis headust, seda ilusam on ka nende inimeste elu, kes meiega kokku puutuvad.

Heategevus on kättesaadav igale inimesele, siin on mõned ideed:

Ole avatud silmadega, aita abivajajaid

Avalikus kohas nutiseadme ekraani vaatamise asemel jälgi oma ümbrust. Ehk on mõni inimene, kes vajaks ühistranspordis sinu istekohta? Äkki kukkus su ees oleval inimesel kinnas maha? Kas eakas daam vajaks abi bussi astumisel või laps sõidutee ületamisel? Ole ümbritsevate inimeste suhtes hooliv ja armastav.

Anneta oma asju

Meie kodud on sageli täis asju, mis kasutust ei leia. Kogumise asemel vaata kodus ringi ja anna kõik ebavajalikud, kuid korralikud asjad neile, kel on tõepoolest häda käes. Kasvõi kapinurgas seisev vihmavari võib kellelegi teisele pakkuda oluliselt suuremat rõõmu! Kohti, kuhu saad oma asju annetada, on palju, teiste seas ka üle-eestilised Uuskasutuskeskused. Kui vajad mööbli transportimisel abi, siis telli endale tasuta kaubik.

Ära viska riideid või tarbeesemeid minema

Suurpuhastuste käigus viskavad paljud inimesed prügikasti asju, mis tegelikult kõlbaksid veel kanda või kasutada. Kui ese on korralik ja töötab, siis tee see puhtaks ning vii Uuskasutuskeskusesse. On võimalik, et sinu äravisatav asi on kellegi jaoks tõeline heategevus!

Heategevus mõnes organisatsioonis

Kogu kokku punt sõpru ja minge tehke kasvõi paar tundi heategevust mõnes organisatsioonis. Neid on Eestis palju, seega valik on lai – abistada saab loomi, lapsi, raskustes peresid ning panustada on võimalik ka loodusesse,  keskkonda. Isegi Uuskasutuskeskusesse saab tulla vabatahtlikuks ja anda oma heategevuslik panus!

Ütle ilusaid sõnu ja komplimente

Komplimendid mõjuvad ainult siis, kui need tulevad südamest. Seetõttu ütle neid ainult neid, mida tõsiselt mõtled, aga kui juba mõtled, siis kindlasti ütle! Vahet pole, kas tegemist on elukaaslase, ema või kontvõõraga poejärjekorras – kui kellelgi on ilusad silmad, käekott või jalanõupaar, siis tasub seda talle öelda.

Tunnusta ja jäta jootraha

Sageli kipume me alahindama teenindavat personali, kuid tegelikult on just nemad need, kes muudavad meie kontserdi-, restorani- või lennukogemuse tõeliseks elamuseks. Kelneri või klienditeenindaja amet on raskem kui arvatagi oskame, mistõttu tasub inimesi tunnustada ja hea töö eest jätta ka jootraha.

Naerata

Öeldakse, et naerata ja maailm naeratab sulle vastu! See ütlus peab paika. Tee proovi ja naerata lisaks tuttavatele ka võõrastele. Märka, kuidas sinu naeratuse ja lahke oleku peale muutuvad muidu mornid ja tõsised inimesed oluliselt rõõmsamaks, soojemaks ja naeratavamaks.

Niisiis on heategevus midagi sellist, mis ei vaja suurt ettevalmistust, panustamist ega planeerimist. Tuleb lihtsalt olla avatud südamega ja armastusväärne. Ole hooliv iseenda, oma lähedaste, võõraste, ühiskonna, keskkonna ja loomade vastu. Meil kõigil on hing ja süda sees ning üheskoos panustades muudame maailma ilusamaks paigaks!

Autor: Kirjutaja Getter

Loe veel: 4 põhjust, miks võiks kasutatud asjad müümise asemel hoopis ära anda.

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.

Annan Uuskasutus MTÜ-le nõusoleku oma andmete töötlemiseks uudiskirja saatmise eesmärgil. Olen teadlik, et saan uudiskirja listist lahkuda iga hetk.*
Nõustun Uuskasutus MTÜ   privaatsuspoliitikaga*