Kõige kiftimad kohad, kus kasutatud mööbel Tartus on kasutusele võetud

Kõige kiftimad kohad, kus kasutatud mööbel Tartus on kasutusele võetud

29. jaanuar 2018

Tartu – see on Emajõe Ateena, tudengite meka, heade mõtete linn. Lõuna-Eesti pealinnaks tituleeritud Tartu võlub oma läbi linna voolava jõe, Toomemäe ja linnapildiga, mida ilmestab kollaaž väärikast vanast ning huvitavast uuest. Tartlased hoiavad oma elukeskkonda ning armastavad taaskasutada energiat, riideid ning teineteise häid mõtteid. Ka kasutatud mööbel on Tartus au sees.

Kasutatud mööbel Tartus leiab kodu muuhulgas ka õunaaedades ja ühikatubades

Ennekõike soetavad tartlased  – nagu ilmselt ka tallinlased, pärnakad või võrukad – kasutatud mööblit ikka isiklikuks otstarbeks, et muuta oma kodu eriliseks, stiilseks ning omanäoliseks. Suvel Supilinnas jalutades ning salamahti aedadesse kiigates võib ka näha, kui kihvtilt, loominguliselt ning julgelt on ühe elu ära elanud kasutatud mööbel (lauad, toolid, riiulid) värvi(de)ga üle võõbatud, mustreid kujundatud ning töö tulemusena saadud üks äraütlemata mõnus istumiskoht, kus sõpradega maailmaasju arutada või koguni miniarvamusfestivale korraldada.

Üks kindel Tartu kasutatud mööbli fänkond on sajad verivärsked tudengid, kes iga sügise hakul voolavad kokku üle kogu Eesti, et jätkata haridusteed just siinsetes koolides. Ühikatoad või kamba peale üüritud korterid vajavad soodsat sisustamist ning enamus tudengitest seab oma sammud esmajoones just kasutatud mööbliga kauplejate suunas, näiteks Uuskasutuskeskusesse.

Näiteid Tartu taaskasutuse pärlitest

Samal ajal võib kasutatud mööbel Tartus leida uue hingamise mitmetes kohvikutes. Näiteks Tartu Botaanikaaiast üle tee asuv Genialistide Klubi interjöör on otsekui teise ringi asjade paradiis. Kõik lauad, toolid, lambid, riiulid, aga ka raamatud, nõud ja muud pisemad aksessuaarid on pärit komisjonipoodidest ning moodustavad kokku parajalt boheemlasliku atmosfääri.

Tartu Genialistide klubi kasutatud mööbel
Foto: https://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/0a/28/ff/56/genialistide-klubi-vats.jpg 

Karlova linnaosa rahvast võib väga sageli näha kogunema Barlovasse – pisikesse Itaalia mekiga baari, mida itaallasest omanik ise nimetab „õdusaks elutoa pikenduseks“. Inimestele meeldib sinna sisse astuda nii päeval kui õhtul, et hingata sõõm ehtsat puumaja hõngu ning vajuda seejärel mugavasse taaskasutusringilt leitud nahkdiivanisse, nautimaks tassikest Itaalia kohvi või head käsitööõlut. Suurepärane näide, kuidas kasutatud mööbel Tartus aset on leidnud!


Foto: https://p.ocdn.ee/40/i/2016/2/2/kohwissg.ji2.jpg

Ajaloolise hõnguga Tähtveres, Veski tänaval, asub ilmselt kõikide kohalike maiasmokkade lemmikkohvik Mandel. Sealse kohviku pidajad on uskumatult väikesele pinnale loonud uskumatult hubase pesa – ning ka seal on kasutatud mööbel andnud peaasjalikult kogu romantilise ning retrohõngulise õhustiku.

Kasutatud mööbel Tartu
Foto: kohvik Mandli Facebooki leht

Tartu taaskasutuse üheks lipulaevaks on aga Kastani tänaval asuv hostel Looming. Nimele kohaselt on kogu hosteli interjöör üks lõputu ning pidev loomine: vanast uus ning kasutust kasulik. Pea kogu sisustuse moodustavad kasutatud mööbel – igaüks neist kõnelemas Oma Lugu. Lisaks sellele on tegemist Eesti ainsa sertifitseeritud ökohosteliga, kus rohelist mõtteviisi hoitakse väga au sees.

Kasutatud mööbel
Foto: https://static2.visitestonia.com/images/2947770/_MG_5795_.jpg

Kust aga tartlased kõikide nende ideede jaoks materjali saavad? Loomulikult oma sõpradelt-tuttavatelt ning Uuskasutuskeskusest, aga ka Tartu Taaskasutuskeskusest, kauplusest Sõbralt Sõbrale, taaskasutuskeskusest Sahtel, arvukatest väiksetest komisjonipoodidest ja soojemal aastaajal toimuvatelt vabaõhutäikadelt (nt Müürilille täika) ning kirbuturgudelt.

Loe ka: 5 põhjust, miks kasutatud mööbel tasub osta Uuskasutuskeskustest ja Tõestus, et odav mööbel ei pea olema igav  

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.

Annan Uuskasutus MTÜ-le nõusoleku oma andmete töötlemiseks uudiskirja saatmise eesmärgil. Olen teadlik, et saan uudiskirja listist lahkuda iga hetk.*
Nõustun Uuskasutus MTÜ   privaatsuspoliitikaga*