Pai sõbrale ja keskkonnale

Pai sõbrale ja keskkonnale

11. veebruar 2020

 

14. veebruaril tähistatakse ülemaailmset sõbrapäeva ning kuigi on vahva, et on olemas päev, mil lähedastele rohkem armastust pöörata, on sõbrapäeval ka tumedam pool. Selle päeva puhul värvuvad kaupluste riiulid roosaks ning tarbimine ja kingituste tegemine suureneb märgatavalt. Enamus tol päeval soetatud uhked  õhupallid lõpetavad kahjuks meres ulpides või metsa all ning väikesed südamekestega karukesed ja kujud jõuavad parimal juhul taaskasutuspoodidesse, halvimal, olmeprügisse, kus nende hävimiseks läheb aastatuhandeid. Ületarbimine ja mass plastiku tootmine mõjub meie haprale planeedile laastavalt. Kuid see ei pea nii olema. Iga teadlik tarbija aitab kaasa sellise ahela katkemisele. Igaüks meist saab midagi ära teha.

Sõbrapäev on ilus päev mil jagada armastavaid sõnu ning olla tänulik ilusate inimeste eest, kes meie eludes eksisteerivad.

Niisiis, kuidas veeta üks sõbra- ja keskkonnasõbralik päev?
Siin on mõned ilusad viisid kuidas armastust levitada ja tunda. Mitte ainult sõbrapäeval, vaid iga päev.
✨Kingi elamusi! Vii kaaslane/sõber/tähtis inimene Kellerteatrisse! 
Kellerteater on Eesti esimene põnevusteater kuhu on oodatud kõik avatud meele ja kartmatu südamega inimesed, keda lummab teistsugune ja tavapäratu keskkond ja põnevad lood. Kellerteatrit toetab Uuskasutuskeskus vajalike esemetega.
✨Toeta kodumaist innovatiivsust. Ettevõtlikud noored SISU kotist toodavad kangast kotte, mida kasutada väikeste kilekottide asemel toidukraami ja muu ostmiseks. Kõik kotid on valmistatud kangajääkidest ning koostöös Uuskasutuskeskusega. PS!Müügil on sõbrapäeva eri kotid!
✨Käsitsivalmistatud rõivad võivad olla kallimad, kui kiirmood, kuid need on valmistatud just sinu jaoks ning on kvaliteetsemad ning palju vastupidavamad. 
Näiteks Kalamaja Printsessi ja Afterlife brände varustab kangaga Uuskasutuskeskus.
✨Kodumaine mängasi pere pisimatele. Vaatamida toredat ja ilusat meisterdab kangajääkidest MiaPupe. Iga eksemplar on kordumatu ja erilise hoolega valmistatud. Trikotaaži aitab koguda Uuskasutuskeskus. 
✨Käsitöö Maarja külast. Kogukonnast, kus elavad intellektipuudega täiskasvanud, kes saavad nautida rahuldustpakkuvat ja mõtestatud igapäeva- ja tööelu valmistades kaunist käsitööd. Maarja küla varustab materjalidega Uuskasutuskeskus.
✨Proovi kingitus/kaart ise teha parasjagu kodus leiduvatest asjadest. Või tehke kaardid kambakesi koos. Varu vaid liimi, käärid ja ajakirjad ja get creative!
✨Eelista kohalikku toodangut. Kodukandi talunikud ja ettevõtjad vajavad Sinu toetust enam kui suurkorporatsioonid. 
Näiteks StayYoung tooršokolaad on Eestimaine maiuspala.
✨Võta sõber loomade varjupaika kaasa ning tehke kellegi väiksema päev ekstra ilusaks. 
✨Leia aega iseendale. Loe seda raamatut, millega oled ammu tahtnud alustada. Proovi ära see uus retsept, mille järgi Sul isu on, aga mis tundub veidi keeruline jpm.
Head sõbrakuu jätku!

 

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.

Annan Uuskasutus MTÜ-le nõusoleku oma andmete töötlemiseks uudiskirja saatmise eesmärgil. Olen teadlik, et saan uudiskirja listist lahkuda iga hetk.*
Nõustun Uuskasutus MTÜ   privaatsuspoliitikaga*