Taaskasutus – nutikas viis raha ja keskkonda säästa

16. detsember 2015

Säästev eluviis ei ole kasulik mitte ainult su rahakotile, vaid ka planeedile. Kui annetad oma vanad riided, jalanõud, mööbli ja muud mittevajalikud kuid kasutuskõlblikud esemed taaskasutuskeskusesse, leiavad need uue omaniku. Võrreldes asjade äraviskamisega hoiab nende uuele ringile saatmine kokku toormaterjali, tööjõu-, tootmis- ja transpordikulusid. Samuti tekib vähem prügi ja keskkonnareostust. Eestis jõuab tänu taaskasutusele igal aastal mitusada tonni vähem jäätmeid prügimägedele.

Mis saab taaskasutusse annetatud asjadest?

Taaskasutuskeskusesse saad tuua riideid, jalanõusid, mööblit, nõusid, mänguasju, raamatuid, hobivahendeid ja muid tarvituskõlblikke esemed, mida sul enam vaja pole. Uuskasutuskeskusesse annetatud asjadest läheb:

  • 50% abivajajatele ja koostööpartneritele – riided ja muud esemed jõuavad abivajajateni koostöös Eesti Lasterikaste Perede Liidu, varjupaikade ja kohalike omavalitsuste sotsiaalosakondade ning sihtasutusega Dharma.
  • 30% müüki Uuskasutustes – hetkel saad taaskasutuskaupluseid külastada Tallinnas, Tartus, Pärnus, Paides ja Narvas, kuid tulevikus on plaanis laieneda veelgi.
  • 10% ümberdisainimiseleEestis on palju disainereid, kes uute asjade tootmisel riideid ja muid esemeid taaskasutavad, näiteks Reet Aus, Karin Raski, Kairi Lentsius.
  • 10% prügisse – katkised ja kasutuskõlbmatud esemed visatakse ära. Vaata ka nimekirja asjadest, mida ei tasu taaskasutuskeskusesse tuua.

Kuidas asju annetada?

Annetamine on väga lihtne – too asjad meie kauplustesse ja jäta need poodide välisuste juures asuvatesse annetuskorvidesse. Kuigi sorteerime kõik toodud esemed, ära palun katkiseid ja määrdunud asju kogumiskastidesse too.

Kui soovid annetada suuremaid esemeid, näiteks diivanit, lauda või köögimööblit, siis saad transpordiks tellida tasuta kaubiku.

Miks osta riideid, mööblit ja muid esemeid taaskasutuskeskusest?

Taaskasutuskeskustes müüdavad esemed on uutega võrreldes märkimisväärselt soodsamad. Lisaks raha kokkuhoiule võid second hand poodidest leida tõelisi pärleid – müügil on tuntud brändide rõivaid, kordagi kasutamata asju, unikaalseid mööbliesemeid ja põnevaid disainielemente. Võrreldes tavakauplusest ostmisega, saad olla üpris kindel, et kellelgi teisel pole samasuguseid tooteid. Kuna tihtipeale on taaskasutuskeskustes originaalsem kaubavalik kui tavapoodides, on nende külastamine hea viis ka oma garderoob isikupärasemaks muuta.

Taaskasutus on praktiline, soodne, aitab abivajajaid ning säästab keskkonda. Kui sul on küsimusi või soovid aidata vabatahtlikuna, võta meiega ühendust.

 

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.