Tasku keskuses avatati asjade ringlusse saatmiseks uuskasutuskapp

Tasku keskuses avatati asjade ringlusse saatmiseks uuskasutuskapp

03. märts 2021

Tasku keskus avas koos Uuskasutuskeskusega 4. märtsil Taskus ainulaadse uuskasutuskapi, kuhu inimesed saavad igapäevaoste tegema tulles ära anda kodus üleliigseks muutunud heas korras asjad. Uuskasutuskapp asub keskuse bussijaamapoolse sissepääsu lähedal liftide kõrval.

Uuskasutuskeskuse tegevjuhi Diana Paakspuu sõnul on Tasku keskuse uuskasutuskapp ainus omalaadne ja Emajõelinnas esimene. Kogumiskapi teeb eriliseks asjaolu, et sinna saab tuua ka nõusid ja teisi õrnemaid esemeid. „Minnes keskusesse toitu või muid vajalikke asju ostma, on mugav ühtlasi kaasa võtta uuesti ringlusse saatmiseks need esemed, mis on kodus kasutuseta seisma jäänud. Meil on väga heameel teha Tasku keskusega koostööd ja loodame, et uuskasutuskapp Tartu südalinnas võetakse hästi vastu,“ ütles Diana Paakspuu.

Tasku keskuse juht Annika Oja lausus, et uuskasutuskapp avatakse Estiko Grupi roheliste tegude aasta raames ja on Tasku algatusel ellu kutsutud roheline tegu. „Tahame keskusena anda suure panuse sellesse, et levitada rohelist mõtteviisi ja soodustada rohelist käitumist. Väga oluline on meie jaoks ka see, et kõik siia kappi toodud esemed jõuavad uuesti ringlusse justnimelt Tartu Uuskasutuskeskuse kaupluste kaudu. Iga annetusega hoiame keskkonda ja toetame kohalikku kogukonda,“ märkis Oja.

Uuskasutuskappi saab keskuse lahtiolekuaegadel tuua puhtaid ja terveid riideid, jalatseid, mänguasju, kodutekstiile, kotte, aksessuaare, raamatuid, hobitarbeid ja nõusid. Nõude jaoks on eraldi kapp, kuhu saab ettevaatlikult õrnad asjad paigutada. Suuremate esemete (mööbel ja kodutehnika) jaoks saab Tartus ja linna lähistel tasuta järele kutsuda Uuskasutuskeskuse kaubiku, saates pildi annetatavast esemest ja kontaktinfo aadressile kaubik@uuskasutus.ee.

Uuskasutuskeskusel on üle Eesti 15 poodi, neist Tartus kaks kauplust – kesklinnas Riia 11 ja Annelinnas Kalda tee 24. Uuskasutuskeskus toetab oma koostööpartnerite kaudu suurperesid, naiste varjupaiku, koduta jäänud inimesi ja loomade varjupaiku. Lisaks teeb Uuskasutuskeskus tihedat koostööd teatri-, muusika- ja filmitegijatega, õpilasfirmade, kunstitudengite ja käsitöölistega.

Tasku keskuse uuskasutuskapp avatakse Estiko Grupi roheliste tegude aasta raames, mille kohta saab lähemalt lugeda Estiko kodulehelt estiko.ee/2021.

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.