Uuskasutuskeskus annab uue kuue oma vanimatele poodidele

Uuskasutuskeskus annab uue kuue oma vanimatele poodidele

25. jaanuar 2023

Uuskasutuskeskus alustas aastat ühe oma vanimatest poodidest renoveerimisega Tallinnas Mustamäe teel. Tänaseks on tööd kõik valmis saanud ning uues kuues pood avab taas külastajatele uksed sel neljapäeval, 26.01 kell 10. Seejärel läheb veebruarist uuenduskuurile Õnnepalee taga asuv Tatari kauplus.

Uuskasutuskeskus tegutseb aastast 2004 ning tänaseks on keskusel üle Eesti 17 kauplust, neist vanimad on samas asukohas tegutsenud kümme ja rohkemgi aastat. „Viimasel paaril aastal on Uuskasutuskeskus laienenud Rakverre ja Viljandisse ning avanud uue poe Mustamäel Sõpruse puiesteel. Sama oluline kui uute keskuste loomine on olemasolevate uuendamine, et teise ringi poodlemine oleks kõigile mugav ja meeldiv,“ kommenteeris Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu. Vastavatavas Mustamäe tee poe mänguasjade osakonnas hakkab olema ka väike lastenurk, kus lapsed saavad joonistada.

Uuenenud kontseptsiooniga Uuskasutuskeskuse kauplustes on heledam interjöör ning lahedam paigutus, et pakkuda mugavat ostukeskkonda. Riiulite ja stangede valmistamiseks on kasutatud heledat puitu. Riietuskabiinide kardinate valmistamiseks on taaskasutatud teksariiet, samuti on vanadest ja kasutuskõlbmatutest teksapükstest valmistatud teenindajate põlled. Hindades aitavad orienteeruda vanadele vinüülidele trükitud erinevate tootekategooriate tüüphinnad. „Esimese uuenenud kontseptsiooniga kaupluse avasime 2019. aastal Tartus Annelinnas ja seejärel oleme järk-järgult uute kaupluste avamise kõrval uuendanud olemasolevaid poode.“

Uuskasutuskeskus kogub Eesti inimestelt nende jaoks liigseks muutunud korralikke asju ning suunab need oma kauplustes ning koostööpartnerite kaudu abivajajaid toetades uuele ringile. Uuesti kasutusse saab anda nii rõivaid ja jalatseid kui ka mänguasju, aksessuaare, nõusid, tehnikat, mööblit. „Kõik korralikud, puhtad ja terved asjad saab tuua Uuskasutuskeskusse, et need esemed saaksid uue võimaluse ega lõpetaks asjata prügi hulgas. Nõnda toimides hoiame keskkonda ja säästame maailma niigi nappe ressursse,“ lisas Paakspuu.

Liigseks muutunud asjad saab tuua lähimasse Uuskasutuskeskuse kauplusse – annetusala asub kohe ukse juures. Lisaks saab asju ära tuua 24/7 iseteeninduslikult kasutatavatesse kogumismajadesse Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas ning Tallinna ja Tartu suurimates kaubanduskeskustes asuvatesse kogumiskappidesse. Uuskasutuskeskusele toodud asjad sorteeritakse kauplustes ja sorteerimiskeskuses ning seejärel suunatakse korralikud asjad uuesti kasutusse. Asjade müüki panekuga katab Uuskasutuskeskus oma tegevuskulud ning võimaliku laienemise ja kaupluste renoveerimisega seotud kulud.

Äsja remondist tulnud Mustamäe tee kauplusel täitub selle aasta aprillis kümme aastat tegutsemist ning veebruaris uuenduskuurile minev Tatari pood on samas kohas toimetanud alates 2010. aasta suvest saati. Kõige esimene Uuskasutuskeskuse kauplus tegutses enne Tatari poe avamist Paide tänaval. Mustamäe kaupluse taasavamisel on võimalik soetada ka keskkonnasõbralikke sõbrapäeva kingitusi.

 

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.