Uuskasutuskeskus avas 3. mail uue kaupluse Rakveres

Uuskasutuskeskus avas 3. mail uue kaupluse Rakveres

29. aprill 2021

Üle Eesti tegutsev Uuskasutuskeskus avas 3. mail Rakvere Kroonikeskuses oma 16. kaupluse. Uue kaupluse plaan küpses juba aasta lõpus ning sai ellu viidud peaasjalikult just piirangute perioodil. Uuskasutuskeskuse tulek Rakverre rikastab Lääne-Virumaal kasutatud asjade ringlusse andmise võimalusi ning loob uusi valikuid teise ringi kaupade soetamiseks.

Uuskasutuskeskusest leiab nii teise ringi rõivaid-jalatseid kui ka kodusisustust ja mööblit, lisaks mänguasju, spordivahendeid ja palju muud.  „Rakvere Uuskasutuskeskus on heas kohas nii linna kui ka lähikonna elanikele, kuna asub kesklinnas bussijaama vahetus läheduses. Avar pind ning sisustuses kasutatud heledad toonid muudavad teise ringi kaupluse külastuse meeldivaks,“ ütles Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu.

Rakvere poe sisustuses on kasutatud palju naturaalset puitu ja ka taaskasutusmaterjale. Näiteks on proovikabiinide kardinad ja teenindajate põlled meisterdatud oma aja ära elanud teksapükstest. Viidete ja siltidena on saalis kasutusel vanad vinüülplaadid. Lisaks on kaupluses mõeldud lastele, kelle jaoks on püsti pandud väike mängunurk.

Uuskasutuskeskuse Rakvere kauplust saab esialgu külastada parklapoolse ukse kaudu, et kinni pidada vabariigi valitsuse kehtestatud külastajate piirangust. Pärast ligi kaks kuud kestnud pausi avas Uuskasutuskeskus 3. mail ka kõik ülejäänud poed. Koos Rakvere poega on Uuskasutuskeskusel üle Eesti 16 poodi, lisaks e-pood aadressil pood.uuskasutus.ee.

Uuskasutuskeskusesse saab ühtlasi ära tuua kodus liigseks muutunud heas korras asju: puhtaid riideid, jalatseid, mänguasju, spordi- ja hobivahendeid, nõusid ja köögitarvikuid, sisustusesemeid, kodutekstiile, kodutehnikat ja mööblit. „Uuskasutuskeskusesse võib julgelt tuua ka hooajaväliseid asju, mida endal enam tarvis ei ole. Kõiki selliseid asju hoiustame ning toome jälle välja, kui vastav hooaeg või tähtpäev käes,“ lisas Paakspuu. Iga aasta päästab Uuskasutuskeskus sadu tonne asju jõudmast prügisse.

Kõik heas korras asjad suunab Uuskasutuskeskus uuesti ringlusse. Suurem osa asjadest läheb müüki, et katta kaupluste ülalpidamiskulud ning viia uuskasutus inimestele lähemale, tehes üle-eestilisi kogumisringe ja avades vastavalt võimalusele uusi kauplusi. Osa ära antud asjadest läheb erinevate koostööpartnerite kaudu abivajajatele. Uuskasutuskeskus toetab näiteks suurperesid ja koduta jäänud inimesi, samuti varjupaiku.

Uuskasutuskeskus on mittetulundusühing, mille eesmärk on teha uuskasutamine kõikidele Eesti inimestele kättesaadavaks. Uuskasutuskeskus tegeleb uuskasutuse edendamisega peamiselt kahel viisil, suunates puhtad ja kasutuskõlblikud asjad uuesti ringlusesse ning otsides võimalusi, kuidas vanadele asjadele uus elu anda.

 

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.