Uuskasutuskeskus ja Astri Grupp avasid Narvas uudse kogumismaja

Uuskasutuskeskus ja Astri Grupp avasid Narvas uudse kogumismaja

02. september 2021

Uuskasutuskeskus avas koos Astri Grupiga Fama Keskuse juures kogumismaja, kuhu saab igapäevaselt tuua puhtaid ja terveid asju, mis on kodus asjatult seisma jäänud.

Kogumismajade eesmärgiks on suunata korralikud asjad taaskasutusse. “Astri Grupil on hea meel tervitada Uuskasutuskeskuse kogumismaja Fama Keskuse juures, kus inimesed igapäevaselt käivad. Keskusesse tulles on mugav võtta igapäevasest kasutusest üle jäänud asjad kaasa ja suunata need uuskasutusse,” ütles Astri Grupi esindaja Tarmo Kleimann.

Fama Keskuse kogumismaja asub parklast üle tee ning on avatud ööpäevaringselt. “Kogumismajja on oodatud nii rõivad kui ka teised puhtad ja terved asjad. Nädala sees on kogumismaja avatud ööpäevaringselt, kuid sellele lisaks on võimalus nädalavahetuseti kell 12–15 anda suuremad ja õrnemad asjad üle teenindajale,” ütles Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu.

Kogumismajja saab igapäevaselt ära tuua puhtaid ja terveid riideid, raamatuid, sporditarbeid ja muid esemeid, mis kergesti ei purune. Õrnemad asjad nagu näiteks nõud ja tehnika saab anda nädalavahetusel teenindaja kätte. Keskus palub kogumismajja mitte tuua laste turvahälle ja -toole, kineskooptelereid ega gaasipliite.

Heas korras tooted lähevad uuesti kasutusse. “Osa taaskasutusse toodud asjadest lähevad müügile Uuskasutuskeskuse 16 poes ja e-poes ning osa asju jagame koostööpartnerite kaudu abivajajatele nagu suurpered ja koduta jäänud inimesed,” lisas Paakspuu.

Linnaruumi kenasti sobituva keskkonnasõbraliku ja uuendusliku kogumismaja loomiseks korraldasid Astri Grupp ja Uuskasutuskeskus 2019. aasta lõpus arhitektuurikonkursi. Võitjaks osutus arhitekt Kristian Taaksalu töö “Nööp”, mis paistis silma omanäolise disaini ja funktsionaalsusega. Kogumismaja on ehitatud puitkonstruktsioonile ning vajab toimimiseks ainult elektrit, mida kasutab päikesepatareide ja õhksoojuspumba töös hoidmiseks. Majad ehitas moodulmajadele spetsialiseerunud Akso-Haus OÜ.

Esimesed kogumismajad on juba avatud Tartus ja Pärnus ning päev pärast Narva kogumismaja avamist ka Tallinnas . Esimese nelja kogumismaja rajamist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.