Uuskasutuskeskus kutsub jõuluajal tegema keskkonnateadlikke kingitusi ja head

Uuskasutuskeskus kutsub jõuluajal tegema keskkonnateadlikke kingitusi ja head

01. detsember 2021

Käes on aasta ilusaim aeg, mil üksteisest meelespidamiseks on kombeks mitmesuguseid kingitusi teha. Selliselt soovime näidata lähikondsetele, et hoolime neist. Kingitused käivad jõulukuuga kokku, ent siinkohal ei peaks unustama jõulukingituste tegemise algseid traditsioone. Uuskasutuskeskus kutsub oma kingitusi läbi mõtlema, kaaluma ühe valikuna keskkonda säästvaid teise ringi kinke ja tegema ka head.

Uuskasutuskeskuse kauplustes on jõulumeeleolu juba novembri algusest, sest stressivabaks ostlemiseks ja teadlikeks valikuteks on tarvis aega. „Uuskasutuskeskusest võib leida nii jõulukaunistusi kui ka suurt valikut asju kingitusteks. Pakkides teisele ringile jõudnud asja nutikalt, kaunistades käsitööga või lisades maiustused, ongi rõõmu valmistav keskkonnasõbralik kingitus valmis,“ rääkis Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu.

Kingituse võib loomulikult ka ise meisterdada või teha kinkimise asemel hoopis mõne ühise heateo. Uuskasutuskeskus jagab detsembri esimesest päevast kuni jõulupühadeni iga päev oma virtuaalses advendikalendris erisuguseid ideid kingitusteks, meisterdamiseks, pakkimiseks ja ka heategudeks.

„Jõulude ajal on kõige väärtuslikum ühiselt veedetud aeg. Samas on meie seas palju neid, kes ei tunne end pühade ajal turvaliselt või kel puudub sootuks katus pea kohal. Uuskasutuskeskus avab igal pühapäeval ühe heateo akna virtuaalses advendikalendris ja teeb annetuse,“ lisas Paakspuu. Uuskasutuskeskuse jõuluaegsete heategude hulka kuuluvad loomade varjupaiga, eakate, noorte vaimse tervise ning kodutute toetamine.

Kõige esimese heateo puhul saavad uuskasutajad keskuse Facebooki lehel ise kaasa rääkida, millisele varjupaigale annetus teha. Jõuluaja lõpetuseks seavad Uuskasutuskeskuse sinises rüüs päkapikud sammud Tallinna Sotsiaaltöö Keskusesse, et abistada kindla katusealuseta inimesi. Kingikoti kokkusaamiseks on detsembris Uuskasutuskeskustesse väga oodatud annetusena soojad meeste riided pükstest jopeni, jalatsid ja aksessuaarid.

Uuskasutuskeskus MTÜ tegutseb aastast 2004 ja keskusel on tänaseks 16 kauplust üle Eesti, lisaks e-pood. Uuskasutuskeskus kogub liigseks muutunud heas korras asjad kokku Eesti inimestelt ning suunab uuesti kasutusse oma kauplustes müües ja koostööpartnerite kaudu abivajajaid toetades. Asjade müüki panekuga katab Uuskasutuskeskus isemajandava sotsiaalse ettevõttena oma jooksvad kulud.

Uuskasutuskeskuse advendikalender asub Instagramis ning iga päev avaneb üks kalendri aken.

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.