Uuskasutuskeskus kutsub osalema jäätmetekke vähendamise nädalal

Uuskasutuskeskus kutsub osalema jäätmetekke vähendamise nädalal

17. november 2017

18.–26. november on kuulutatud üleeuroopaliseks jäätmetekke vähendamise nädalaks, mille seekordseks teemaks on “Korduskasuta ja paranda – anna asjadele uus elu!”. Sellega seoses kutsub Uuskasutuskeskus inimesi puhtaid ja korralikke esemeid äraviskamise asemel korduskasutuseks annetama. 

Nädala jooksul jagab Uuskasutuskeskus Tallinna eri kaubanduskeskustes annetuste jaoks mõeldud kogumiskotte, korraldab mitmetes ettevõtetes kogumiskampaania ning sõidab kaubikuga annetusi koguma Sauele ja Piritale. Uuskasutuskeskuse turundusjuhi Annika Altmäe sõnul on kõik tegevused suunatud annetamise võimalikult lihtsaks muutmisele, sest inimesed ei leia sageli aega ega viitsimist, et asjad ise spetsiaalselt kuskile kaugele viia. “Me ei taha, et inimese otsus korralik asi prügikasti visata tuleks sellest, et selle korduskasutusse saatmine on liiga keeruline. Nii tuleme me ise sinna, kus inimesed liiguvad – kontorisse või kaubanduskeskusesse,” selgitab Altmäe.

Jäätmetekke vähendamise nädala puhul korraldavad oma kontoris Uuskasutuskeskusele asjade kogumise kampaania Coca Cola Eesti, Toyota Baltics Eesti, Estravel, Creative Union, EMSL, Heateo Sihtasutus, Public TV, Botaanikaaed, Elektrum, KÜSK ja Tehnilise Järelvalve Amet. Annetatakse nii vana kontorimööblit kui ka töötajate kodudes üle jäänud isiklikke esemeid.

Lisaks jagab Uuskasutuskeskus kogumiskotte, kuhu on mugav oma kodumajapidamises üle jäänud uuskasutuseks sobivad asjad koguda. Jäätmetekke vähendamise nädalal saab kotte järgmisest kohtadest:

  • 18. november kell 12-16 – Viimsi keskus
  • 19. november kell 12-16 – Ülemiste keskus
  • 20. november kell 17-20 – Solaris keskus
  • 21. november kell 17-20 – Kaubamaja
  • 23. november kell 17-20 – Kristiine keskus
  • 23. november kell 17-20 – Rocca al Mare keskus
  • 24. november kell 17-20 – Järve keskus

Täidetud kotid saab hiljem viia Uuskasutuskeskustesse Tallinnas (Liivalaia 29, Tatari 64, Mustamäe tee 5, Erika 14, Punane 50 ja Mahtra 5), konteinerisse Viimsis (Randvere tee 9) või erinevatesse kogumiskastidesse kaubanduskeskustes. Samuti on Uuskasutuskeskus jäätmetekke vähendamise nädalal oma kaubikuga 18. novembril kell 11-15 Saue kaubakeskuse parklas ning 25. novembril kell 11-15 Pirita Selveri parklas.

Uuskasutuskeskusele annetamiseks sobivad asjad, mis on muutunud üleliigseks, kuid mis on jätkuvalt kasutuskõlblikudpuhtad ja terved. Oodatud on riided, jalanõud, mööbel, nõud, mänguasjad, raamatud, jalanõud, aksessuaarid, hobivahendid, muusika, filmid, tehnika ja isegi toataimed.

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.

Annan Uuskasutus MTÜ-le nõusoleku oma andmete töötlemiseks uudiskirja saatmise eesmärgil. Olen teadlik, et saan uudiskirja listist lahkuda iga hetk.*
Nõustun Uuskasutus MTÜ   privaatsuspoliitikaga*