Uuskasutuskeskus teeb 29.11 kogumisringi Põltsamaal ja Jõgeval

Uuskasutuskeskus teeb 29.11 kogumisringi Põltsamaal ja Jõgeval

21. november 2022

Uuskasutuskeskuse kaubik tuleb teisipäeval, 29. novembril Jõgevamaale ning teeb kaks kogumispeatust. Kaubik peatub kell 10 tund aega Põltsamaal Kultuurikeskuse parklas ning alates kell 12 tund aega Jõgeval Pae kaupluse ees (Aia 33) parklas. Uuskasutuskeskus teeb kogumisringe üle Eesti, et ennetada prügi teket ja anda korralikele asjadele uus võimalus.

Uuskasutuskeskuse kaubikusse saab kodust ära tuua kõiksugu korralikke asju, mida endal enam tarvis ei lähe. „Hooaegade vahetudes puutub pea iga pere kokku väiksemat sorti kraamimisega, sest on vaja üle vaadata ilmale vastava riietuse sobivus kandjale – kas läheb veel selga ja kas vastab ootustele. Kõik sellised asjad, mis enam kasutust ei leia, kuid on veel heas korras, saab anda uuele ringile,“ rääkis Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu. Tasub ka teada, et Uuskasutuskeskusele saab annetada ka hooajaväliseid asju, näiteks talvel suveasju ja vastupidi.

Uuele ringile saab anda liigseks muutunud korralikke ja terveid riideid, jalatseid, nõusid, hobivahendeid, sisustusesemeid, kodutekstiile, raamatuid. Uuskasutuskeskuse kaubik ei võta kogumisringi ajal vastu mööblit ja suuremat tehnikat, lisaks ei saa keskuse kaudu uuele ringile anda turvatoole ja -hälle. Uuskasutuskeskus suunab kõik korralikud asjad uuele ringile oma kauplustes ning koostöös partneritega abivajajatele. Uuskasutuskeskus abistab näiteks igakuiselt Eesti Lasterikaste Perede Liidu kaudu suurperesid.

Kõik Jõgevamaal kogutud asjad liiguvad alustuseks Uuskasutuskeskuse sorteerimiskeskusse Tallinnas ja seejärel suunatakse erinevatesse poodidesse. Lähim koht, kuhu saab omal käel 24/7 korralikke asju ära tuua, asub Tartus Lõunakeskuse parklas.  „Sealset kogumismaja saab iseteeninduslikult kogu aeg kasutada, andes asjad ära luukide kaudu. Lähimad Uuskasutuskeskuse kauplused asuvad Viljandis ja Tartus. Mugav võimalus teisele ringile jõudnud asjadega tutvust teha on külastada Uuskasutuskeskuse e-poodi aadressil pood.uuskasutus.ee,“ märkis Paakspuu.

Uuskasutuskeskus MTÜ on loodud aastal 2004 ja tänaseks on keskusel 17  kauplust üle Eesti. Asjade müügist saadud tuluga katab keskus kaupluste ülalpidamise kulud. Uuskasutuskeskus on isemajandav keskkonnaorganisatsioon, mille eesmärk on anda korralikele asjadele uus võimalus ning ennetada sel viisil jäätmete teket.

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.