Tallinn korraldab koostöös Uuskasutuskeskusega Ukraina sõjapõgenikele esmast riideabi

Tallinn korraldab koostöös Uuskasutuskeskusega Ukraina sõjapõgenikele esmast riideabi

22. March 2022

Lasnamäe Uuskasutuskeskuses aadressil Punane tänav 50 käivitus tänasest linna ja Uuskasutuskeskuse koostöös riiete ja tarbekaupade tasuta jagamise süsteem Ukraina sõjapõgenikele. Sõjapõgenikule tagab esemete tasuta saamise Ühiskaardi ehk rohelise kaardi valideerimine kaupluse kassas koos isikut tõendava dokumendiga.

Tallinna abilinnapea Betina Beškina rääkis, et Uuskasutuskeskuses Lasnamäel on spetsiaalselt esmase riideabi jagamiseks sisse viidud valideerimissüsteem, et tagada abi jõudmine õigete inimesteni. „Tänu koostööle Uuskasutuskeskusega saame nüüd linnaelanike ja erinevate ettevõtete poolt tehtud annetused koordineeritumalt abivajajateni toimetada. Oleme väga tänulikud kõigile heldetele annetajatele, kes on linnaosadesse, Niine vastuvõtukeskusesse ja Karjamaa sorteerimiskeskusesse toonud korralikke riideid, jalanõusid, mänguasju ja muid hädavajalikke esmatarbevahendeid, mis aitavad sõja eest põgenenud ukrainlastel paremini toime tulla,“ rääkis Beškina. „Soovime tagada võimalikult paljudele Tallinnasse saabunud sõjapõgenikele võimaluse saada esmavajalikud riideesemed. Hindame jooksvalt abivajajate nõudlust riiete järele, eriti just laste puhul, ning jälgime samas ka annetuste laekumise hulka, millest lähtuvalt saame abi andmise korraldust paindlikult muuta.“

Kõigile Tallinna vastuvõtupunktis registreerunud Ukraina sõjapõgenikele väljastatakse ühistranspordi sõidukaart ehk Ühiskaart. Juhul, kui Ukraina sõjapõgenikul Ühiskaarti veel ei ole ja ta vajab esmavajalikku riideabi, siis tuleb tal pöörduda esmalt Tallinna sõjapõgenike vastuvõtukeskusesse (Niine 2).

Ühiskaardi ja isikut tõendava dokumendi esitamisel on võimalik Uuskasutuskeskust külastada kahel korral ning võtta korraga kuni 3 eset iga riidekategooria kohta (aluspesu, sokid-sukad, üleriided, kampsunid, kleidid, püksid, särgid, aksessuaarid, jalanõud jm). Lisaks võib tasuta saada ühe komplekti mänguasju ja ühe komplekti koolitarbeid iga lapse kohta. Juhul, kui sõjapõgenikul ei ole last või lapsi kaasas, on vajalik esitada laste sünnitunnistus. Riiete ning muude esemete jaotus on tinglik ning abikeskus läheneb riide- ja muu abi jaotamisele paindlikult, kuna peamine eesmärk on kõigile sõjapõgenikele vajaliku abi pakkumine.

„Uuskasutuskeskus on alati oma põhitegevuse kõrval aidanud ka abivajajaid ning teinud seda keskkonnast hoolivalt ja vajaduspõhiselt oma koostööpartnerite kaudu. Praegune sõjapõgenikega seotud olukord on meie kõigi jaoks uudne ning ka mahud võivad kujuneda väga suureks. Seetõttu on antud olukorras eriliselt oluline koostöö erinevate partnerite vahel. Oleme olnud linnale toeks lahenduse leidmisel ning meil on heameel järgnevateks kuudeks seada sisse Ukraina sõjapõgenikele riideabi andmiseks aadressil Punane 50 asuv Uuskasutuskeskuse pood,“ kommenteeris Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu.

Esmase riideabi esemed on kogutud Tallinna linna ametiasutuste üleskutsel, kaasates linnaorganisatsiooni töötajaid, linna koostööpartnereid, sõpru, kohalikku kogukonda, ettevõtjaid ja kõiki teisi lahkeid annetajaid. Ainult põgenikele mõeldud kauplusse panustas ka Uuskasutuskeskus poetäie asjadega, et põgenikel oleks kohe avamise hetkest võimalus saada vajalikku riideabi kogu sortimendi ja suuruste hulgast.

Punase tänava Uuskasutuskeskus on mõeldud üksnes Ukraina sõjapõgenike teenindamiseks järgnevad 3 kuud. Seni palume Uuskasutuskeskuse püsiklientidel leida üles meie teised kauplused Lasnamäel ja tulla neisse oma teise ringi oste tegema. Lähimad kauplused asuvad Tähesaju tee 31 ja Mahtra 5 (Mustakivi keskus). Annetusi saab jätkuvalt tuua Punase tänava poodi ja need lähevad kõik abivajajatele.

Back to list of posts