Kuhu tuua

Sinu kodus või kontoris on kindlasti veel puhtaid, terveid ja kasutuskõlblikke asju, mille jaoks ruumi ei ole või mida enam ei vajata. Et sellised asjad ei satuks prügimäele, vaid leiaksid tee uue omanikuni, too need Uuskasutuskeskusesse. Meie leiame Sinu kasutatud asjadele uue õnneliku omaniku. Nii säästame üheskoos keskkonda ning hoolime abivajajatest meie ümber.

Meie kauplustesse saad tuua asjad, mis on muutunud üleliigseks, kuid mis on jätkuvalt veel kasutuskõlblikud, puhtad ja terved. Võtame vastu kõik majapidamises ülejäänud korralikud esemed nagu riided, mööbel, nõud, mänguasjad, raamatud, jalanõud, aksessuaarid, hobivahendid, muusika/filmid, toataimed, tehnika, nipsasjakesed jms. Mööbli toomisel kauplusse palume eelnevalt saata pilt esemest kaupluse meiliaadressil.  Mööblit saavad vastu võtta vaid need poed, kus mööbel ka müügis. Kaupluste kontaktid leiad siit: uuskasutus.ee/kauplused. Tallinnas, Tartus, Paides ja Pärnus saab korralikule mööblile ja suuremale tehnikale järele kutsuda uuskasutuskaubiku: uuskasutus.ee/kaubik.

Uuskasutuskeskus ei võta vastu turvalisuse kaalutlusel laste turvahälle ja -toole, gaasipliite ja kineskooptelereid. Samuti ei võta Uuskasutuskeskus vastu pianiinosid ja nõukaaegseid sektsioonkappe, kuna puudub võimekus neid anda uuele ringile.

Ootame uuele ringile vaid puhtaid ja terveid asju. Kasutuskõlbmatud ja katkised asjad vii palun ise prügikasti või jäätmejaama.

ANNA UUELE RINGILE!

Oma üleliigsete asjade Uuskasutuskeskusesse toomine on imelihtne.

 1. Kogu oma üleliigsed asjad kokku. Ära muretse, kui kotti või kasti hiljem tagasi tahad või kui asi on nii suur, et ühtegi kotti ei mahu. Kogumiskasti võid asju soovi korral asetada ka täiesti ilma pakkimata. Meie kogumiskastid on alati ruumis sees, seega ei pea vihma ega niiskuse pärast muretsema.
 2. Otsi endale lähim Uuskasutuskeskus SIITUuskasutuskeskused on Tallinnas, Tartus, Pärnus, Võrus, Jõhvis, Narvas, Paides, Rakveres, Viljandis.
 3. Tule keskuse lahtiolekuaegadel oma asjadega kohale. Keskused on avatud E–R 10–18 ja L 10–16. Asju saab tuua keskuste lahtiolekuaegadel ja selleks ei pea midagi eelnevalt kokku leppima.
 4. Leia sissepääsu juurest kogumisala ja jäta oma asjad sinna.

Kui Sul on aga midagi nii suurt, et ise transportimine kõne alla ei tule, siis mööbli ja suurema kodutehnika jaoks on Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Paides võimalik TASUTA  järele kutsuda ka Uuskasutuskeskuse kaubik.

 KUIDAS KONTROLLIDA ASJADE KVALITEETI?

Oleme pannud kokku eeskujuliku uuskasutaja ABC.

 

Kogumiskohad

Kodus üleliigseks muutunud heas korras asju saab tuua kõikidesse meie KAUPLUSTESSE lahtiolekuaegadel. Muul ajal on asjad oodatud 24/7 iseteeninduslikult kasutatavatesse kogumismajadesse või kaubanduskeskuste kogumiskappidesse.

Kogumiskapid ja -kastid Tallinnas ja Tartus

ÜLEMISTE KESKUSE uuskasutuskapp
Suur-Sõjamäe 4
Sinist värvi suur seina kattev kogumiskast asub kohe Suur-Sõjamäe tänava poolse sissekäigu juures keskuses sees.
KRISTIINE KESKUSE uuskasutuskapp
Endla 45
2. korrusel Smartpost pakiautomaatide vahetus läheduses Sportlandi kõrval.

ROCCA AL MARE KESKUSE uuskasutuskapp
Paldiski mnt 102
Rocca al Mare kaubanduskeskuse parkla korrusel Sportlandi lifti tamburis. Katuseparkla kaudu tulles tuleb siseneda keskusse linnapoolseima ukse kaudu ja kapp asub kohe vasakut kätt. Keskusest seest tulles pääseb parkla korrusele 1. korruselt HM juurest liftiga või siis 2. korruselt Sportlandis asuva lifti kaudu. Uuskasutuskapp asub kohe lifti vastas.

TASKU KESKUSE uuskasutuskapp
Turu 2, Tartu
(bussijaama poolse sissepääsu juures)
TALLLINNA KAUBAMAJA
Gonsori 2 (kingamaailmas 1. korrusel, kohe trepi kõrval ja peaukse vastas)
Kogumiskast on seina sees, tumehalli värvi.

TARTU KAUBAMAJA
Riia 1, Tartu (naistemaailmas 1. korrusel)

PRISMA PEREMARKETID
Tallinnas
Sikupilli Prismas (Tartu mnt 87)
Harkujärvel
Roo Prismas
Tiskre
Prismas
Tartus
Annelinna Prismas (Nõlvaku 2)
JUKU MÄNGUASJAKESKUS ROCCA AL MARE KESKUSES
Paldiski mnt 102
 
APOLLO RAAMATUPOED
Apollo raamatupoodides olevad kogumiskastid on musta värvi.
Apollo kogumiskasti on oodatud raamatud, mängud, kunsti- ja kirjatarbed, ajakirjad, filmid ja muusika.Apollo kogumiskastid asuvad:
Tallinnas Solarise, Kristiine, Rocca al Mare, Mustamäe keskuse ja Lasnamäe Centrumi Apollodes
Tartu Kvartali Apollos
Pärnu Kaubamajaka Apollos
APRANGA KAUPLUSED

Zara, Stradivarius, Pull&Bear, Bershka ja Massimo Dutti kauplustest võib leida kogumiskaste, kuhu saab tuua kasutatud riideid ja jalanõusid.

Konteinerid Saku vallas:

Saku uuskasutuspunkt
Üksnurme tee ääres (Saku Tehno kõrval) endisel Saku jäätmepunkti territooriumilK–R 12–19, L–P 11–18, värava avamiseks tuleb helistada.Alal on videovalve.

Saku uuskasutuspunkt
Tiigi 15 Saku jäätmejaamas
K–R 12–19, L–P 11–18

Uuskasutuspunkt Saku alevikus.

Kiisa aleviku uuskasutuspunkt asub Kiisa jäätmepunkti territooriumil Pargi 1, KiisaSiia saab ära tuua ka väiksemat mööblit ja töökorras elektroonikat.E–P 07–22.

Alal on videovalve.

Uuskasutuspunkt Kiisal.

Konteiner Viimsis:

Randvere tee 9, Viimsi (Lavendel SPA ja Viimsi Marketi vahel)
Vaata asukohta kaardil
L–P kell 11–16

Riiklikel pühadel on Viimsi kogumispunkt suletud.

Korduskasutusruumid Paljassaare ja Pääsküla jäätmejaamades

Paljassaare ja Pääsküla jäätmejaamades asuvad korduskasutusruumid, kuhu saab ära tuua korralikke, uuesti kasutatavaid asju. Lisainfo: tallinn.ee/et/keskkond/korduskasutus

Kogumismajad

Aastal 2021 on Uuskasutuskeskus koostöös Astri Grupiga avanud esimesed uudsed kogumismajad, mis teevad heas korras asjade uuele ringile andmise senisest veelgi mugavamaks. Majakesed asuvad Astri Grupile kuuluvad kaubanduskeskuste välialal Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas. Tartu ja Pärnu kogumismajad on kasutamiseks avatud juulikuust alates, Tallinna ja Narva kogumismajad loodame avada suve lõpuks.

ASUKOHAD

Pärnu kogumismaja asub Pärnu Keskuse välialal ja on iseteeninduslikult avatud 24/7, L–P koos teenindajaga kell 12–15.
Tartu kogumismaja asub Lõunakeskuse välialal ja on iseteeninduslikult avatud 24/7, L–P koos teenindajaga kell 12–15.
Narva kogumismaja asub Fama keskuse välialal parkla vahetus läheduses ja on iseteeninduslikult avatud 24/7, L–P koos teenindajaga kell 12–15.
Tallinna kogumismaja asub Balti Jaama Turu välialal kohe Telliskivi loomelinnaku piiril (vaata kaardilt) ja on iseteeninduslikult avatud 24/7, L–P koos teenindajaga kell 12–15.

LAHTIOLEKUAJAD

Kogumismajad on iseteeninduslikult avatud 24/7. Asjad saab ära anda, lastes need luugi kaudu kogumismajja. Õrnade ja suuremate esemete uuele ringile andmiseks palume kogumismaja külastada nädalavahetusel, L ja P kell 12–15, kui kohal on ka teenindaja. Kogumismaja teenindaja käest saab ka täpsemat infot, mida võetakse vastu. Riiklikel pühadel on kogumismajad avatud vaid iseteeninduslikult.

MIDA TUUA?

Kogumismajja saab ära tuua puhtaid ja terveid riideid, jalatseid, raamatuid, muusikat, nõusid, mänguasju, kodutekstiile, hobi- ja sporditarbeid, väiksemat kodutehnikat.

Kogumismajja ei saa ära tuua mööblit, kuid mööblile saab Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Paides kutsuda tasuta järele uuskasutuskaubiku. Turvalisuse kaalutlustel ei võta Uuskasutuskeskus vastu turvatoole ja -hälle, kineskooptelereid.

Saada pakiautomaati

Kui Sinu kodukandis ei ole Uuskasutuskeskust ega ka muud head võimalust heas korras asjad uuele ringile anda, siis saad asjad soovi korral ka pakiautomaati saata. Paki saatmisega seotud kulutused tuleb hetkel ise kanda vastavalt teenusepakkuja hinnakirjale.

Kui soovid saata paki Itella Smartpostiga, siis palun pane saajaks Arsenali Uuskasutuskeskus telefoninumbriga 5553 6650 ning vali asukohaks Tallinna Arsenali Keskus.

Kui soovid saata paki Omnivaga, siis palun pane saajaks Tatari Uuskasutuskeskus telefoninumbriga 5553 0240 ning vali asukohaks Tatari Rimi.

Aitäh Sulle, et annad asjadele uue elu!

Mis saab minu asjast edasi?

Uuskasutuskeskus sorteerib annetused ja suunab heas korras asjad uuesti ringlusse. Suurem osa asjadest läheb müüki, lisaks aitame abivajajaid.

Uuskasutuskeskus toetab:
10%suurperesid
10%abivajajaid erinevate koostööpartnerite kaudu
10%loomade varjupaiku
10%teatri- ja filmitegijaid
10%õpilasfirmasid ja tudengeid

Mis saab minu asjade müügist teenitud rahast?

Täielikult isemajandava organisatsioonina katab MTÜ Uuskasutuskeskus annetatud asjade müügist saadud kaupluste ülalpidamiskulud ja laienemise üle Eesti. Avame uusi keskuseid, et uuskasutamine oleks Eesti inimestele kättesaadav kodukoha läheduses. 2019. aasta avasime uued poed Jõhvis Pargi keskuses ja Tartus Annelinnas, 2o20. aastal avasime Tähesaju kaupluse Lasnamäel, tegime algust e-poega ning kujundasime Liivalaia kauplusest poole ringi Lastepoeks. Aastal 2021 uuendasime Paide kauplust ning avasime uued poed Mustamäel Sõpruse puiesteel ja Rakveres Kroonikeskuses. Samuti toetame teisi sotsiaalselt mõjusaid algatusi. Aitäh Sulle!

Kasutatud riided jõuavad uute kandjateni

Uuskasutuskeskus hoolitseb selle eest, et meile toodud kasutatud riided hakkaksid uut elu elama.

3 põhjust, miks tuua oma kasutatud riided meile:

 1. Saad rohkem ruumi. Kui tühjendad oma kapid kõigist asjadest, mis on sulle väikseks jäänud, moest läinud või lihtsalt ära tüüdanud, siis üllatud ka ise, kui palju tekib vaba ruumi! Nüüd saad kõik majapidamises vajaliku palju käepärasemalt ära panna.
 2. Säästad loodust. Ühe rõivaeseme valmistamiseks kulub keskmiselt 4500 liitrit vett ning õhku paistakse 2273 grammi süsihappegaasi. See kahju jääb sündimata, kui sinu kasutatud riided lähevad teisele ringile.
 3. Teed maailma paremaks. Aitad kaasa sellise maailmavaate levikule, mis seab esikohale hoolivuse, vastutustundliku tarbimise ning parema maailma loomise meile kõigile.

Uuskasutuskeskusesse toodavad kasutatud riided peavad olema puhtad ja terved. Väga kulunud ja katkised riided võid ära anda jäätmejaama või teha neist kaltsuvaipu, lapitekke, padjakatteid, kaltsunukke jms.

Too kasutatud riided meile ning teed heateo nii teistele inimestele kui ka loodusele!

Sinu kasutatud mööbel hakkab kaunistama uut kodu

Too kasutatud mööbel meile – Sina võidad mugavuses, keegi teine saab aga asja, mida hädasti vajab!

4 põhjust, miks tuua oma kasutatud mööbel meile

 1. Tasuta äravedu. Sa ei pea muretsema transpordi pärast – suurematele esemetele tuleme kõigis linnades, kus on meie keskused, ka ise järele. Ja seda täiesti TASUTA!
 2. Saad ruttu ruumi juurde. Saad vanast mööblist kohe lahti ega pea ootama, millal keegi kuulutuse peale ühendust võtab.
 3. Teed head. Teed õnnelikuks mõne noore pere või raskustesse sattunud inimese. Teise ringi mööbli üle rõõmustab ka keskkonnast hooliv inimene.
 4. Säästad keskkonda. Jätad päris mitu puud metsa kasvama.

Uuskasutuskeskusele pakutav kasutatud mööbel peab olema tarvitamiskõlbulik. Kui ese on väga halvas seisukorras, siis võid seda pakkuda näiteks poodidele, mis restaureerivad ja müüvad vana mööblit.

Need asjad on prügi – vii need jäätmejaama

Määrdunud ja katkised riideesemed, kasutatud patareid, vanad värvained, ehitusjäätmed, metalliromu, töötlemata puit, plastid, sorditud kivid ja betoon, vanapaber, biolagunevad jäätmed, sõiduauto rehvid, pakendid, lehtklaas, ja muud ohtlikud jäätmed. Kogu need eraldi ja vii vastava märgistusega kohta.

Jäätmejaamad Tallinnas: Paljassaare jäätmejaam (Paljassaare põik 9a), Pääsküla jäätmejaam (Raba 40), Rahumäe jäätmejaam (Rahumäe tee 5a) ja Pärnamäe jäätmejaam (Ristaia tee 8)

Jäätmepunktid Pärnu keskuslinnas: Metsa 1, Vana-Sauga, Raeküla
Jäätmejaamad Pärnumaal: Lavassaare jäätmejaam, Tõstamaa jäätmejaam (Tööstuse 1, Tõstamaa)

Jäätmejaam Tartus: Jaama 72C ja Selli 19 (end Turu 49)

Jäätmejaam Paides: Mündi 49

Jäätmejaam Narvas: Rahu 3B

Jäätmejaam VõrusLühike tn 1, Umbsaare ja Vastseliina

Vaata, kuhu viia prügi ja katkised asjad www.kuhuviia.ee