Meist

Meie usume, et ükski korralik asi ei vääri kurba lõppu prügimäel. Selleks saad meile annetada asjad, mida Sa ise enam ei vaja, ning osta neid, mida on vaja. Nii saame avada uusi keskuseid üle Eesti, et uuskasutus saaks heaks harjumuseks kõigile.

MTÜ Uuskasutuskeskus on 2004. aastal Heateo Sihtasutuse, Eestimaa Looduse Fondi, SA Caritas ja kahe eraisiku, Rasmus Raski ja Priit Mikelsaare ellu kutsutud isemajandav sotsiaalne ettevõte, mille eesmärk on saata kasutatud asjad ringlusesse ning muuta uuskasutamine lihtsasti kättesaadavaks ja igapäevaseks kõikidele Eesti inimestele. Tahame jõuda olukorrani, kus kõik Eesti inimesed peavad heas korras asjade uuskasutamist oma igapäevaasjade ostmisel ja kasutamisel loomulikuks. Selleks peab uuskasutus olema hästi kättesaadav ja teise ringi tooted peavad suutma konkureerida uute kollektsioonide masstoodanguga.

Meie tegevusmudel on üles ehitatud Eesti inimestelt annetuste kogumisele ning heas korras asjade uuele ringile suunamisele kauplustes.

Asjade müügist saadud tuluga katame Uuskasutuskeskuse kaupluste ülalpidamiskulud ning laienemise üle Eesti, et pakkuda järjest rohkematele inimestele võimalust nii annetada kui ka soetada soodsalt teise ringi esemeid. Paljude annetajate jaoks on oluline ka teadmine, et Uuskasutuskeskus on MTÜ, mitte kasumile suunatud äriettevõte. Lisaks toetame mitmeid abivajajaid. Oleme koostööpartneriteks paljudele teatritele, filmitegijatele, käsitöölistele, õpilasfirmadele ja teistele organisatsioonidele. Uuskasutuskeskus toetab Heateo Sihtasutust. Täpsema nimekirja organisatsioonidest, keda oleme toetanud ja kellega teeme koostööd, leiad siit.

Uuskasutuskeskus tegeleb uuskasutuse edendamisega eelkõige kahel viisil: suuname puhtad ja kasutuskõlblikud asjad uuesti ringlusesse ning otsime võimalusi, kuidas vanale asja uus elu anda. Usume, et ükski korralik ese ei peaks sattuma prügimäele.

Kui tunned vajadust mõne eseme järele, ära tõtta kohe uusi asju ostma! Mõtle kõigepealt läbi, on Sul tõesti mõttes olevaid asju üldse vaja? Riideid, jalanõusid, mööblit, toidunõusid jpm on meil tõepoolest elus tarvis, kuid Uuskasutuskeskuse soovitus on eelistada esmalt teise ringi kaupa või väga kvaliteetseid ja vastupidavaid uusi tooteid. Sel moel säästad keskkonda ja aitad ka oma lastelastel ilusat ning puhast maailma nautida.

Kuulumine ja tunnustused

Anneta asju Uuskasutuskeskus kuulub Heateo Sihtasutuse portfelli, Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikku ja Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumisse.

Oleme tegutsemisaastate vältel pälvinud ka palju tunnustusi. Näiteks:

2022

 • Aasta Keskkonnategu 2021 keskkonnasõbralike kogumismajade eest (2022)
 • Kuldmuna: Hõbemuna PR-kampaania sotsiaal/vastutustundlik kommunikatsioon (2022)
 • Baltic Sustainability Awards: Impact kategooria (Balti finalist) (2022)
 • Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon (ESTA): tänu sotsiaaltöö kajastamise eest (2022)
 • Järvamaa kogukonda toetav ettevõte (finalist) (2022)

2021

 • Vastutustundliku ettevõtluse kuldmärgis (2021)
 • Baltic Sustainability Awards: Changemaker kategooria finalist (2021)
 • Tallinna Ettevõtlusauhinnad: Ökouuendus nominatsioon (2021)

Varasemad tunnustused

 • Euroopa keskkonnaalaste ettevõtlusauhindade 2016. aasta finalist
 • Keskkonnaministeeriumi  “Aasta keskkonnasõbralik ettevõte 2015” keskkonnasõbralik toode või teenuse kategoorias
 • “Märka vabatahtlikku 2015” aasta vabatahtlike kaasaja järjepidava vabatahtlike kaasamise, juhendamise, hindmise ja innustamise eest
 • Tallinna Ettevõtluspäeva “Vastutustundlik ettevõtja 2015” nominent
 • Keskkonnaministeeriumi “Aasta Keskkonnasõbralik ettevõte 2012” keskkonnasõbraliku toote või teenuse kategoorias jätkusuutliku teenuse ning elanikkonna tarbimisharjumuste keskkonnasõbralikuks muutmise eest

Nõukogu

MTÜ Uuskasutuskeskus Üldkoosoleku ülesandeid täidab põhikirjaga määratud ulatuses mittetulundusühingu liikmete ja nende seast valitud volinike koosseis, kuhu kuuluvad: Priit Mikelsaar, Indrek Prants, Pirkko Valge, Külli Lilleorg ja Katrin Isotamm.

Meie inimesed

Üldkontaktid

Kontakt

Uuskasutus TatariMTÜ Uuskasutuskeskus
Tatari 64, Tallinn 10134
Reg nr 80201865
a/a EE552200221024662766
KMKR EE100971929

Võta ühendust!

Vaata, kas leiad vastuse korduma kippuvate küsimuste seast!

Liitu uudiskirjaga