Meist

Meie usume, et ükski korralik asi ei vääri kurba lõppu prügimäel. Selleks saad meile annetada asjad, mida Sa ise enam ei vaja, ning osta neid mida on vaja. Nii saame avada uusi keskuseid üle eesti, et uuskasutus saaks heaks harjumuseks kõigile.

MTÜ Uuskasutuskeskus on 2004 aastal Heateo Sihtasutuse, Eestimaa Looduse Fondi, SA Caritas ja kahe eraisiku, Rasmus Raski ja Priit Mikelsaare poolt ellu kutsutud isemajandav sotsiaalne ettevõte, mille eesmärgiks on saata kasutatud asjad ringlusesse ning muuta uuskasutamine lihtsasti kättesaadavaks ja igapäevaseks kõikidele Eesti inimestele. Unistame sellest, et Eestis oleks miljon uuskasutajat ja panustame sellesse, et ükski korralik ese ei peaks sattuma prügimäele.

Tahame jõuda olukorrani, kus kõik Eesti inimesed peavad (vähemalt osalist) uuskasutamist oma igapäevaasjade ostmisel ja kasutamisel loomulikuks. Et see juhtuks, peab uuskasutus tavaostja jaoks olema hästi kättesaadav ja teise ringi tooted peavad kvaliteedilt suutma konkureerida odavate uustoodetega.

Meie tegevusmudel on üles ehitatud Eesti inimestelt annetuste kogumisele ning seejärel asjade uuele ringile suunamisele   kauplustes.

Asjade müügist saadud tuluga katame Uuskasutuskeskuse kaupluste ülalpidamiskulud ning laieneme üle Eesti, et pakkuda järjest rohkematele inimestele võimalust nii annetada kui ka soetada soodsalt teise ringi esemeid. Paljude annetajate jaoks on oluline ka teadmine, et Uuskasutuskeskus on MTÜ, mitte kasumile suunatud äriettevõte. Seega on meie peamine eesmärk täita enda missiooni ja eesmärki. Lisaks toetame ka mitmeid abivajajaid, oleme koostööpartneriteks paljudele teatritele, filmitegijatele, käsitöölistele ja teistele organisatsioonidele ning toetame ka näiteks Heateo Sihtasutust ja Kiusamisvaba Kooli. Täpsema nimekirja organisatsioonidest, keda oleme toetanud ja kellega teeme koostööd, leiad siit []

Uuskasutuskeskus tegeleb uuskasutuse edendamisega eelkõige kahel viisil: suuname puhtad ja kasutuskõlblikud asjad uuesti ringlusesse ning otsime võimalusi kuidas vanale asja uus elu anda. Usume, et ükski korralik ese ei peaks sattuma prügimäele.

Kui tunned vajadust mõne eseme järele, ära tõtta kohe uusi asju ostma! Mõtle kõigepealt läbi, on Sul tõesti mõttes olevaid asju üldse vaja? Riideid, jalanõusid, mööblit, toidunõusid jpm on meil tõepoolest elus tarvis, kuid Uuskasutuskeskuse soovitus on eelistada esmalt teise ringi kaupa ja/või väga kvaliteetseid ja vastupidavaid uusi tooteid. Sel moel säästad keskkonda ja aitad ka oma lastelastel ilusat ning puhast maailma nautida.

Enne ostu tegemist mõtle:

  1. On mul seda asja tõesti vaja?
  2. Kas leian selle asja teise ringi kauplustest või saan laenutada sõpradelt-sugulastelt?

Kui tõesti on vaja osta just uut asja, siis eelista kvaliteet- ja kestvuskaupu.

Kuulumine ja tunnustused

Anneta asju Uuskasutuskeskus kuulub Heateo Sihtasutuse portfelli, Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikku ja Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumisse.

Oleme tegutsemisaastate vältel pälvinud ka palju tunnustusi. Näiteks:

  • Vastutustundliku ettevõtluse indeksi kuldmärgis
  • Euroopa keskkonnaalaste ettevõtlusauhindade 2016. aasta finalist
  • Keskkonnaministeeriumi  “Aasta keskkonnasõbralik ettevõte 2015” keskkonnasõbralik toode või teenuse kategoorias
  • “Märka vabatahtlikku 2015” aasta vabatahtlike kaasaja – järjepidava vabatahtlike kaasamise, juhendamise, hindmise ja innustamise eest
  • Tallinna Ettevõtluspäeva “Vastutustundlik ettevõtja 2015” nominent
  • Keskkonnaministeeriumi “Aasta Keskkonnasõbralik ettevõte 2012” keskkonnasõbraliku toote või teenuse kategoorias – jätkusuutliku teenuse ning elanikkonna tarbimisharjumuste keskkonnasõbralikuks muutmise eest

Uuskasutus Tatari

JURIIDILINE AADRESS:

MTÜ Uuskasutuskeskus
Tatari 64, Tallinn 10134
Reg. nr 80201865
A/a EE552200221024662766
KMKR EE100971929

Meie inimesed

MTÜ Uuskasutuskeskus Üldkoosoleku ülesandeid täidab põhikirjaga määratud ulatuses mittetulundusühingu liikmete ja nende seast valitud volinike koosseis, kuhu kuuluvad:

Priit Mikelsaar, Indrek Prants, Pirkko Valge, Külli Lilleorg ja Katrin Isotamm.

Üldkontaktid