TELLI VEDU

Telli kaubik mööbli ja tehnika uuele ringile andmiseks

Kui soovid ära anda suuremaid asju nagu korralik mööbel või töökorras ja terve suurem kodutehnika (näiteks külmkapp või pesumasin), tuleb Sulle appi Uuskasutuskeskuse kaubik! Kui ese on heas korras ja seda saab anda uuesti ringlusse, tuleb kaubik Tallinnas, Tartus, Pärnus (v.a osavallad) ja Paides asjale järele täiesti tasuta! Tartus ja Tallinnas on kaubik pidevalt töös ja võib tulla asjadele järele ka linna lähistel, näiteks Viimsis või Peetris. Pärnus ja Paides käib kaubik kaks korda kuus.  Pärnus ei sõida kaubik osavaldadesse.

Millise mööbli võtab Uuskasutuskeskus vastu?

Uuskasutuskeskusele saab pakkuda heas korras, puhast ja tervet mööblit, mida ei pea demonteerima. Mööbli võtame vastu ühes tükis, erandjuhtudel kõigi kaasnevate detailidega, mida on tarvis kokkupanekuks. Uuskasutuskeskus ei võta vastu nõukogudeaegseid sektsioone, kuna ei suuda senise kogemuse põhjal neile uut omanikku leida. Uuskasutuskeskus ei võta vastu ka pianiinosid, sest neile on raske leida uusi omanikke pilli ostuga kaasnevate häälestamis- ja transpordikulude tõttu. Selleks, et teada saada, kas esemed saab Uuskasutuskeskuse kaudu uuele ringile anda, ootab keskus neist mööbliesemetest pilte. Kuna piltide järgi ei pruugi alati saada täit ülevaadet eseme seisukorra kohta, siis lõplik otsus langetatakse kohapeal. Sõltumata sellest, kas eseme saab uuele ringile anda või mitte, on kaubiku teenus tellijale tasuta.

Kuidas tellida kaubikut?

Tee mööbli- või tehnikaesemest foto ning saada see koos oma kontaktandmetega (nimi, telefoninumber, aadress) aadressile kaubik@uuskasutus.ee või kasutades allolevat vormi. Piltide järgi saame hinnata eseme seisukorda ja ka mõõtmeid-kaalu. Võtame Sinuga ühendust ja lepime järele tulemise aja kokku. Palun arvesta, et lõpliku otsuse esemete tasuta transpordi osas teevad meie kaubikujuhid kohapeal.

Kui kaubik tellitud

Kui kaubik juba tellitud, siis on see Sinu jaoks suurepärane võimalus koos mööbli või tehnikaga kaasa anda ka teisi kasutuskõlblikke esemeid, mida Sinu majapidamises enam tarvis pole. Saad kaasa anda kodutekstiile, rõivaid, mänguasju, nõusid jne. Mööblit ära ise lahti võta, proovime enamasti mööbli ühes tükis kaasa viia.

Soovid ise mööbli tuua Uuskasutuskeskusesse?

Ka nii on võimalik, kuid ka sel juhul tuleks kauplust ette informeerida, et olla kindel, et saame konkreetses poes mööblieseme vastu võtta. Seejuures tasub teada, et mööblit võtavad ainult need kauplused vastu, kus ka mööbel müügis on. Mööblieseme ise ära toomiseks palun võta ühendust kauplusega ja saada ette ka pilt esemest, mille soovid uuele ringile anda. Kaupluste kontaktid leiad siit: uuskasutus.ee/kauplused.

Soovid tellida kaubiku korteriühistu või ettevõtte jaoks?

Kui on plaanis kontori korrastamine, sisustuse uuendamine või kolimine, siis saad niisamuti mugavalt üleliigseks muutunud mööblile, tehnikale ja muule kontorikraamile kutsuda järele Uuskasutuskeskuse kaubiku. Anna oma soovist teada, kirjutades kaubik@uuskasutus.ee!

Kui soovid hoida korras ühistu ümbruse ning pakkuda mugavat võimalust elanikele heas korras mööbli äraveoks, siis saad vastava info panna üles ka ühistu uudistelisti või teadetetahvlile. Laadi A4 plakat alla siit ja prindi välja! Kui korraldate korrastamise üheskoos, siis saad kutsuda kaubiku järele heas korras asjade järele.

Suur aitäh Sulle, et annad asjadele uue elu!

Võta kaubikuga ühendust!

Tallinnas, Tartus, Pärnus (v.a osavallad) ja Paides:

Tel: 5553 3001 (E–R 09–17)
E-post: kaubik@uuskasutus.ee

MÖÖBLI JA SUUREMAHULISE KODUTEHNIKA UUSKASUTUSSE ANDMISEKS

Väiksemad esemed palume ise ära tuua Uuskasutuskeskuste kauplustesse.

Kogumisringide kalender

Uuskasutuskeskuse kaubik teeb aasta ringi üle Eesti kogumisringe, et teha annetamine mugavaks kodu läheduses.

Kogumisringid aastal 2022

SEPTEMBRIS

08.09 Raplamaal
11.00-11.30 Märjamaal Rahvamaja juures
12.00-12.30 Raplas Rappeli keskuse ees
13.00-13.30 Kohilas keskväljakul

27.09 Viljandis ja Põhja-Sakala vallas
10.00–11.00 Viljandis Männimäe Selveri juures
12.00–12.30 Suure-Jaani kultuurimaja ees
13.00–13.30 Võhma bussijaamas

Tasub teada!

Liigseks muutunud korralikud asjad saad tuua Uuskasutuskeskuse kogumismajadesse või Tallinna-Tartu suurematesse kaubanduskeskustesse. Soovi korral saab annetuse saata ka pakiautomaadi kaudu, saadetise eest ise tasudes. Vaata lisaks: uuskasutus.ee/kuhu-tuua

 

Kutsu kaubik kodukohta

Soovid korraldada kogumisringi oma kodukandis? Anna oma soovist teada meile, kirjutades info@uuskasutus.ee. Kui kogumisring kokku lepitud, palume jagada infot kodukandi infokanalites (kohalik leht, sotsiaalmeedia grupid, kohaliku omavalitsuse uudised, teadetetahvlid) kohe pärast kuupäeva ja koha kokkuleppimist ning meeldetuletuseks ka mõni päev enne kaubiku tulekut. Info ja kujundusmaterjalidega aitab Uuskasutuskeskus.