TEEME HEAD

Neid, kes toetust vajavad, on meie kõrval palju. Kõige lihtsam on meil võimalik abi pakkuda vastavate organisatsioonide kaudu, et abi jõuaks inimeseni, kes seda kõige enam vajab. Uuskasutuskeskus toetab abivajajaid oma koostööpartnerite, näiteks Lasterikaste Perede Liidu, Naiste Kriisikodu, Tallinna Sotsiaaltöö Keskuse, Eesti Pagulasabi jt organisatsioonide kaudu.

Uuskasutuskeskus pakub abivajajatele lasteriideid, naiste-, meeste rõivaid, koduseid tekstiile alates käterätikutest ja laudlinadest kuni kardinateni. Samuti saame pakkuda ka tuge loomade varjupaikadele (nt linu, rätikuid) ja hoiukodudele (nt padjapüürid, tekid ja rätikud).

Aitame ja hoolime üheskoos!

Anname asjadele uue elu

karuVähem kasutuskõlblikke asju lõpetavad oma elupäevad prügimäel. Nii hoiame üheskoos Eestimaa puhtana ja teeme tarku tarbimisvalikuid. Igal aastal päästame prügist sadu tonne esemeid.

Aitame abivajajaid

Uuskasutuskeskus peab end eelkõige keskkonnaorganisatsiooniks, aga abivajajate aitamine annetatud esemetega on meie tegevuse loomulik ja lahutamatu osa olnud Uuskasutuskeskuse loomisest peale. Oleme toetanud asjadega näiteks Pärnumaa ja Põlva lasterikkaid peresid, Pärnumaa Kasuperede Ühingut, Haapsalu lastekodu, Hiiumaa puuetega inimeste käsitöö huviringi, Tahkuranna ja Tõstamaa valla suurperesid ja vanureid, Pärnu loomade varjupaika, Pauluse supikööki, Tartu Lastekaitse Ühingut, Maarja Küla, Lillemaja laste huviringe, Puuetega Inimeste Koda, Kassiabi, Naiste Varjupaika ja MTÜ-d Jooksev Koer.

Samuti teeme tihedat koostööd Tallinna Sotsiaaltöö Keskusega, kellega koos oleme juba mitu korda korraldatud tasuta asjade turge kodu kaotanud inimestele. Tasuta asjade turg on kutsetega üritus, kus kodu kaotanud inimesed saavad endale valida esemeid, mida neil parasjagu kõige rohkem vaja on. Tasuta võtmiseks on nii riided, jalanõud, mänguasjad, raamatud, nõud kui ka kõik muu, mis Uuskasutuskeskuse tootevalikus on.

Abivajajatele saame annetada vaid need esemed, mida nad konkreetselt küsivad. Seetõttu ei saa me garanteerida, et just sinu särk või püksid abivajajani jõuavad, küll aga transpordime sel juhul sinu eseme müügist saadud tuluga küsitud esemed abivajajani ja nii oled siiski kaudselt oma panuse andnud.

 

Toetame kultuuri

Uuskasutuskeskus tihedat koostööd teatri-, muusika- ja filmitegijatega ning õpilasfirmade ja käsitöölistega, kes saavad materjalide ning laenutuste soovidega otse Uuskasutuskeskuse poole pöörduda.

Uuskasutuskeskus laenutab kindlaks perioodiks teatri- ja filmitegijatele erinevaid esemeid. Nii ei pea filmide, seriaalide, muusikavideote jmt jaoks lühiajaliseks kasutamiseks ostma kalleid uusi asju, millega hiljem pole suurt midagi pihta hakata. Laenutus on tasuta ning hiljem lähevad need kasutusel olnud asjad uuesti ringlusse. Tänu asjade laenutamisele võib Uuskasutuskeskusesse toodud ese üllatada koguni teatrilaval või teleekraanil.

Uuskasutuskeskus on laenutustega toetanud näiteks seriaale „Pilvede all“, „Tulejoonel“ ja „Lahutus Eesti moodi“. Samuti on Uuskasutuskeskus toetanud laenutustega muusikavideote valmimist, näiteks Liis Lemsalu ja Stefani “Doomino” ja Miljardite “PSO”. Sel suvel on Uuskasutuskeskus toetanud Temufi etendust “Maakas” ja teatriühenduse Misanzen etendust “Sitsi silentium”.

Laenutuseks võta ühendust, kirjutades turundus@uuskasutus.ee. Uuskasutuskeskus ei laenuta asju kuu esimesel nädalal. Selleks, et saaks kõik vajalikud asjad laenutatud, palume aegsasti ühendust võtta. Laenutus on üldjuhul tasuta ning tasuda tuleb vaid nende esemete eest, mis ei tule tagasi Uuskasutuskeskusesse või on saanud kasutamise käigus viga.