KKK

Sul on küsimus, aga ei leidnud sellele veebilehte uudistades vastust. Panime kirja vastused sagedamini esitatud küsimustele. Kui siiski ei leia siit vastust, siis võta meiega ühendust! E-poega seotud infot leiad lehelt pood.uuskasutus.ee.

Milliseid asju vastu võtate?
Uuskasutuskeskus võtab vastu ja suunab uuele ringile heas korras asjad, mida Sul endal enam tarvis ei lähe. Uuskasutuskeskusesse saab tuua puhtad ja terved riided, jalatsid, mänguasjad, hobi- ja sporditarbed, kodutekstiilid, nõud, raamatud, kodutehnika, mööbli. Oluline on, et asjad oleksid heas korras, nii et järgmine inimene saab need kohe kasutusse võtta.

Kas teile saab ka raamatuid tuua?
Jah, Uuskasutuskeskusesse võib tuua ka puhtaid ja terveid raamatuid.

Kas võtate suvel vastu ka talveriideid?
Uuskasutuskeskus võtab vastu ka hooajaväliseid asju, seega võid suvel julgelt ära tuua kasuka ja kelgu ning talvel rulluisud. Hoiame neid asju seni, kui jälle uus hooaeg käes ja saame asjad anda uuele ringile.

Kuhu saan asjad tuua?
Heas korras puhtad ja terved asjad saad tuua Uuskasutuskeskuse kauplustesse lahtiolekuaegadel, lisaks on mitmesuguseid kogumiskappe ja konteinereid, loe lisaks siit: uuskasutus.ee/kuhu-tuua

Kuhu saan minu jaoks liigsed asjad viia siis, kui Uuskasutuskeskuse kauplused on suletud?
Tallinnas on üheks mugavaks võimaluseks kogumiskapid suurimates kaubanduskeskustes Ülemistes, Rocca al Mares ja Kristiines. Kogumiskappidesse saab keskuse lahtiolekuaegadel tuua ära asju, mis pole kergesti purunevad ega liiga suured. Tartus saab asjad tuua näiteks Tasku kogumiskappi või Lõunakeskuse välialal asuvasse kogumismajja, mis on iseteeninduslikult avatud 24/7 ja teenindajaga suurte ja õrnade esemete ära andmiseks L ja P kell 12–15. Kogumismajad asuvad ka Pärnu Keskuse ja Narvas Fama keskuse juures, samuti Tallinnas Balti Jaama Turu ja Telliskivi linnaku vahetus läheduses. Loe lisaks, kuhu veel saab asju ära tuua: uuskasutus.ee/kuhu-tuua

Millal tulete meie linna/valda kogumisringile?
Saatke palun oma ettepanek info@uuskasutus.ee. Kogumisringide kalendri leiad meie kodulehelt uuskasutus.ee/kaubik/#kogumisringide-kalender

Kuidas saan mööbli uuele ringile anda?
Puhta ja korraliku mööbli uuele ringile andmiseks saad tasuta järele kutsuda uuskasutuskaubiku Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Paides. Selleks tuleb saata äraantavast esemest foto koos enda kontaktidega aadressile kaubik@uuskasutus.ee või helistada 5553 3001. Loe lisaks: uuskasutus.ee/kaubik

Kas ma saan mööbli ka ise kauplusse kohale tuua?
Puhta ja korraliku mööbli võib ka ise kauplusse kohale tuua, ent selleks tuleb eelnevalt vastava kauplusega ühendust võtta. Soovime, et saadaksid ette pildi mööblist kaupluse meilile. Oluline on tähele panna, et mööblit saavad vastu võtta need kauplused, kus on mööbel ka müügis, ja seda siis, kui kaupluses parasjagu ruumi on. Kaupluste kontaktid leiad siit: uuskasutus.ee/kauplused.

Madrats on plekiline, aga muidu terve. Kas võtate vastu?
Kahjuks ei õnnestu meil plekilist madratsit uuele ringile anda ja seetõttu me määrdunud madratsit vastu ei võta.

Pesumasinal üks detail ei tööta, aga muidu on korralik. Kas võtate vastu?
Kahjuks ei ole meil igapäevaselt tööl tehnikuid, kes parandaksid tehnikat, ja seepärast me sellist kodumasinat vastu ei võta.

Kas saan kaubiku järele kutsuda ka riietele ja teistele asjadele?
Kui rõivaid ja teisi asju, näiteks nõusid ja raamatuid, on mitu koti- või kastitäit, siis võimalikus järeletulekus kokkuleppimiseks kirjuta kaubik@uuskasutus.ee või helista 5553 3001.

Millal on sooduspäevad?
Kuu lõpu sooduspäevad on kuu viimasel kolmel müügipäeval. Sooduspäevadel maksavad meeste ja naiste riided ja jalatsid 2 eurot, laste riided 1 euro ja beebiriided 50 senti, üleriided, kotid, mänguasjad, nõud, mööbel, tehnika on poole hinnaga. Kuu viimasel müügipäeval on võimalik kotitäis (150 L) riideid-jalatseid-kotte osta 12 euroga. Pakkumine kehtib kõikides Uuskasutuskeskuse kauplustes, v.a kotimüük Kodupoes, kus pole rõivaid müügis. Vaata täpsemaid kuupäevi siit: uuskasutus.ee/kauplused/#sooduspaevad

Kas teil on seda konkreetset kruusi/kassetimängijat/kelku/rulluiske?
Konkreetse eseme soovi korral soovitame helistada vastavasse kauplusse ja uurida, kas seal võiks leiduda huvipakkuvat asja. Kaupluste kontaktid on kirjas siin: uuskasutus.ee/kauplused. Lisaks soovitame kiigata meie e-poodi pood.uuskasutus.ee.

Kas ma saan meelepäraseid tooteid ka broneerida?
Tooteid saab broneerida kuni 2 tunniks ja maksimaalselt 3 toodet korraga. Tooteid ei saa broneerida kuu esimesel müügipäeval ja sooduspäevadel.

Mida teeb Uuskasutuskeskus asjade müügist saadud rahaga?
Asjade müügist saadud tuluga katame Uuskasutuskeskuse kaupluste ülalpidamiskulud ning võimaliku laienemise üle Eesti, et pakkuda järjest rohkematele inimestele võimalust nii asju uuele ringile anda kui ka soetada soodsalt teise ringi esemeid. Uuskasutuskeskuse eesmärk on viia uuskasutus võimalikult paljude Eesti inimesteni. Lisaks toetame mitmeid abivajajaid, oleme koostööpartneriteks paljudele teatritele, filmitegijatele, käsitöölistele, koolidele ja teistele organisatsioonidele. Loe lisaks siit: uuskasutus.ee/koostoo.

Kuidas saan vabatahtlikuks tulla?
Kirjuta enda soovist personal@uuskasutus.ee. Loe lisaks: uuskasutus.ee/loo-kaasa/#vabatahtlik

Mul on siin suvel kõvasti aega üle. Kas saaksin tulla teile tööle?
Töökäsi on alati juurde vaja. Kirjuta meile endast ja märgi ära, millises poes sooviksid võimalusel töötada, kirjutades kandideeri@uuskasutus.ee või pane oma CV ja kaaskiri teele uuskasutus.ee/kandideeri.

Mismoodi saaksin asju laenutada?
Asju laenutame ennekõike kultuuri- ja kunstiprojektideks, lisaks laenutame nõusid üritustele. Uuri lähemalt uuskasutus.ee/meie-aitame/#laenutus või kirjuta turundus@uuskasutus.ee.

Kas toetaksite minu projekti?
Ennekõike toetab Uuskasutuskeskus MTÜ projekte viisil, mis on seotud keskuse igapäevategevusega ehk et asjade uuele ringile andmisele. Saame abistada näiteks õpilasfirmasid ja käsitöölisi materjalidega, mida endisel viisil enam kasutada ei saa. Samuti saame toetada võimalusega laenutada Uuskasutuskeskuselt asju uuskasutus.ee/meie-aitame/#laenutus. Kirjuta enda projektist lähemalt info@uuskasutus.ee.