Õmblustuba

Tallinna linna, MTÜ Uuskasutuskeskuse ja Tallinna Tehnikakõrgkooli koostöös avatud õmblustuba asub Uuskasutuskeskuse  Sõpruse pst 255 kaupluse juures. Õmblustuppa saavad linnaelanikud tuua nii rõivaid kui kodutekstiile. Teenus on pilootprojekti raames tasuta, kuid eelnevalt tuleb aeg broneerida ning samuti täita küsitlus. Korraga saab parandamiseks tuua ühe eseme.

Teenuse kasutamiseks tuleb aeg eelbroneerida

Teenuse saamiseks tuleb ette broneerida aeg, kirjutades ukomblustuba@gmail.com. Samuti tuleb tasuta teenuse kasutajal täita küsitlus, mille vastused aitavad hinnata teenuse asjakohasust paranduskultuuri ja ringmajanduse edendamisel nii Tallinna linna kui ka Uuskasutuskeskuse jaoks.

Pärast broneeringu kinnituse saamist tuleb kokkulepitud ajal oma parandamist või kohendamist vajav rõivaese või kodutekstiil tuua Sõpruse pst 255 Uuskasutuskeskuse poe juures asuva õmbleja kätte. Parandamiseks saab korraga tuua 1 rõivaeseme või kodutekstiili. 

Õmblusparandusteenust osutatakse pilootprojekti raames tasuta kuni 30.04.2024. Projekti toetatakse Euroopa Majanduspiirkonna vahenditest. Õmblusparandustöid teostavad Tallinna Tehnikakõrgkooli moetööstuse õppekava tudengid praktika raames tegevusjuhendajate abiga.

Õmblustoa teenused

Püksid
Püksid lühemaks või kitsamaks / pükste taskukoti parandus / pükste luku vahetus (lukk kliendi poolt) / augu lappimine (paikamislapp kliendi poolt)

Seelik
Seelik kitsamaks või lühemaks (voodrita) / Seeliku luku vahetus (lukk kliendi poolt)

Pluus
Pluusi varrukad lühemaks / pluus kitsamaks või lühemaks

Kleit
Kleit kitsamaks või lühemaks (voodrita) /kleidi luku vahetus (lukk kliendilt)

Pintsak/ kostüümjakk
Varrukad lühemaks (voodrita) / jakk lühemaks (voodrita) / taskukoti parandus

Kodutekstiilid
Kardina, voodipesu, saunalina, rätiku, laudlina palistamine

Nööpide õmblemine ja vahetamine
(nööbid kliendi poolt)

Hetkel ei paku õmblustuba parandamisteenust voodriga rõivastele ja üleriietele.
Lukuvahetuse, augu lappimise või nööpide lisamisel tuleb lukk/lapp/nööbid tuua kliendil.

Sobiva luku, nööbid või ka kangatüki võib hea hinnaga leida ka Uuskasutuskeskuse kauplusest.

Loe lisaks Tallinna lehelt