Kasutatud kodumasinad võivad teenida kaua

Kasutatud kodumasinad võivad teenida kaua

22. veebruar 2017

Vahel jääb majapidamises mõni kodumasin üleliigseks. Põhjuseid selleks on erinevaid, näiteks elukohavahetus või soov vahetada olemasolev tehnika uuema ja kaasaegsema vastu. Töökorras seadmeid ei pea aga prügimäele viima või kuuri alla/keldrisse tarbetult seisma jätma! Viies kasutatud kodumasinad mõnda Uuskasutuskeskusesse, teed head ja aitad neid, kel uute seadmete ostuks raha napib.

Kus on pakkuja, seal on ka soovija! See on Uuskasutuskeskuse põhimõte, mis leiab tõestust iga päev. Absoluutselt igas Uuskasutuskeskuses on populaarne kaup isegi need kasutatud kodumasinad, mis ei näe enam uued ja kaunid välja. Kui mikrolaineahi, tolmuimeja, pliit või triikraud on töökorras, siis leidub sellele alati ka soovija.

Annetades säästad keskkonda

Elu jooksul inimeste vajadused muutuvad ja põhjuseid, miks kasutatud kodumasinad välja vahetatakse, on palju. Võib-olla on pere suurenenud ja vana pesumasin ei suuda mahutada kõigi pereliikmete pesu? Võimalik, et seade näitab aastatepikkuse kasutamise tõttu kulumismärke ning seepärast otsustatakse soetada uuem ja moekam mudel.

Isegi juhul, kui näiteks pesumasina mõni vähemtähtis funktsioon enam ei tööta, kuid üldises mõttes saab seda endiselt kasutada, tuleks sellele anda teine võimalus. Prügimäel reostavad kodumasinad ületarbimisest niigi rikutud keskkonda, aga iga eset, olgu tegemist kasutatud kodumasina või mõne muu esemega, võiks võimaluse korral maksimaalselt taaskasutada.

Pleekinud kest ei tähenda, et masin hakkab kohe üles ütlema. Paljude elektroonikaseadmete eluiga on pikem kui me arvata oskame. See aga tähendab, et kuigi välimuselt vana, võib sisult asi olla veel üsnagi reibas. 20-aastase elueaga on näiteks kuivatid ning elektri- ja gaasipliidid. Kvaliteetse pesumasina või külmkapi keskmine eluiga jääb 10–15 aasta vahemikku. Vähem, enamasti 10 aastat, peavad vastu nõudepesumasinad ja mikrolaineahjud. Seega Uuskasutuskeskusesse viidud töökorras ja mõistliku vanusega kasutatud kodumasinad võivad uut omanikku väärikalt teenida veel palju aastaid.

Kasutatud kodumasinad on rahakotisõbralikud

Uuena ostes võivad kvaliteetsed kodumasinad ampsata Eesti inimese kuupalgast päris suure tüki. Uuskasutuskeskus pakub kasutatud kodumasinaid aga väga sõbraliku hinnaga. Suuremaid kodumasinaid on võimalik soetada isegi paarikümne euro eest!

Oluline on märkida, et kasutatud seadmete puhul ei saa teise ringi poed kahjuks pakkuda samasugust garantiid nagu suured tehnikakauplused. See aga ei tähenda, et ostja peaks kandma kogu vastutuse seadme ostu eest. Uuskasutuskeskus usaldab kauba annetajat, sest ta on andnud lubaduse, et ese on töökorras. Seadmete korrasolekut kontrollitakse Uuskasutuskeskustes kohapeal, kuid suuremate seadmete, mille töötamist nii hõlpsalt kontrollida ei õnnestu, soetamise puhul saab ostja tšeki olemasolul kodumasina vajadusel paari päeva jooksul keskusesse tagasi tuua.

Uuskasutusse viimine on mugav

Juhul, kui täiesti korras kodumasin seisab kasutult, oleks otstarbekas sellele leida uus omanik. Kindlasti on keegi õnnelik töökorras seadme üle, mis on saadud väga soodsalt! Too oma terved ja töökorras pliidid, külmkapid, pesumasinad, tolmuimejad ja väiksem kodutehnika Uuskasutuskeskusesse. Meie keskused on Tallinnas, Tartus, Pärnus, Paides ja Narvas, kogu kaupluste info on siin. Kliendi soovil tuleb neis linnades kaubik suuremate esemete, ka kasutatud kodumasinate, äraviimisel appi.

Loe veel, kuidas saad teha head: Kasutatud kodutehnika lihtne annetada, soodne soetada!

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.