TEEME HEAD

Neid, kes toetust vajavad, on meie kõrval palju. Kõige lihtsam on meil võimalik abi pakkuda vastavate organisatsioonide kaudu, et abi jõuaks inimeseni, kes seda kõige enam vajab. Uuskasutuskeskus toetab abivajajaid oma koostööpartnerite, näiteks Lasterikaste Perede Liidu, Naiste Kriisikodu, Tallinna Sotsiaaltöö Keskuse, Eesti Pagulasabi jt organisatsioonide kaudu.

Uuskasutuskeskus pakub abivajajatele lasteriideid, naiste-, meeste rõivaid, koduseid tekstiile alates käterätikutest ja laudlinadest kuni kardinateni. Samuti saame pakkuda ka tuge loomade varjupaikadele (nt linu, rätikuid) ja hoiukodudele (nt padjapüürid, tekid ja rätikud).

Aitame ja hoolime üheskoos!

Anname asjadele uue elu

karuVähem kasutuskõlblikke asju lõpetavad oma elupäevad prügimäel. Nii hoiame üheskoos Eestimaa puhtana ja teeme tarku tarbimisvalikuid. Igal aastal päästame prügist sadu tonne esemeid.

Aitame abivajajaid

Uuskasutuskeskus peab end eelkõige keskkonnaorganisatsiooniks, aga abivajajate aitamine annetatud esemetega on meie tegevuse loomulik ja lahutamatu osa olnud Uuskasutuskeskuse loomisest peale. Oleme toetanud asjadega näiteks Pärnumaa ja Põlva lasterikkaid peresid, Pärnumaa Kasuperede Ühingut, Haapsalu lastekodu, Hiiumaa puuetega inimeste käsitöö huviringi, Tahkuranna ja Tõstamaa valla suurperesid ja vanureid, Pärnu loomade varjupaika, Pauluse supikööki, Tartu Lastekaitse Ühingut, Maarja Küla, Lillemaja laste huviringe, Puuetega Inimeste Koda, Kassiabi, Naiste Varjupaika ja MTÜ-d Jooksev Koer.

Samuti teeme tihedat koostööd Tallinna Sotsiaaltöö Keskusega, kellega koos oleme juba mitu korda korraldatud tasuta asjade turge kodu kaotanud inimestele. Tasuta asjade turg on kutsetega üritus, kus kodu kaotanud inimesed saavad endale valida esemeid, mida neil parasjagu kõige rohkem vaja on. Tasuta võtmiseks on nii riided, jalanõud, mänguasjad, raamatud, nõud kui ka kõik muu, mis Uuskasutuskeskuse tootevalikus on.

Abivajajatele saame annetada vaid need esemed, mida nad konkreetselt küsivad. Seetõttu ei saa me garanteerida, et just sinu särk või püksid abivajajani jõuavad, küll aga transpordime sel juhul sinu eseme müügist saadud tuluga küsitud esemed abivajajani ja nii oled siiski kaudselt oma panuse andnud.

 

Toetame kultuuri

Uuskasutuskeskus teeb koostööd teatri-, muusika- ja filmitegijatega ning õpilasfirmade ja käsitöölistega, kes saavad materjalide ning laenutuste soovidega otse Uuskasutuskeskuse poole pöörduda.

Uuskasutuskeskus on laenutustega toetanud näiteks seriaale „Naised vormis“, „Sassis“ ja „Tulejoonel“. Samuti on Uuskasutuskeskus toetanud laenutustega muusikavideote valmimist, näiteks Liis Lemsalu ja Stefani “Doomino”, Miljardite “PSO”, Naised köögis “Mis maa meile jääb”, Alika Milova “Bon Appetit”.

 

Laenutame

Uuskasutuskeskusest saab laenutada riideid, aksessuaare ja nõusid. Laenutades hoiame keskkonda ega osta ajutise vajaduse pärast asjata uusi asju. Samuti saavad nii uuele ringile antud asjad veel mitu võimalust kasulik olla. Laenutus on tasuline, kui pole teisiti kokku lepitud.

Laenutamise tingimused alates 01.10.2022

Riideid ja jalatseid saab laenutada kuni 3 kuuks ja laenutus on 50% asjade maksumusest. Riideid saavad laenutada tudengid, filmide ja seriaalide tegijad, teatrid, kunstiloojad. Jalatsite puhul tuleb olla valmis jalatsid hüvitama täies mahus, kui neid on laenutusperioodil aktiivselt kasutatud projekti jaoks. Tasuda saab kas kohe kaupluses laenutust tehes või arve alusel.

Nõusid ja sisustusesemeid saab laenutada kuni 1 kuuks ja laenutus on 50% asjade maksumusest. Tasuda saab kas kohe kaupluses laenutust tehes või arve alusel.

Nõusid saab laenutada Tallinnas Mustakivi Uuskasutuskeskusest (Mahtra 5, Lasnamäe), kus on selleks otstarbeks eraldi nõud ja söögiriistad kogutud. Näiteks 20 taldriku, 20 kruusi ja 20 lusika laenutuse maksumus on 5 eurot, arvestusega, et taldriku hind on 20 senti, kruusi hind 20 senti ja lusika hind 10 senti. Kui ese on tagastades rikutud või ei eset ei tagastata, tuleb toote eest täies ulatuses tasuda.

Muusikavideote valmistajatele on laenutus tasuta tingimusel, et laenutusaeg ei ületa 30 päeva ning Uuskasutuskeskus märgitakse toetajate hulgas ära ning klipi valmides saadetakse Uuskasutuskeskusele video link ning võimalusel ka making-of pilte. Samuti teeme tasuta laenutusi kuni 30 päevaks filmitudengitele.

Uuskasutuskeskus ei laenuta mööblit, madratseid ja vaipu alates 01.10.2022.

Laenutusi saab teha kõigist Uuskasutuskeskuse kauplustest, v.a Tallinnas Mustamäe tee 5, Tatari 64 ja Liivalaia 29 poodidest. Laenutada ja laenutusi tagastada saab argipäeviti, E–R kell 10.00–16.30. Uuskasutuskeskus ei tee laenutusi kuu esimesel viiel tööpäeval.

Rikutud esemeid kauplused tagasi vastu ei võta ja need tuleb hüvitada Uuskasutuskeskusele täies mahus.

Laenutamise sooviga kirjuta turundus@uuskasutus.ee. Laenutades peab olema kaasas Uuskasutuskeskuse garantiikiri, kuhu märgitakse kaupluses laenutatud esemete info.