MEIE AITAME

ABIVAJALE

Tunneme suurt heameelt, et märkimisväärne osa igal aastal Uuskasutuskeskustes vastu võetud annetustest läheb abivajajatele. Neid, kes vajavad toetust on meie kõrval palju, kuid kahjuks ei
pruugi me teed alati ristuda.

Kui Sa tead kedagi, kelle voodist on puudu mõni pehme kaisukaru, söögilaualt nõud või vajaks külmade ilmade korral sooja kampsunit, mis ihu kallistaks. Voodipesu, mille vahele puhkama
heita, et hommikuti värskelt ärgata või midagi muud tarvilikku, siis anna meile teada. Kui meil on võimekust, siis oleme valmis oma abikäe ulatama. Eelkõige abistame abivajajaid enda koostööpartnerite kaudu.

Saame pakkuda abivajajatele lasteriideid, naiste-, meeste rõivaid, koduseid tekstiile, alates käterätikutest, laudlinadest kuni kardinateni. Samuti saame pakkuda ka tuge loomade varjupaikadele (nt linu, rätikuid) hoiukodudele padjapüüride, tekkide, rätikute näol.

Võta julgelt ühendust meie sorteerimiskeskusega ning proovime võimalusel olla abiks ja leida lahendused, mis muudavad abivajajate elu paremaks.

Aitame ja hoolime üheskoos!

VÕTA ÜHENDUST

Kristi Suup
Uuskasutuskeskuse sorteerimiskeskuse juhataja
kristi@uuskasutus.ee
+372 5348 3941

Anname asjadele uue elu

karuVähem kasutuskõlblikke asju lõpetavad oma elupäevad prügimäel. Nii hoiame üheskoos Eestimaa puhtana ja teeme tarku tarbimisvalikuid. Igal aastal päästame prügist sadu tonne esemeid.

Aitame abivajajaid

Oleme uhked ja rõõmsad, et osa igal aastal Uuskasutuskeskustes vastu võetud kaubast läheb meie koostööpartnerite kaudu otse abivajajatele.

Uuskasutuskeskus peab end eelkõige keskkonnaorganisatsiooniks, aga abivajajate aitamine annetatud esemetega on meie tegevuse loomulik ja lahutamatu osa olnud Uuskasutuskeskuse loomisest peale. Oleme toetanud asjadega näiteks Pärnumaa ja Põlva lasterikkaid peresid, Pärnumaa Kasuperede Ühingut, Haapsalu lastekodu, Hiiumaa puuetega inimeste käsitöö huviringi, Tahkuranna ja Tõstamaa valla suurperesid ja vanureid, Pärnu loomade varjupaika, Pauluse supikööki, Tartu Lastekaitse Ühingut, Maarja Küla, Lillemaja laste huviringe, Puuetega Inimeste Koda, Kassiabi, Naiste Varjupaika ja MTÜ-d Jooksev Koer.

Samuti teeme tihedat koostööd Tallinna Sotsiaaltöö Keskusega, kellega koos oleme juba mitu korda korraldatud tasuta asjade turge kodu kaotanud inimestele. Tasuta asjade turg on kutsetega üritus, kus kodu kaotanud inimesed saavad endale valida esemeid, mida neil parasjagu kõige rohkem vaja on. Tasuta võtmiseks on nii riided, jalanõud, mänguasjad, raamatud, nõud kui ka kõik muu, mis Uuskasutuskeskuse tootevalikus on.

Abivajajatele saame annetada vaid need esemed, mida nad konkreetselt küsivad. Seetõttu ei saa me garanteerida, et just sinu särk või püksid abivajajani jõuavad, küll aga transpordime sel juhul sinu eseme müügist saadud tuluga küsitud esemed abivajajani ja nii oled siiski kaudselt oma panuse andnud.