4 põhjust, miks tuua kasutatud raamatud Uuskasutuskeskusesse

4 põhjust, miks tuua kasutatud raamatud Uuskasutuskeskusesse

26. september 2016

Majapidamises on sageli palju raamatuid, mis vajalikku ruumi võtavad. Paljudel polegi luksust või tahtmist pidada suurt raamatukogu enda kodus. Mõnikord ongi kasutatud raamatud juba oma tarbe ühe inimese jaoks ammendanud, nii et miks mitte edasi anda?

Kasutatud raamatud kuluvad alati kellelegi ära

Pakume Uuskasutuskeskustes üle Eesti sümboolse hinna eest erinevaid uut kasutust otsivaid teoseid. Põhjused, miks on hea kasutatud raamatud meile tuua, on järgnevad:

  • Annetada on muretum – raamatut on kahju lihtsalt ära visata. Edasi andes ei pea end halvasti tundma, kui tõesti kodus enam nende jaoks ruumi pole. Tõenäosus on siis üsna suur, et raamatu leiab see, kes seda soovib või isegi vajab.
  • Kui enam ei vaja näiteks mõnda õpikut, teatmeteost, lasteraamatut või lihtsalt huvitavat juttu, on hea mõte anda neid annetada. Said kõik selgeks, mis kaante vahel oli? – Anna kellelegi teisele hea võimalus teadmisi omandada. Lapsed kasvasid suureks ja muinasjutte enam ei eelista? – Las mõni teine laps saab neist rõõmu.
  • Annetamine annab teistele võimaluse saada oma soovidele ja vajadustele sobivaid raamatuid. Tänapäeval on täiesti uute raamatute muretsemine üsna kallis lõbu ja meie keskel on palju neid, kelle raha pigem argikulutusteks kulub. Uuskasutuskeskuses on raamatu hind alati taskukohane.
  • Aitab õpilasi, sest kui sageli liigub tutvusringkonnas küsimust, et “Kas kellelgi on raamatut x kohustusliku kirjanduse tarbeks laenata?” Raamatukogudes on sageli nende jaoks suur nõudlus, nii et õigeks ajaks ei pruugi neid jätkuda. Igasugused populaarteaduslikud teosed huvitavad samuti paljusid lapsi, kuid raamatupoe hinnaklass võib olla liiga kõrge.

Kui kodus pole hetkel ruumi teha vaja, tasub ikka vaadata üle oma raamatute kollektsioon ja leida neid, mida pole ammu riiulist välja võtnud. Mõtle sellest, kellele ja kuidas need võiksid ära kuluda ja kaalu võimalust neid annetada.

Uus kasutus Uuskasutuskeskuses

Kasutatud raamatud pole ainsad igapäevaesemed, millele edasiandev mõtteviis uue elu annab. Säärased väikesed sammud tähendavad lõppkokkuvõttes suurt heategu nii kogukonnale kui ka loodusele.

Miks mitte annetada juba täna? Tule uuri, kus meie keskused asuvad!

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.