Arukad põhjendused, miks kasutatud pesumasinad on mõistlik valik

Arukad põhjendused, miks kasutatud pesumasinad on mõistlik valik

27. juuni 2017

Vahel võib tunduda mõttetuna osta mõnd elektroonikaseadet mitte-uuena, kuid tegelikult on mitmeid loogilisi ja arukaid põhjendusi, miks näiteks kasutatud pesumasinad on tark ja mõistlik ostuvalik.

Töökindlus on testitud

Tõenäoliselt töötavad uued pesumasinad ka kenasti ja korralikult, kuid samas – mine tea. Kasutatud pesumasinad on näidanud eelmistele omanikele korduvalt, et suudavad pesu pesta korralikult, hästi ja töökindlalt.

See on oluliselt soodsam kui uus

Pole mõtet rahaga priisata! Töökorras kasutatud pesumasinad võivad oma uut peremeest teenida veel kaua ning kõige parem on asja juures fakt, et näiteks Uuskasutuskeskusest saab need veel eriti hea hinnaga. Elektroonika ost ei pea tähendama suurt investeeringut.

Raha jätkub muude asjade jaoks, näiteks reisimiseks

Tänu soodsalt saadud pesumasinale jääb oluliselt rohkem raha kätte. Sellega on võimalik teha, mida hing ihkab – kasuta seda reisimiseks, restorani minekuks, mõne muu vajaliku eseme ostmiseks, kodu sisustamiseks, garderoobi täiustamiseks (ka seda saab soodsalt teha Uuskasutuskeskustes üle Eesti) või pane see mustadeks päevadeks kõrvale.

Pole hullu, kui see katki läheb

Kui osta uus ja uhke pesumasin, siis on pinge pidevalt peal – mis juhtub, kui see katki läheb! Samas, ostes korraliku kasutatud pesumasina, siis ei ole seda katki minemise hirmu. Investeering pole olnud suur ja iga pesu on olnud tore, mistõttu on täitsa okei, kui see ühel hetkel natuke kõpitsemist või täitsa väljavahetamist vajab.

Kasutatud pesumasinad toetavad asjade ringlust ja taaskasutust

Asi on töökorras seni, kuni see … on töökorras! Seetõttu pole vaja osta uut lihtsalt uue ostmise pärast, sest teise vana võib kellegi jaoks uus olla. Uuskasutuskeskustesse tuuakse kasutatud pesumasinad erinevatel põhjustel – kes kolib ja enam pole masinat vaja, kes teeb remonti ja senine pesumasin enam ei mahu jne. Asjade ringluses hoidmine ja taaskasutus säästab loodust, rahakotti ja on keskkonnasõbralik.

Ole kaval – kombineeri uusi ja kasutatud asju

Moemaailmas räägitakse, et kõige kavalamad fashionistad on need, kes oskavad kokku sobitada kõrgmoe brände sekkarileidudega. Sama põhimõte kehtib ka koduses majapidamises ja elektroonikaseadmetega. Pole mõtet kõiki asju uuena osta, kombineeri parem uued ja kasutatud seadmed, ole moodsa ökomõtlemisega ning säästad lisaks närvidele, rahakotile ja keskkonnale ka mõne kasutatud pesumasina.

Nagu näha, on rohkelt arukaid, põhjendatud ja läbikaalutud argumente, miks soetada endale Uuskasutuskeskusest töökorras kodutehnika. Kasutatud pesumasinad võivad olla sama head ja ustavad kaaslased nagu uuedki.

Loe veel: 4 viisi, kuidas Uuskasutuskeskus teistest second hand poodidest erineb

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.

Annan Uuskasutus MTÜ-le nõusoleku oma andmete töötlemiseks uudiskirja saatmise eesmärgil. Olen teadlik, et saan uudiskirja listist lahkuda iga hetk.*
Nõustun Uuskasutus MTÜ   privaatsuspoliitikaga*