Astri Grupp ja Uuskasutuskeskus loovad üheskoos kogumismajad

Astri Grupp ja Uuskasutuskeskus loovad üheskoos kogumismajad

16. detsember 2019

Uuskasutuskeskus ja Astri Grupp ühendavad jõud, et viia vastutustundlik tarbimine Eestis uuele tasemele ja pakkuda oma klientidele üha rohkem võimalusi hoolitseda selle eest, mis nende ostetud ja kasutatud asjadest edasi saab.

16.12.2019 kuulutame me koos välja arhitektuurivõistluse keskkonnasõbraliku, innovaatilise ja jätkusuutliku kogumismaja disainimiseks.

Majad on esialgu plaanis üles seada Astri Grupile kuuluvate keskuste juurde ja edaspidi katta nendega terve Eesti.

Tarbimistsüklis ülejäävad korralikud esemed on kasvav probleem kogu maailmas, niisamuti ka Eestis. Asju ostetakse palju, kasutatakse lühikest aega ja tihitipeale lõpetavad veel täiesti terved ja korralikud esemed oma elupäevad prügimäel, ” ütles Uuskasutuskeskuse tegevjuht Katriin Jüriska. ”Täna puudub Eestis tõeliselt mobiilne ja kasutajasõbralik võrgustik just korralike esemete väärikaks kokkukogumiseks. Oma koostööprojektiga kogumismajade disainimiseks ja hilisemaks püsti panemiseks, tahame üheskoos lisaks juba toimivatele suurtele Uuskasutuskeskustele just selliste kompaktsete kogumismajade võrgustiku Eestis luua,” lisas Jüriska.

Planeeritav kogumismaja, mille arhitektuurilisi lahendusi läbi konkursi otsima asutakse, on ideaalis lihtsasti teisaldatav ajutine ehitis. Kogumismajja saab ära tuua kõik korralikud ja kasutuskõlblikud esemed, mida elanikud enam ise ei vaja, sealhulgas riided, raamatud, nõud, jalanõud, mänguasjad, väiksemad mööbliesemed, kodutehnika jms. Kogumismajad on mõeldud aastaringseks kasutamiseks, nädala sees iseteeninduspunktina ja nädalavahetustel mehitatud vastuvõtupunktina.

„Keskkonnasäästlik ning vastutustundlik tarbimine on Astri Grupi jaoks oluline väärtus. Meil on hea meel ühendada jõud Uuskasutuskeskusega, et pakkuda edaspidi oma keskuste juures mugavat asjade äraandmise võimalust,“ sõnas Astri Grupi juht Anne Aland.

Alandi sõnul on heas seisukorras kasutatud esemete kokku kogumine ja uuesti kasutamine vastutustundliku jaekaupleja jaoks oluline lüli.

Astri Grupp on Eesti kapitalil põhinevate ettevõtete grupp, mille eesmärgiks on luua ligitõmbavaid elukeskkondi, kus kaubandus, meelelahutus, teenindus, kodud ja ärid võimendavad üksteist. Gruppi kuuluvad Tallinnas Balti Jaama Turg ja Keskturg. Tartus Lõunakeskus, Pärnus Pärnu Keskus, Narvas Astri Keskus ja Fama Keskus. Lisaks ka kõiki Astri keskusi ja turge koondav e-pood astri.ee .

Arhitektuurivõistlus algab 16.detsembril 2019 ja kestab kuni 21.jaanuari 2020.

Täpsem ingo ning nõuded Astri.ee koduleheküljelt.

kogumismaja

 

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.

Annan Uuskasutus MTÜ-le nõusoleku oma andmete töötlemiseks uudiskirja saatmise eesmärgil. Olen teadlik, et saan uudiskirja listist lahkuda iga hetk.*
Nõustun Uuskasutus MTÜ   privaatsuspoliitikaga*