Kasutatud kodumasinad ei pea tähendama kasutuid kodumasinad!

Kasutatud kodumasinad ei pea tähendama kasutuid kodumasinad!

04. aprill 2016

Inimestel jääb kodumasinaid üle erinevatel põhjustel, milleks ei pea tingimata olema nende kehv töökord, vanus või ebakvaliteetsus. Näiteks kolitakse uude korterisse, kus on juba olemas integreeritud pliit või külmkapp, müüakse maha maamaja või soovitakse lihtsalt vaheldust. Seega jõuavad teisele ringile tihti veel väga heas korras seadmed.

Korralik külmkapp või pesumasin võib ilma remonti vajamata kesta kuni 20 aastat. Isegi kui kasutatud masin teenib sind vähem kui uhiuus mudel, on rahaline võit siiski arvestatav. Uuskasutuskeskuses hakkavad suurte kodumasinate hinnad vaid paarikümnest eurost.

Kuidas ma tean, et see töötab?

Pruugitud seadmete puhul on ilmselt kõige suurem murekoht see, et teise ringi poed ei saa pakkuda samasugust garantiid nagu suured tehnikapoed. See ei tähenda aga, et kogu vastutus jääks ostjale. Uuskasutuskeskuses kontrollitakse kõigi nende seadmete töökorda, mida kohapeal hõlpsasti teha saab. Neid, mida aga nii lihtsalt ühendada ei õnnestu – nagu näiteks gaasipliidid või pesumasinad, saab ostja tšeki olemasolul vajadusel paari päeva jooksul keskusesse tagasi tuua. Uuskasutuskeskus usub ausasse ringlusesse – kui annetaja on lubanud, et asi on töökorras, siis tahame me nii ka uskuda!

Millised kasutatud kodumasinad sobivad uuskasutuseks?

Kui kodumasin töötab ning on mõistliku vanusega, sobib ta tingimata ka uuskasutuseks. Nagu enne öeldud, siis korralik külmkapp või pesumasin võib sind normaalse kasutamise puhul teenida kuni 20 aastat. Ligi 20-aastase keskmise elueaga on ka kuivatid ning elektri- ja gaasipliidid. Vähem, enamasti 10 aastat peavad vastu nõudepesumasinad ja mikrolaineahjud.

Kust osta ja kuhu tuua?

Kasutatud pesumasinate, pliitide või külmkappide leidmiseks tasub suunata pilk teise ringi poodide poole, kus peale riiete müüakse ka muid asju. Uuskasutuskeskusesse saab tuua ja osta kõike, mis kodumajapidamises võib üle jääda või vaja minna. Valikus on tihti sealhulgas ka pliite, külmkappe, pesumasinaid ning väiksemat kodutehnikat. Uuskasutuskeskuse kauplused on olemas Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas ja Paides: kaupluste info.

Kui Uuskasutuskeskustes otsitu silma ei jää, tasub tähelepanu pöörata erinevatele Facebooki-gruppidele, kus inimesed ostavad, müüvad, vahetavad või suisa annavad tasuta asju ära. Nende asjade hulka satuvad tihti ka kasutatud kodumasinad.

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.