Kogemuslugu: kui raske vana mööbli äravedu ikka olla saab?
25. november 2016
Mäletan, kui kord taas kolima asudes oli rohkelt vana mööblit ära anda. Mõtlesin, et ei hakka kedagi appi kutsuma ja saame omade jõududega hakkama. Nüüd tean, et vana mööbli äravedu pole mingi naljaasi. Kohe selgitan, miks.
Vana mööbel ei pea automaatselt tähendama, et tegemist on poole sajandi vanuse diivani või kolm põlvkonda üle elanud voodiga. Vahel jääb kolimise, koduremondi või põhjaliku stiilimuutuse tõttu üle korralikke, terveid ja kasutatavaid mööbliesemeid, mida ei raatsi ära visata. Ja miks peakski, kui saaks selle Uuskasutuskeskuse kaudu uutele omanikele anda. On ju ammu teada-tuntud tõde, et ühe vana on teise uus.
Mina olen pidanud vana mööbli äravedu organiseerima mitmel korral. Vahel on tulnud mööblitükid viia prügimäele, kuid vähegi kasutuskõlblikud ja viisakad asjad oleme soovinud kellelegi edasi anda. Kui sõbrad-tuttavad huvitatud pole, siis oleme kraami viinud lähimasse Uuskasutuskeskusesse, sest inimestel on juba sissejuurdunud harjumus minna head kraami otsima just sinna.
Viimasel korral kolides lubasin endale, et mina ise enam mööblit ei tassi ja tellin vana mööbli äraveo Uuskasutuskeskusest. Nii tullakse korralikele esemetele tasuta järgi ning viiakse otse poodi. Mugav, kiire ja turvaline!
Toon välja 5 põhjust, miks tasub vana mööbli äravedu tellida Uuskasutuskeskuselt:
1. Mööbel on raske!
Ise ei tasu küll mööblit tassima ega tirima hakata. Paljud uuemad mööblitükid tehakse kergemast materjalist, kuid eriti just vanemad esemed võivad olla äärmiselt rasked. Täispuit oli vanasti palju rohkem kasutuses ning mööbliesemed suvilates, maamajades ja vanaemade-isade juures on sama rasked kui jõusaalitehnika.
2. Vana mööbel võib koost laguneda
Tegelikult võib vana mööbel isegi ohtlik olla, sest kunagi ei või teada, millal see pool sajandit vana diivan või kummut otsustab lagunema hakata. Kahekesi, rääkimata veel üksi, millegi sikutamine võib lõppeda väga õnnetult. Niisiis tasub kohale kutsuda ikka spetsialistid, kes teavad, mida teevad ning kasutavad selleks professionaalseid võtteid.
3. Vana mööbli äravedu on väsitav
Iseseisvalt mööblit kodust välja tassida, kärusse või kaubikusse tõsta, see korralikult ohutuks sõiduks kinnitada, seejärel Uuskasutuskeskusesse või prügimäele sõita, on äärmiselt väsitav ja tuleb tunnistada – ka tüütu.
4. Nii tuleb soodsam
Mina näiteks enne Uuskasutuskeskuse kodulehelt lugemist ei teadnudki, et Uuskasutuskeskus tuleb oma kaubikuga mu mööblile täiesti tasuta järgi! Minu ülesandeks jääb teha vaid foto, see neile saata ja mööbli asukoht öelda. Suurepärane, sest nõnda saab kokku hoida nii aega kui raha.
5. Uuskasutuskeskusesse viidav mööbel läheb kohe müüki
Mulle meeldib tegevuse läbipaistvus, ühiskondlik olulisus ja vastutustundlik ettevõtlus. Seepärast eelistangi oma kasutatud esemed viia Uuskasutuskeskusesse. Tean, et seal pannakse mööbel ruttu müüki, see ei jää kuhugi seisma ja saab peatselt uued õnnelikud omanikud.
Kuidas tellida Uuskasutuskeskusest kaubik mööblile järgi?
Kui sul on kodus kasutult seisvaid esemeid, siis soovitan vana mööbli äravedu tellida kindlasti Uuskasutuskeskusest. Nii saad toetada vastutustundlikku ettevõtlust, annetada asjad uutele õnnelikele omanikele ja oled vanast mööblist kerge vaevaga vaba. Ideaalne!
Vaata SIIT täpseid juhiseid, kuidas Uuskasutuskeskuse kaubik oma vanale mööblile järgi kutsuda.
Autor: Kirjutaja Getter