Kuidas kasutatud mööbel uue väljanägemise saab?

Kuidas kasutatud mööbel uue väljanägemise saab?

05. jaanuar 2016

Pimedad talveõhtud on suurepärane aeg tubasteks tegevusteks. Kui sulle meeldib meisterdada ja soovid värskendada oma kodu sisekujundust, siis hea võimalus seda teha on mõne omanäolise kapi, kummuti, tugitooli või muu mööblieseme värskendamisega. Täna kirjutamegi sellest, kuidas kasutatud mööbli väljanägemist parandada, millest alustada ja milliseid vahendeid kasutada.

10 sammu kasutatud mööbli värskendamiseks

  • Esimese asjana vaata kasutatud mööbel hoolega üle ning hinda eseme üldist seisukorda.
  • Mõtle välja, mida soovid mööbliesemega teha: värvida, lakkida, uue riidega katta vm. Vastavalt sellele tead ka töövahendeid valida. Omanäolise lahenduse saamiseks võid näiteks šabloonvärvida, pehme mööbli uue ja huvitava kangaga asendada või pingile vahvad istmepadjad meisterdada. Inspiratsiooni leiad näiteks internetist või kataloogidest. 
  • Eemalda mööbli lahtisemad osad: kummutilt sahtlid, köögikapilt uksed, diivanilt istumispadjad jne. Nii on sul parem ülevaade mööbliesemest ja lihtsam seda ka puhastada.
  • Puhasta ja pese kasutatud mööbel. Selleks võid kasutada näiteks sooja vett ja tavalist majapidamisseepi, sest keemilised puhastusained võivad vana mööbli rikkuda.
  • Kui katkiseid osasid on vaja kokku liimida, sobib selleks suurepäraselt PVA-liim. Kummi- ja superliime puidu liimimiseks suurtes kogustes kasutada pole mõtet, küll aga sobivad need väiksema detaili kokkupanekuks.
  • Kui pinnad on lakitud või õlitatud, ei jää uus värv, õli või vaha mööbli külge. Et värv või õli paremini nakkuks, võid pindu karestada liivapaberiga või üle värvida kruntvärviga. Liivapaberiga nühkides pea meeles, et nühkida tuleb piki puusüüd. 
  • Õlitamine, lakkimine ja vahatamine teevad puidust pinna tugevamaks. Kui pinnale läheb liiga paks kiht, pühi see lapiga ära, muidu võib pind kleepuma jääda. Võimalusel põleta õlised lapid, sest õli on isesüttiv ja sellise lapi tähelepanuta jätmine võib suure õnnetusega lõppeda. 
  • Värvi, õli ja muude toodete puhul jälgi hoolega soovitatud kihi paksust, kuivamisaega ja muid juhiseid.
  • Kasutatud mööbel saab värskema välimuse ka kapinuppude, käepidemete ja muu mööblifurnituuri asendamisega
  • Kui lahtivõetud osad on korrastatud ja õli, värv või vaha kuivanud, pane mööbel tagasi kokku.

Kust kasutatud mööblit osta?

Uuskasutuskeskustest leiad laia valiku kasutatud laudu, kappe, kummuteid, diivaneid, tugitoole ja muid mööbliesemeid, mis sobivad nii koheselt kasutamiseks kui ka värskenduskuuri läbiviimiseks.

Tule külasta meid!

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.