ETTEVÕTETELE: Loo korda töökohas ja anna asjad uuele ringile

ETTEVÕTETELE: Loo korda töökohas ja anna asjad uuele ringile

13. september 2022

Uuskasutuskeskus kutsub ettevõtteid korrastama oma tööruume ning andma kasutuseta jäänud korralikud asjad uuele ringile. Ühtlasi ergutab Uuskasutuskeskus ettevõttes korraldama töötajatele kogumiskampaaniat. Nõnda saavad nii kodus kui tööl liigseks muutunud asjad taas uue võimaluse, olles kasulikud kellelegi teisele ja koormamata keskkonda.

Üks lihtsamaid viise anda oma panus puhtamasse maailma on töökoha ümbruskonnas koristamine või miks mitte kraamimine siseruumides. „Prügimurega tegelemisel on väga tähtis ennetus. Prügi hulka võivad lõpuks jõuda ka need asjad, mis on pikalt kappides või kapi otsas silma alt ära tolmu kogumas. Kõik sellised veel korralikud asjad, mis enam kasutust ei leia, saab anda uuele ringile,“ selgitas Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu.

Uuskasutuskeskus korraldab ettevõtetele suunatud sügiskampaaniat eesmärgiga kasvatada uus- ja taaskasutuse teadlikkust töötajaskonna kaudu. Lisaks töökohal kraamimisele kutsub Uuskasutuskeskus ettevõttes läbi viima kogumiskampaaniat. „Kuigi Uuskasutuskeskusel on järjest rohkem kohti, kuhu asju ära tuua, on eriti mugav liigseks muutunud asjad hommikul tööle kaasa võtta ning panna kogumiskasti. Selleks on meil ettevõtetes rändamas ka kümmekond kompaktset kogumiskasti,“ lisas Paakspuu.

Ettevõtetele mõeldud rändkogumiskastid võttis Uuskasutuskeskus kasutusele eelmisel suvel ning tänaseks on kastid külastanud pea kolmekümmet asutust Tallinnas ja Tartus. „Ettevõtted on üha agaramad korraldama ka keskkonnakuid, et ühes töötajatega rohelisemaks muutuda. Suvel näiteks oli üks meie kogumiskastidest Elvas asuvas Saint-Gobain Glass Estonias, kus töötajaskond võttis võimaluse väga hästi vastu. September aga möödub keskkonnateemaliselt Töötukassas, kuhu meie kogumiskastid jõuavad juba teist aastat. Samuti korraldavad mitmesuguseid keskkonnateemalisi projekte suuremad pangad, kus meie kogumiskastid on olnud tihedad külalised.“

Uuskasutuskeskuse kogumiskampaaniast saab osa võtta ettevõttele sobival ajal. Kampaania korraldamiseks tuleb ettevõttes sisse seada ajutine koht asjade kogumiseks, Tallinnas ja Tartus saab tellida ka spetsiaalse kogumiskasti. Kogutud asjadele tuleb Tallinnas, Paides ja Tartus järele Uuskasutuskeskuse kaubik, mujal Eestis saab kogutu viia pärast kampaaniat lähimasse Uuskasutuskeskuse kauplusse või kogumismajja. Uuskasutuskeskusel on 17 kauplust 9 linnas üle Eesti, lisaks neli 24/7 iseteeninduslikult kasutatavat kogumismaja Tallinnas, Pärnus, Narvas ja Tartus.

Uuskasutuskeskuse poole saab pöörduda ka siis, kui ettevõttel on käsil kolimine või kontorisisustuse uuendamine. Kõik jätkuvalt korralikud asjad, millele ise enam rakendust ei leia, saab anda uuele ringile. Väljavahetamisele läinud töökorras kontoritool, lauavalgusti, praktiline köögitarvik ja muu taoline sobib hästi kellegi koju, näiteks kooliõpilasele või kodukontorisse. Uuskasutuskeskuse kaubiku saab tellida Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Paides korraliku mööbli ja suurema tehnika järele tasuta.

Uuskasutuskeskus sordib kõik annetatud asjad ja suunab seejärel korralikud asjad oma kaupluste ning koostööpartnerite kaudu uuesti kasutusse. Asjade müüki panekuga katab Uuskasutuskeskus MTÜ enda tegutsemiskulud. Uuskasutuskeskus toetab vajaduspõhiselt erinevaid organisatsioone, näiteks igakuiselt suurperesid, abistades neid uuele ringile antud asjadega. Uuskasutuskeskuse eesmärk on korralikke asjade uuesti kasutusse suunamine ja uuskasutuse mõtteviisi propageerimine, et säästa maailma niigi nappe ressursse.

Uuskasutuskeskuse sügisesest kampaaniast osavõtu soovist saab teada anda, kirjutades info@uuskasutus.ee või pannes osalemise soovi ja aja kirja ankeedis.

Pildivalik:
Rändkogumiskast Fahle majas
Rändkogumiskast ERR fuajees
Rändkogumiskast Sisekaitseakadeemias
Rändkogumiskast Töötukassas

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.