Nüüdsest saad oma vanad raamatud jätta otse raamatupoodi

Nüüdsest saad oma vanad raamatud jätta otse raamatupoodi

18. oktoober 2016

Uuskasutuskeskus avas Tallinnas Solarise keskuse Apollo raamatupoes kogumiskasti, kuhu saab igaüks jätta oma kasutust mitte leidvad korralikud raamatud, ajakirjad, lauamängud, filmid ja CD-plaadid.

Oma kaheksa keskuse ning koostööpartnerite kaudu leiab Uuskasutuskeskus Apollo kauplusesse annetatud asjadele uue omaniku. Uuskasutuskeskuse turundusjuhi Annika Altmäe sõnul on raamatud sellised asjad, mida kindlasti ei tohiks ära visata ning mis sobivad väga hästi uuskasutuseks. “Raamatute väärtust ei riku lehtede kortsumine või kaante narmendamine. Lood nendes elavad edasi,” põhjendas Altmäe.

Hetkel on selline kogumiskast vaid Solarise raamatukaupluses. Apollo müügi-ja turundusjuht Eha Pank tõdes, et Apollol on väga hea meel sellises heategevuslikus projektis kaasa lüüa. “Vaatame ja ootame ära selle kasutuse ja klientide tagasiside. Vajadusel saame kaste lisada ka teistesse poodidesse,“ lisas Pank.

Apollo on peale Kaubamaja juba teine ettevõte, kes koostöös Uuskasutuskeskusega püsivalt kasutatud asju ringlusesse saadab. “On positiivne, et aina rohkem on organisatsioone, kes mõtlevad ka keskkonnale ning keda huvitab, mis neilt ostetud asjadest hiljem edasi saab,” kommenteerib koostööd Uuskasutuskeskuse tegevjuht Katriin Jüriska.

Uuskasutuskeskus (MTÜ Uuskasutus) on sotsiaalne ettevõte, kes päästis eelmine aasta prügimäele sattumisest 700 tonni asju. Uuskasutuskeskus kogub puhtad ja kasutuskõlblikud kasutatud asjad kokku ja saadab oma keskuste ning koostööpartnerite kaudu uuesti ringlusesse. Ülejäänud tulu investeeritakse teiste heade mõjusate sotsiaalsete algatuste toetamiseks. Näiteks viimased kaks aastat on 20 000 euroga toetatud sihtasutust Kiusamisvaba Kool.

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.