Õmblustoa projekt jätkub septembris uue õmbleja ja uuenenud tingimustega

Õmblustoa projekt jätkub septembris uue õmbleja ja uuenenud tingimustega

09. september 2023

September on toonud uusi alguseid ka Uuskasutuskeskuse õmblustuppa, kus alates 4.09 on toimetamas ja rõivastele uut elu andmas Gariina Tallinna Tehnikakõrgkoolist.

Alates augustist saab pilootprojekti raames õmblustuppa tuua tasuta parandamiseks ühe rõivaeseme või kodutekstiili, samuti on täpsustunud tehtavate tööde loetelu. Muudatuste eesmärk on võimalikult paljude huvilisteni jõuda, et saada väärtuslikku sisendit nii Tallinna linnale kui ka Uuskasutuskeskusele tuleviku lahendusteks.

Õmblustuba tegutseb Uuskasutuskeskuse Sõpruste pst 255 kaupluse tagaruumides ning õmbleja on korraldatud kindla graafiku alusel 10 päeval kuus. Õmbleja päevad on seatud nii, et saaks iga päev mõned uued tööd vastu võtta ning jääks aega nende saabunud tööde tegemiseks. Oma eseme parandusse toomiseks tuleb kindlasti aeg eelnevalt broneerida.

Aja broneerimiseks tuleb saata kiri aadressil ukomblustuba@gmail.com eelinfoga soovitud paranduse kohta ning seepeale pakutakse aega õmblustoas, kus saab juba koos õmblejannaga eesootava töö üle vaadata ja vajadusel mõõta kohapeal. Tehtud tööle järele tulemise aeg lepitakse kokku juba kohapeal. Tallinna linnal on arendamisel ka kalender, millega tulevikus veelgi mugavamalt aegu broneerida.

Õmblustuba tegutseb Tallinna linna, Uuskasutuskeskuse ja Tallinna Tehnikakõrgkooli koostöös. Õmblustoa tegevust toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) Euroopa Majanduspiirkonna vahenditest. Projekt kestab aprilli lõpuni 2024.

Loe lisaks projekti ja pakutavate teenuste kohta: uuskasutus.ee/koostoo/omblustuba/

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.