Saku vald avas koostöös Uuskasutuskeskusega uuskasutuspunktid

Saku vald avas koostöös Uuskasutuskeskusega uuskasutuspunktid

05. november 2020

Novembri algusest on Saku valla elanikel võimalik mugavalt ära anda kodus seisma jäänud, kuid heas korras asju. Koostöös Uuskasutuskeskusega pani Saku vald kahte kohta, Saku ja Kiisa alevikku, püsti spetsiaalsed uuskasutuspunktid. Sinna saab ära tuua selliseid esemeid, mis ei peaks prügimäel lõpetama, vaid võiksid minna uuesti ringlusse.

Viimastel aastatel on rohelise Saku vald palju panustanud sellesse, et inimesed saaksid majapidamises tekkivaid jäätmeid sorteerida võimalikult keskkonnateadlikult. Rohelise tunnuslausega vallale on selline lähenemine väga tähtis, sest igaühe panus loeb puhtama maailma loomisel. Teisalt ei ole olnud valla elanikel seni mugavat võimalust ära anda asju, mis on jätkuvalt väga heas korras. Seetõttu on lõpetanud kastitäis raamatuid hoopistükkis paberi ja papi konteineris ning prügi hulka jõudnud mõnigi täiesti terve ese.

Uuskasutuspunkt – uutmoodi lahendus

Saku valla keskkonnaspetsialisti Kerli Lauri sõnul tegi selline olukord murelikuks ning seepärast hakati otsima lahendusi. „Vallas on riidekonteinereid, kuid inimestel jääb üle ka nõusid ja raamatuid. Olen soovitanud need viia Uuskasutuskeskuse kauplustesse, ent need jäävad valla elanikele kaugeks. Nii jõudsimegi koostööni Uusasutuskeskusega ja edaspidi on meil vallas kohapeal vastavad kogumiskohad.“

Uuskasutuskeskusel on väga hea meel proovida sellist uuenduslikku lähenemist Saku vallaga, kes väärtustab keskkonnasõbralikku mõtteviisi. „Tegemist on täiesti uue kontseptsiooniga, kus asjade annetamine on inimeste jaoks iseteeninduslik. Jagame Saku vallaga samu väärtusi ning kogu projekti läbimõtlemine on hästi huvitav olnud,“ kommenteeris Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu.

Mida uuskasutuspunkti tuua?

Saku uuskasutuspunktidesse saab tuua puhtaid, terveid ja heas korras rõivaid ja jalatseid, nõusid ja söögiriistu, raamatuid, mänguasju, hobi- ja sporditarbeid, kodutehnikat. Uuskasutuspunkt näeb välja kui väike majake, kuhu saab ise juhiste järgi annetused panna.

Saku aleviku Uuskasutuspunkt asub endisel Saku jäätmepunkti territooriumil Üksnurme tee ääres Saku Tehno kõrval ja on avatud esmaspäevast pühapäevani kell 10–18, värava avamiseks tuleb helistada.

Kiisa aleviku uuskasutuspunkt asub Kiisa jäätmepunkti territooriumil (Pargi tn 1, Kiisa alevik) ning on avatud esmaspäevast pühapäevani kell 07–22.

Konteinerite täitumisel hoiab vald silma peal ning kui see saab täis, tuleb Uuskasutuskeskus annetustele järele. Alal on ka videovalve.

Annetatud esemed sorteeritakse üle ning heas korras asjad suunab Uuskasutuskeskus uuesti ringlusse. Osa asju annetatakse abivajajatele, suurem osa läheb sõbralike hindadega müüki Uuskasutuskeskuste kauplustes. Isemajandava mittetulundusühinguna katab Uuskasutuskeskus annetuste müüki panekuga poodide tegevuskulud. Uuskasutuskeskusel on 14 poodi üle Eesti, lisaks e-pood aadressil pood.uuskasutus.ee.

Andes asjadele uue elu, säästad keskkonda ja teed head!

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.

Annan Uuskasutuskeskus MTÜ-le nõusoleku oma andmete töötlemiseks uudiskirja saatmise eesmärgil. Olen teadlik, et saan uudiskirja listist lahkuda iga hetk.*
Nõustun Uuskasutuskeskus MTÜ   privaatsuspoliitikaga*