Suur kevadkoristus: Uuskasutuskeskuse kaubik teeb aprillis Tallinnas mitu kogumisringi

Suur kevadkoristus: Uuskasutuskeskuse kaubik teeb aprillis Tallinnas mitu kogumisringi

01. aprill 2021

Tallinna heakorrakuu raames külastab Uuskasutuskeskuse kaubik erinevaid kohti Tallinnas, et teha kodus üleliigseks muutunud, ent jätkuvalt heas korras asjade ära andmine mugavamaks. Uuskasutuskeskus suunab kõik korralikud asjad uuesti ringlusse. Nõndaviisi toimides säästame ressursse, mis kuluksid uute asjade valmistamiseks, ning hoiame Eestimaa puhtamana.

Uuskasutuskeskuse kogumisringid jõuavad aprillis Pelgulinna, Kakumäele, Lasnamäele, Piritale, Kristiinesse ja Nõmmele. Uuskasutuskeskuse kaubikusse saab tuua puhtaid ja terveid rõivaid, jalatseid, mänguasju, nõusid, raamatuid, spordi- ja hobitarbeid, sisustusesemeid, kodutekstiile, väiksemat kodutehnikat ja isegi toataimi. Kodust võib ära tuua ka hooajaväliseid asju, näiteks kelke ja sooje rõivaid, mida enam ei vajata.

Kogumisringid Tallinnas:
05.04
kell 12–14 Pelgulinna Selveri parklas
07.04 kell 12–14 Kakumäe Selveri parklas
09.04 kell 11–12  Lasnamäel Paepargi Maxima parklas, 13–14  Lasnamäe Centrumi parkla linnapoolses servas, kell 15–16 Linnamäe tee Maxima parklas
17.04 kell 11–13 Nõmme Tervisemaja ees
20.04 kell 12–13 Kristiines Räägu pargi juures ja kell 14–15 Tondi Selveri parklas
24.04 kell 11–13 Pirita Selveri parklas

„Uuskasutuskeskus teeb taolisi kogumisringe üle Eesti, et asjade ära andmine oleks inimestele võimalikult mugav ja korralikud asjad ei lõpetaks prügis. Heas korras asjad kestavad ajas ja saavad olla veel kellegi teise jaoks kasulikud,“ märkis Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu. Igal aastal päästab keskus sadu tonne heas korras asju prügisse jõudmast.

Lisaks Uuskasutuskeskuse kaubiku kogumisringidele saab asju aasta ringi ära tuua ka Uuskasutuskeskuse kauplustesse. Tallinnas on Uuskasutuskeskusel kokku kaheksa kauplust, mis asuvad Lasnamäel, Mustamäel, Põhja-Tallinnas ja kesklinnas. Piirangute ajal saab asju ära tuua ja kontaktivabalt üle anda tavapärastel lahtiolekuaegadel, helistades kohapeal poe telefonil, mis on uksel kirjas. Lisaks saab aprillis ja mais kutsuda oma asjadele järele ka annetustakso, uuskasutus.ee/annetustakso. „Uuskasutuskeskuse kaubiku soovitame järele tellida ka siis, kui tegemist on mahukama annetusega, näiteks mööbli või suure kodumasinaga. Uuskasutuskeskuse kaubik on mööbli ja tehnika jaoks käigus kogu aeg,“ lisas Paakspuu.

Kuigi Uuskasutuskeskus suunab ringile kõiksugu heas korras asju, siis mõningaid esemeid keskus siiski vastu ei võta. Turvalisuse kaalutlusel ei võeta vastu laste turvahälle ja -toole, kineskooptelereid ja gaasipliite. Samuti palub Uuskasutuskeskus mitte tuua määrdunud ja katkiseid esemeid. Uuskasutuskeskusel puudub endal võimekus asju parandada, lisaks võib katkine asi olla ohuks järgmisele kasutajale.

Uuskasutuskeskus sorteerib kõik annetatud asjad ning suunab seejärel heas korras esemed uuesti ringlusse. Osa asju läheb abivajajatele, osa müüki. Isemajandava mittetulundusühinguna katab Uuskasutuskeskus asjade müüki panekuga poodide tegevuskulud. Uuskasutuskeskusel on üle Eesti 15 poodi, lisaks e-pood aadressil pood.uuskasutuskeskus.ee.

Uuskasutuskeskus toetab oma koostööpartnerite kaudu mitmeid abivajajaid, näiteks igakuiselt Eesti Lasterikaste Perede Liidu kaudu suurperesid. Uuskasutuskeskus toetab teadlikku tarbimist ka laenutuste kaudu, sest mõnikord on vaja kindlaid asju vaid piiratud ajal. Heaks näiteks on muusikavideod, kuhu on erinevaid esemeid vaja vaid võtete ajaks. Veel toetab Uuskasutuskeskus materjalidega käsitöölisi, kunstitudengeid ja õpilasfirmasid.

 

 

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.

Annan Uuskasutuskeskus MTÜ-le nõusoleku oma andmete töötlemiseks uudiskirja saatmise eesmärgil. Olen teadlik, et saan uudiskirja listist lahkuda iga hetk.*
Nõustun Uuskasutuskeskus MTÜ   privaatsuspoliitikaga*