Suvepeod pea keskkonnasõbralikult! Jagame nippe

Suvepeod pea keskkonnasõbralikult! Jagame nippe

19. juuni 2023

Suviste üritustega käivad ikka kokku päike, värskendavad joogid, mõnusad maitsed ja tore seltskond. Meeleoluka peo saab seejuures püsti panna ilma asjata kulutamata, tuleb lihtsalt vaadata uue pilguga kõikvõimalikke kodus leiduvaid asju ja neile uus otstarve anda. Kui kodusest arsenalist ei piisa, saab teiselt ringilt mõistliku hinnaga üht-teist juurde hankida.

Kasutades olemasolevaid asju või esemeid teiselt ringilt hoiad kokku ja saad selle võrra veelgi rohkem panustada mõnusa elamuse loomisele, milles oma oluline osa nii heal toidul ja joogil kui ka võimalikel üllatustel. Järgnevalt mõned nipid, kuidas keskkonnasõbralikku pidu korraldada.

Taaskasuta. Ühekordsete kaunistuste asemel kasuta olemasolevaid materjale, näiteks kardinaid, tekke, pleede, patju, linu, nõusid, valgusteid.
Kasuta asju uues võtmes. Pärlid ja isegi jõulumunad annavad õuepeol just selle viimase, särava lihvi. Efektselt mõjuvad raamidega peeglid – too needki toanurgast õue särama ja peoliste seas elevust looma.
Meisterda ise. Kui on rohkem aega, proovi ise kätt kaunistuse valmistamisel, netiavarused on lõputult põnevaid ideid ja lihtsaid juhiseid täis.
Kasuta orgaanilisi ja looduslikke elemente nagu näiteks merikarpe ja lilli dekoratsioonielementidena. Need kõik aitavad luua õiget meeleolu ja luua suvepeole sobituvat hõngu.
Loo võimalusi üllatusteks. Too välja ka lelusid või hobitarbeid. Kui suurtele pakuvad need peaasjalikult silmailu, siis väiksematel külalistel aitavad ka mõnusalt aega sisustada. Aga mine tea, äkki just hästi sätitud laua- või seltskonnamäng osutub õhtu magnetiks!

Saa inspiratsiooni Uuskasutuskeskuse suvepiknikust!
* Kõik asjad Uuskasutuskeskusest, nõudest kuni jalgrattani
* Stilistika: Kerli Reinsberg
* Tekst: Kirke Talu, Esme Kassak
* Fotod: Uuskasutuskeskus

Peo sisustuselt kokkuhoitu arvelt saab lubada rikkalikku maitsete paletti.

Peeglid tekitavad elevust ja loovad ruumi avarust.

Ägedas peopaigas on igal esemel oma roll. Ole vaid loov ja oska neid asju oma kodus märgata ja uuesti kasutusse võtta!

Mõnus hetk iseendale keset peomelu. Lemmikraamat ja kosutav maitsevesi koduaia piparmündi ja marjaga.

I-le täpi paneb äge üllatusesineja. Reigo Ahven paneb kõik trummi mängima ja tantsima.

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.