Tallinn avas koostöös Uuskasutuskeskusega õmblustoa

Tallinn avas koostöös Uuskasutuskeskusega õmblustoa

05. mai 2023

Esmaspäeval, 8. mail avab Tallinna linn koostöös MTÜ Uuskasutuskeskuse ja Tallinna Tehnikakõrgkooliga Uuskasutuskeskuse kaupluse juures asuva õmblusparandustöökoja (Sõpruse puiestee 255), kuhu saavad linlased parandamiseks tuua nii rõivaid kui ka kodutekstiile.

Abilinnapea Joosep Vimm rõhutab, et Tallinn on võtnud selge suuna ringmajanduse edendamiseks. „Meie eesmärk on luua elanikele linnaruumi erinevaid võimalusi oma esemete parandamiseks või ringlusse suunamiseks, et vähendada ületarbimist, suurendada  korduskasutust ja seeläbi hoida keskkonda. See õmblustuba on esimene paljudest rajatavatest parandustöökodadest,“ sõnas Vimm.

Õmblusparandusteenus on pilootprojekti raames tasuta ja teenuse saamiseks tuleb ette broneerida aeg kirjutades ukomblustuba@gmail.com. Lisaks tuleb teenuse kasutajal täita küsitlus, mille vastused aitavad hinnata teenuse asjakohasust paranduskultuuri ja ringmajanduse edendamisel nii Tallinna linna kui ka Uuskasutuskeskuse jaoks.

“Õmblustoa pilootprojektina katsetamine on loogiline jätk Uuskasutuskeskuse tegevustes, sest uuskasutamine ning asjade parandamine käivad tihti käsikäes. Usume, et selle projektiga saame veel rohkem asju anda uuele ringile,” kommenteeris Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu.

Pärast broneeringu kinnituse saamist tuleb kokkulepitud ajal oma parandamist vajav rõivaese või kodutekstiil tuua Sõpruse pst 255 Uuskasutuskeskuse poe juures asuva õmbleja kätte. Kokku saab korraga parandamiseks tuua kolm eset. Alates juuli lõpust saab korraga parandamiseks tuua ühe eseme.

Õmblusparandusteenust osutatakse pilootprojekti raames tasuta kuni 30. aprillini 2024. Projekti eduka õnnestumise korral kaalub MTÜ Uuskasutuskeskus ka teiste poodide juurde parandamiseks mõeldud õmblustubade avamist. Õmblusparandustöid teostavad Tallinna Tehnikakõrgkooli moetööstuse õppekava tudengid tegevusjuhendajate abiga.

Õmblustoa loomist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) Euroopa Majanduspiirkonna vahenditest projekti “Jäätmejaamade ümberkujundamine ringmajanduskeskusteks korduskasutuse edendamiseks ja parandustöökodade loomiseks”.

Loe teenuse kohta lähemalt

Õmblustöökoda Sõpruse kaupluses. Foto autor: Ksenija Kurs

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.