UK Fest kutsub kokku taaskasutushuvilised üle linna

UK Fest kutsub kokku taaskasutushuvilised üle linna

27. aprill 2024

18. mail leiab Telliskivi Kvartalis aset suurejooneline taaskasutusfestival UK Fest, millest on kõik uus- ja taaskasutushuvilised oodatud osa võtma kas ostleja, müüja või vabatahtlikuna.

UK Festil on asjade ringlust edendamas lisaks Uuskasutuskeskusele Eesti Punase Risti heategevuslik taaskasutuskauplus Punane Ristik, heategevuspood Aarete Laegas ja Eestis ühe vanima taaskasutusorganisatsioonina Humana. UK Festi raames leiab aset ka rattalaat – kõik rataste ja varustuse müüjad on koondatud ühte, U-sektorisse. Nii jätkub ka aastatepikkune Uuskasutuskeskuse algatatud rattalaada traditsioon.

Linna suurima taaskasutusfestivali peategelaseks on ennekõike sellel osalejad. Selleks, et kappi ja koju ruumi juurde saada, saab iga huviline ise tulla festivalile müümise maagiat proovima.

Broneeri koht festivalile: forms.gle/j5FoQr8zy1GdLawT6

Festivalil on kohal ka Uuskasutuskeskuse kogumiskaubik, kuhu saab korralikke asju annetusena üle anda. Nii ei pea pärast müügipäeva lõppu alles jäänud asju koju tagasi viima, vaid saab need annetada. Lisaks rikkalikule valikule teise ringi asjadega kauplejatele on festivalile oodata erinevaid maitsemeeli puudutavaid toitlustajaid, puhta joogivee tagab Tallinna Vesi oma paagiga.

Festivalimelu aitab luua värskust täis kultuuriprogramm koos muusikaliste etteastete ja vestluspaneelidega. Meeleolu loovad teiste seas multimuusik Andres Abro, legendaarne DJ Einar Kapp, MUBA ägedad trompetistid, JJ Street Tantsukool ja noore tõusva tähena Subway to Venus. Festivalil korraldatakse ka töötube ning toimub kunagi populaarne olnud mänguasjavahetus.

10.00 Avamine
10.10 Kaia ostu-müügi nipid
11.00 Vestlus “Miks taaskasutus loeb”
12.00 JJ Street tantsijad
12.20 MUBA noored trompetistid
13.20 Muusik Andres Abro
14.15 Rokkbänd Subway to Venus
15.15 Vestlus “Taaskasutus teeb head”
17.00 Festivali lõpp

Päevajuht Tiit Savason
Plaate keerutab DJ Einar Kapp

UK Fest on loodud edendama pealinlaste taaskasutusharjumusi ning kasvatama kogukonnatunnet. Festivali toetavad oma maa-ala kasutada andes Telliskivi Kvartal ja Tallinna linn.  UK Fest on kestliku üritusena autovaba ning parim viis osalema tulla on rongi, tõukeratta, rattaga või jala.

Jooksvat infot festivali kohta leiab Facebooki ürituse alt fb.me/e/7faC8hm7g

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.