Uuskasutuskeskus abistab pagulasi partnerite kaudu (uuendatud 30.03.22)

Uuskasutuskeskus abistab pagulasi partnerite kaudu (uuendatud 30.03.22)

05. märts 2022

Eestisse on jõudnud sõja eest pakku suur hulk Ukraina sõjapõgenikke, kes vajavad oma ajutises kodus sisseseadmiseks mitmesuguseid eluks vajalikke asju. Sellega seoses on Uuskasutuskeskusesse oodatud annetused, millest võiks põgenikel abi olla. Uuskasutuskeskus abistab sõjapõgenikke kohalike omavalitsuste kaudu.

Abi saamiseks on võimalik pöörduda Paide linna ja Narva linna poole. Samuti oleme abistamas Viimsisse jõudnud põgenikke. Tallinnas abistame sõjapõgenikke koostöös Tallinna linnaga ning 22.03 seadsime põgenike abistamiseks sisse järgnevaks 3 kuuks eraldi kaupluse Lasnamäel aadressil Punane 50. Tallinnas end registreerinud põgenikud saavad sellest poest abi rohelise kaardi alusel. Loe lisaks …

Uuskasutuskeskusesse saab tuua kõiksugu liigseks muutunud puhtaid ja korralikke riideid (sh pesu), jalanõusid, mänguasju, kirjatarbeid ja kooliasju, kodutekstiile, hobitarbeid ja muud taolist, mis võiks kellelegi teisele veel vajalikuks osutuda ja natuke rõõmugi teha. Uuskasutuskeskus ei kogu annetusi üldjuhul põgenikele eraldi, vaid pakub teisele ringile jõudnud korralikke asju vajaduspõhiselt.

Sarnasel põhimõttel toetab Uuskasutuskeskus ka teisi abivajajaid. Uuskasutuskeskus abistab vajaduspõhiselt Lasterikaste Perede Liidu kaudu suurperesid, Tallinna Sotsiaaltöö Keskuse ja MTÜ Iseseisev Elu kaudu koduta jäänud inimesi, lisaks naiste kriisikodusid, loomade varjupaiku. Veel toetab Uuskasutuskeskus materjalidega selliseid organisatsioone, mis pakuvad tööd vähenenud töövõimega inimestele. Keskus on oma elu alustamisega toetanud ka SOS Lasteküla noori.

Kui soovid aidata enda organisatsiooni kaudu abivajajaid, siis võta ühendust Uuskasutuskeskuse sorteerimiskeskuse juhi Kristi Suubiga, kristi@uuskasutus.ee.

Üheskoos suudame aidata rohkem inimesi, kes raskel hetkel toetust vajavad. Aitame neid, et keerulises olukorras natukenegi kergem oleks. Vähem oluline pole seegi, et liigseks muutunud korralikke asju uuesti kasutusse andes säästame me keskkonda. Suur tänu Sulle, et hoolid ja annad korralikud asjad uuele ringile ning aitad meil aidata!

Uuskasutuskeskusel on üle Eesti 16 kauplust, lisaks saab asju tuua Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas kogumismajadesse ning Tallinna ja Tartu suurimate kaubanduskeskuste uuskasutuskappidesse.

 

 

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.