Uuskasutuskeskus annab üleilmse keskkonnapäeva puhul käiku rändkogumiskastid

Uuskasutuskeskus annab üleilmse keskkonnapäeva puhul käiku rändkogumiskastid

02. juuni 2021

Juuni alguses annab Uuskasutuskeskus esmakordselt kasutusse rändkogumiskastid, mis on mugav võimalus korraldada liigseks muutunud heas korras asjade kogumist organisatsioonides. Esimesed kastid lähevad Bigbank Eesti Tallinna ja Tartu kontoritesse. Sõna otseses mõttes teise ringi kastid on pärit Liis Lemsalu ja Stefani Eesti Laulul aset leidnud lavasõust.

Rändkastide mõte tuli Uuskasutuskeskusel tagasisidest erinevatelt ettevõtetelt, kes on soovinud oma töötajatele sellist võimalust pakkuda. „Tööle kaasa võtmine on üks mugavamaid võimalusi asjade uuele ringile andmiseks, kuid alati ei ole ettevõtetes head kohta kogumiseks. Rändkastide kiire teostuseni aitas meid Liis Lemsalu ja Stefani „Doomino“ lavasõust alles jäänud suured valged kastid. Nii on neil rändkastidel ka oma lugu kaasas,“ kommenteeris Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu.

Uuskasutuskeskusel oli plaanis rändkastid käiku lasta juba kevadel, ent koroonaviiruse tõttu olid paljud töötajad suunatud kodukontoritesse. „Nüüd hakkab elurütm taas normaliseeruma ning uuesti harjumuspärase töölaua taha asudes ongi põhjust pisut kraamida nii kodus kui tööl. Anname suurima heameelega esimesed kastid Bigbank Eesti tööperele järele proovida,“ lisas Paakspuu.

Bigbanki Eesti juht Jonna Pechter on veendunud taaskasutusse uskuja, mistõttu tellis ta kogumiskastid esimesena oma ettevõttesse. “Annan ise sisuliselt kõik oma üleliigsed esemed alates laste mänguasjadest ja lõpetades seisma jäänud rõivastega kellelegi edasi või viin Uuskasutuskeskusesse. Ühe vana on teise uus, lisaks tehakse paljudest kasutatud asjadest unikaalseid käsitööesemeid ning loodetavasti jääb selle arvelt maailmas omajagu üleliigset tootmata,” ütles Pechter ja kutsus ka teisi ettevõtteid taaskasutusega liituma.

Uuskasutuskeskuse rändkastid on eri suuruses ja neile leiab lihtsa vaevaga ajutise koha kontorimelus. Kastid on valged ning lisaks Uuskasutuskeskuse kirjadele leiab neilt QR-koodi Liis Lemsalu ja Stefani „Doomino“ muusikavideole, pannes kasti korraks uuesti elama. Kui kogumiskast saab täis, siis tuleb Uuskasutuskeskuse kaubik asjadele järele. Esialgu saab selliseid kaste tellida Tallinnas ja Tartus.

Üleilmset keskkonnapäeva tähistatakse 5. juunil ja see sai alguse aastal 1973 eesmärgiga juhtida tähelepanu keskkonnas toimuvatele muutustele. Heas korras ja mitte enam kasutust leidvate asjade uuele ringile andmine on üks lihtsamaid samme keskkonna eest hoolitsemiseks.

Uuskasutuskeskus päästab iga aasta sadu tonne heas korras asju jõudmast prügisse ja suunab korralikud asjad uuesti ringlusse. Enamik asju jõuab uuesti kasutusse keskuse 16 kaupluse ja e-poe kaudu. Asjade müüki panekuga katab Uuskasutuskeskus MTÜ kaupluste ülalpidamiskulud ja uute poodide avamise.

Uuskasutuskeskus toetab oma koostööpartnerite kaudu mitmeid abivajajaid, näiteks suurperesid, koduta jäänud inimesi, naiste kriisikodusid, loomade varjupaiku. Vastutustundlikku tarbimist toetab Uuskasutuskeskus ka filmi-, teatri- ja muusikategijatele rõivaid ja aksessuaare laenutades ning kunstitudengitele ja käsitööhuvilistele erinevaid materjale pakkudes.

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.