Uuskasutuskeskus avas 1. detsembril teise ringi kaupade Lastepoe

Uuskasutuskeskus avas 1. detsembril teise ringi kaupade Lastepoe

30. november 2020

Uuskasutuskeskus avas 1. detsembril Liivalaia 29 asuvas keskuses Lastepoe. Lastepood on mugav võimalus leida kõik vähekasutatud lastekaubad ühest kohast. Lisaks rõõmustatakse lapsi mängulise proovikabiini ja mängunurgaga. Lastepood avatakse Liivalaia kaupluse seni kodukaupadele kuulunud alal, teises pooles on jätkuvalt rõivad, jalatsid, raamatud, hobitarbed, kodutekstiilid ja nõud.

„Lastepoe mõte on Uuskasutuskeskusel olnud juba mõnda aega, kuna lasteasju suunatakse päris palju meie kaudu ringlusse. Lastekaubad on tihtipeale lühikest aega kasutusel, sest lapsed kasvavad rõivastest välja, samamoodi jäävad aja möödudes lelud seisma. Need võivad aga teistele veel palju rõõmu pakkuda ja seda tavapoega võrreldes märksa taskukohasemalt,“ selgitas Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu. „Loodame siiralt, et pakume oma kaubavalikuga keskkonnasõbralikku alternatiivi.“

Uuskasutuskeskuse Lastepood on kontseptsioonilt sarnane uuemate Uuskasutuskeskuse kauplustega, ent lisaks on mõeldud palju väikesele külastajale. Lastepoe puidust stanged on madalamad, prooviruumis on madalamad toolid ja nagid, mängunurgas saab joonistada ja värvida, samuti kritseldada vanakooli tahvlile. „Sisekujunduses kasutasime nii palju kui võimalik taaskasutusmaterjale, näiteks on riidekabiini kardinad valmistatud teksajääkidest. Mängunurk ja prooviruum on enamjaolt sisustatud teise ringi esemetega,“ lisas Diana Paakspuu.

Lastepood kostitab külastajaid suure valiku teise ringi beebikaupade, lasterõivaste ja -jalatsite, mänguasjade, raamatute, lauamängude, vankrite ja jalutuskärudega. Avamispäeval loovad pidulikkust Kärr & Surr netiavarustes tuntust koguvad ja muuhulgas Uuskasutuskeskusest pärit taaskasutusmaterjalidest meisterdatud lipuketid, mis tulevad ka Lastepoodi müüki. Lastepoe avamispäevaks on külastajatele varuks mõned üllatused, ent ennekõike paneb Uuskasutuskeskus Lastepoodi uudistama tulijatele südamele, et üksteise tervise hoidmiseks tuleb kanda maski ja hoida distantsi.

Lastekaupu leiab jätkuvalt ka kõigist teistest Uuskasutuskeskuse kauplustest, ent Lastepoes on valik kõige laiem. Lastepoest võib leida vahel ka mõne mööblieseme, näiteks lastetooli või beebivoodi, ent valdavalt leiab teise ringi mööblit Uuskasutuskeskuse Kodupoest, mis asub Mustakivi keskuses (Mahtra 5).

Seoses Lastepoe avamisega ei võta Liivalaia Uuskasutuskeskus vastu enam mööblit – heas korras mööbli ja kodukaubad saab Tallinnas viia Uuskasutuskeskuse Kodupoodi, lähedalasuvasse Tatari Uuskasutuskeskusesse või Arsenali Uuskasutuskeskusesse. Samuti saab puhtale ja tervele mööblile Tallinnas ja lähiümbruses kutsuda järele Uuskasutuskeskuse kaubiku täiesti tasuta, kirjutades oma soovist kaubik@uuskasutus.ee.

Uuskasutuskeskus on mittetulundusühing, mille eesmärk on teha uuskasutamine kõikidele Eesti inimestele kättesaadavaks. Uuskasutuskeskusel on üle Eesti kokku 14 poodi, lisaks e-pood. Uuskasutuskeskus tegeleb uuskasutuse edendamisega peamiselt kahel viisil, suunates puhtad ja kasutuskõlblikud asjad uuesti ringlusesse ning otsides võimalusi, kuidas vanadele asjadele uus elu anda. Vaata lisaks www.uuskasutus.ee.

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.