Uuskasutuskeskus kinnitas vastutustundliku ettevõtluse taset kuldmärgisega ja pälvis sotsiaalse ettevõtluse eriauhinna
09. juuni 2023
Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum (VEF) andis sel aastal välja vastutustundliku ettevõtluse kvaliteedimärgised 49 ettevõttele ja organisatsioonile, kelle tegevus on silmapaistev keskkonna, sotsiaalse ja hea juhtimistava (ESG) mõõtmes. Uuskasutuskeskus kinnitas oma kuldmärgise staatust. Lisaks pälvis Uuskasutuskeskus 6. juunil märgiste jagamise galal sotsiaalse ettevõtluse eriauhinna.
Uuskasutuskeskus liitus Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumiga 2015. aastal ja on sest saati järjepidevalt “kraadinud” oma vastutustundlikkust. Uuskasutuskeskus pälvis esimese vastutustundliku ettevõtluse kuldmärgise 2016. aastal ja on taset siiani edukalt hoidnud. “Uuskasutuskeskus tegutseb juba organisatsioonina valdkonnas, mis on keskkonnast hooliv, kuid lisaks peame pidevalt silmas ka teisi vastutustundliku ettevõtluse põhimõtteid. Panustame pidevalt teadlikkuse kasvatamisse laiemalt ning oleme avatud mitmesugusteks koostööprojektideks. Järgime kaasava juhtimise põhimõtteid, et kõik meie töötajad ja vabatahtlikud tunneksid enda panust meie missiooni täitmisel olulisena,” kommenteeris Uuskasutuskeskuse tegevjuht Katriin Jüriska.
Sel aastal astus Uuskasutuskeskus veel ühe suure sammu edasi ja tegi algust kestlikkusaruandlusega, et veelgi teadlikumalt ESG põhimõtteid rakendada. “Uuskasutuskeskus soovib senisest veel paremini mõista oma tegevuse mõju ja suurendada selle positiivsust. Kestlikkuse aruanne loob selge raamistiku ja annab ette rahvusvahelised standardid, mille põhjal seda kõike teha. Aina keerulisemaks muutuvas maailmas on erinevad protsessid ja osapooled omavahel tihedalt seotud ning otsuseid tehes tuleb kõigi nende nüanssidega arvestada,” kommenteeris Uuskasutuskeskuse kestlikkuse aruandele aluse pannud senine tegevjuht Diana Paakspuu.
Vastutustundliku ettevõtluse märgise saamise aluseks on VEFi indeks – tööriist, mille abil saab oma tegevuse mõju ühiskonnale analüüsida mistahes valdkonna või omandivormiga organisatsioon. Indeksi osalejad täidavad põhjaliku ankeedi, misjärel hindab ESG valdkonna ekspertidest koosnev töörühm organisatsiooni antud vastuseid ja nende põhjendusi, lisaks küsitakse infot ka riigiametitelt. Indeksi küsimustik on üles ehitatud selliselt, et seda saaks vastavalt taustsüsteemi ja ettevõtluskeskkonna arengusuundumustele muuta.
Vastutustundliku ettevõtluse märgis kehtib 2 aastat.
Tutvu Uuskasutuskeskuse kestlikkuse aruandega
Uuskasutuskeskus pälvis sotsiaalse ettevõtluse eriauhinna. Foto: Kristiin Elmat