Uuskasutuskeskuse lõppeva aasta säravamad tunnustused

Uuskasutuskeskuse lõppeva aasta säravamad tunnustused

20. detsember 2022

Lõppev aasta tõi Uuskasutuskeskusele kaasa mitmesuguseid märkamisi ja tunnustusi tänu tööle, mida igapäevaselt oluliseks peame. Uuskasutuskeskus soovib säästa keskkonda, suunates uuesti ringlusse sellised asjad, mis on jätkuvalt korralikud, terved ja kasutuskõlblikud. Nii vähendame asjatu prügi teket ning toetame maailma niigi nappide ressursside paremat kasutust.

Aasta keskkonnategu 2021
Detsembri alguses olime palutud keskkonnaministri vastuvõtule, sest välja kuulutati aasta silmapaistvamad keskkonnateod ja -tegijad. Suur oli meie üllatus, kui aasta keskkonnateo tiitli pälvisid meie keskkonnasõbralikud kogumismajad. Uuskasutuskeskus alustas kogumismajade ideega juba 2020. aastal, majad said projekteeritud, valmis ehitatud ja püsti 2021. aasta suvel. Kogumismajade valmimist toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus ning mugava koha annetajate jaoks leidsid kogumismajad tänu koostööle Astri Grupiga.

Kogumismajad on ehitatud keskkonnasõbralikult, katusel on päikesepaneelid ise energia tootmiseks. Kogumismajad asuvad Narvas Fama keskuse parkla juures, Tallinnas Balti Jaama Turu välialal (Telliskivi loomelinnaku servas), Tartus Lõunakeskuse ja Pärnus Pärnu keskuse parklas. Iseteeninduslikult saab kogumismajja korralikke asju ära tuua 24/7.

Silmapaistev sotsiaalse mõju projekt Baltimaades
30. novembril võttis Uuskasutuskeskus osa Baltic Sustainability Awards’ist, kus esitlesime sotsiaalse mõju kategoorias ühena kolmest finalistist Tallinnas kevadel avatud heategevuslikku poodi Ukraina sõjapõgenike toetuseks. Saime väga head tagasisidet projektile, mille puhul tuli meil väga kiiresti ja paindlikult tegutseda. Projekti tulemusena saime palju uusi kogemusi, samuti uuskasutuse sõnumit edasi kanda. Kategooria võit läks Leedu algatusele Oxylabs, mis on enda südameasjaks võtnud laste ahistamisega seotud illegaalse sisu automaatse tuvastamise internetis.

Järvamaa kogukonda toetav ettevõte
Novembri lõpus märgiti Paide Uuskasutuskeskus ära kui üks kolmest parimast Järvamaa kogukonda toetavast ettevõttest, sest oleme lõppeval aastal andnud oma panuse Ukraina põgenike toetamiseks Paides ja Türil.

Sotsiaal/vastutustundliku kommunikatsiooni hõbemuna
Kevadel leidis märkamist Uuskasutuskeskuse 2021. aastal uuenenud kevadine annetuskampaania, mille eesmärgiks on viia uus- ja taaskasutamise sõnum veelgi rohkemate inimesteni. Uuendasime koostöös reklaamiagentuuri La Ecwadoriga sõnumeid ning kaasasime meie tegemistele tähelepanu juhtima päris mõjuisikud. Aastal 2021 aitasid meie sõnumit “Anna uuele ringile!” edasi viia Karin Rask, Marten Kuningas, Reet Linna, Andrei Titov ja Doris Tislar, tänavu lisandusid uuskasutussaadikutena Irina Embrich, Andreas Poom ja Anne Veesaar. Suur tänu! Üheskoos muudame Eestimaa puhtamaks.

 

 

 

 

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.