Uuskasutuskeskuse kogumisring Kristiines Telia parklas 2. märtsil

Uuskasutuskeskuse kogumisring Kristiines Telia parklas 2. märtsil

26. veebruar 2021

2. märtsil kell 9–11 peatub Uuskasutuskeskuse kaubik Kristiines Telia klientide parklas (Mustamäe tee 3). Kaubik teeb kogumisringe erinevais Eestimaa paigus ja ka asutuste juures, et teha üleliigseks muutunud, kuid jätkuvalt heas korras asjade annetamine inimestele mugavamaks. Uuskasutuskeskus päästab aastas sadu tonne korralikke asju prügisse jõudmast.

Uuskasutuskeskuse kaubikusse saab ära tuua need asjad, mida majapidamises enam ei vajata, kuid mis on jätkuvalt heas korras ja kasutuskõlblikud. Oodatud on puhtad ja terved rõivad, jalatsid, mänguasjad, nõud, raamatud, spordi- ja hobitarbed, sisustuskaubad, väiksem kodutehnika. Üle Eesti tegutsev Uuskasutuskeskus suunab heas korras asjad uuesti ringlusse. Suurematele esemetele nagu mööbel ja kogukas kodutehnika saab Tallinnas ja linna lähistel tasuta järele kutsuda ka kaubiku. Selleks tuleb annetatavast esemest saata foto koos enda kontaktandmetega kaubik@uuskasutus.ee.

Uuskasutuskeskus sorteerib kõik annetatud asjad ning suunab seejärel heas korras esemed uuesti ringlusse. Osa asju läheb abivajajatele, suurem osa aga taskukohaste hindadega müüki. Isemajandava mittetulundusühinguna katab Uuskasutuskeskus annetuste müüki panekuga poodide tegevuskulud. Uuskasutuskeskusel on üle Eesti 15 poodi, lisaks e-pood aadressil pood.uuskasutus.ee.

Uuskasutuskeskus toetab oma koostööpartnerite kaudu suurperesid, naiste varjupaiku, koduta jäänud inimesi ja loomade varjupaiku. Lisaks teeb Uuskasutuskeskus tihedat koostööd teatri-, muusika- ja filmitegijatega ning õpilasfirmade ja käsitöölistega, kes saavad materjalide ning laenutuste soovidega otse Uuskasutuskeskuse poole pöörduda. Nii võib annetatud ese üllatada koguni teatrilaval või teleekraanil. Uuskasutuskeskus on laenutustega toetanud näiteks seriaale „Pilvede all“, „Tulejoonel“ ja „Lahutus Eesti moodi“.

Miks annetada?
* Tuues pikalt koduses majapidamises seisma jäänud asja ära, väldid selle jõudmist lõpuks prügimäele.
* Annetades asjad, mida tegelikult igapäevaselt ei kasuta, saad koju ruumi juurde.
* Teed heateo nii endale kui ka keskkonnale. Üheskoos hoiame Eestimaa puhtamana.
* Paljudel ei ole võimalik täiesti uut asja osta, seega Sinu annetatud ese võib olla kellegi teise jaoks ainuke võimalus.

Uuskasutuskeskus on mittetulundusühing, mille eesmärk on teha uuskasutamine kõikidele Eesti inimestele kättesaadavaks. Uuskasutuskeskus tegeleb uuskasutuse edendamisega peamiselt kahel viisil, suunates puhtad ja kasutuskõlblikud asjad uuesti ringlusesse ning otsides võimalusi, kuidas vanadele asjadele uus elu anda.

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.