Vähendame jäätmeteket ja anname asjad uuele ringile. Kogumisringid Tallinnas

Vähendame jäätmeteket ja anname asjad uuele ringile. Kogumisringid Tallinnas

23. november 2021

Novembri eelviimane nädal, 20.11–28.11 on üleeuroopaline jäätmetekke vähendamise nädal. Sel nädalal on võimalik teiste keskkonnast hoolivate tegevuste seas anda uuele ringile seisma jäänud, kuid ikka veel heas korras asju. Nii toimides ennetame prügi teket, sest heas korras asjad saavad veel kellegi jaoks kasulikud olla.

Asjade mugavaks uuesti kasutusse andmiseks teeb Uuskasutuskeskuse kaubik ajavahemikus 22.–27.11 kogumisringe üle linna, peatudes Kristiines, Uues Maailmas, Pelgulinnas, Haaberstis, Lasnamäel ja Nõmmel. Uuskasutuskeskuse kaubik peatub järgmiselt:

22.11 kell 12.00–13.00 Kristiines Räägu ja Nõmme tee ristil (park)
kell 13.30–14.30 Uues Maailmas kohvik Kohalik juures (Koidu 82)
23.11 kell 12–14 Kakumäe Selveri parklas (Rannamõisa tee 6)
24.11 kell 16–18 Nõmme Tervisekeskuse ees (Jaama 11)
25.11 kell 12–14 Pelgulinna Selveri parklas (Sõle 51)
27.11 kell 11.00–12.00 Lasnamäel Smuuli Maxima XX ees (J. Smuuli tee 9)
kell 12.30–13.30 Läänemere Selveri parklas (Läänemere tee 28)

Uuskasutuskeskuse kaubikusse saab ära tuua puhtaid ja terveid rõivaid, jalatseid, mänguasju, nõusid, köögitarvikuid, spordi- ja hobitarbeid, nipsasju, kodutekstiile, sisustusesemeid, väiksemat kodutehnikat. Uuskasutuskeskusele võib julgesti annetada ka hooajaväliseid kaupu, näiteks talvel suveriideid ja hobitarbeid ning suvel talveasju.

Uuskasutuskeskus ei võta vastu turvalisuse kaalutlusel turvahälle ja -toole, kineskooptelereid ja gaasipliite, samuti katkiseid asju. Uuskasutuskeskusel puudub endal võimekus parandada asju, lisaks võib katkine ese olla ohuks järgmisele kasutajale.

Kogumisringi ajal palub Uuskasutuskeskus mitte tuua mööblit, vaid selleks eraldi koju kaubik tellida. Korraliku mööbli ja suurema kodutehnika uuele ringile andmiseks saab Tallinnas ja lähistel järele kutsuda tasuta kaubiku, kirjutades kaubik@uuskasutus.ee või helistades 5553 3001.

Heas korras liigseks muutunud asju saab ära tuua ka kõikidesse Uuskasutuskeskuse kauplustesse nende lahtiolekuaegadel, lisaks on Tallinna suurimates kaubanduskeskustes Ülemistes, Rocca al Mares ja Kristiines mugavad uuskasutuskapid ning Balti Jaamas 24/7 iseteeninduslikult kasutatav kogumismaja.

Uuskasutuskeskus suunab kõik heas korras asjad uuesti ringlusse. Osa asjadest läheb müüki, osa koostööpartnerite kaudu abivajajatele. Asjade müüki panekuga katab Uuskasutuskeskus oma kaupluste ülalpidamiskulud ja laieneb võimalusel üle Eesti, et uuskasutus kõigile Eesti inimestele mugavaks teha. Uuskasutuskeskusel on 16 poodi, samuti on keskusel oma e-pood pood.uuskasutus.ee.

Uuskasutuskeskus toetab oma koostööpartnerite kaudu suurperesid, naiste varjupaiku, koduta jäänud inimesi ja loomade varjupaiku. Talve hakul on annetustena väga oodatud meeste soojad rõivad ja jalanõud. Uuskasutuskeskus toetab nendega Tallinna Sotsiaaltöö Keskuse kaudu peavarjuta inimesi. Veel teeb Uuskasutuskeskus tihedat koostööd õpilasfirmade, kunstitudengite ja käsitöölistega, et leida lahendusi erinevatele materjalidele.

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.