3 mõjuvat põhjust, miks osta odavad riided teise ringi poest

3 mõjuvat põhjust, miks osta odavad riided teise ringi poest

24. märts 2017

Kes meist ei tahaks, et riided oleksid võimalikult hea hinnaga, kvaliteetsed ning ilusad? Üheks lahenduseks on osta riided kaltsukast. Toome välja kolm tugevat argumenti, miks ka sina võiksid osta odavaid riideid uuskasutuspoodidest:

1.      Kasutatud odavad riided on kvaliteetsemad kui sama hinnaga uued riided

Odava kiirmoe nimi pole põhjuseta kiirmood. Kollektsioonid vahetuvad ruttu ja riided lähevad ka kiiresti katki ja moest ära. Sama ei kehti aga kasutatud asjade puhul. Kaltsukast ostetud riided võivad olla vägagi kvaliteetsed. Lisaks sellele, et võid teiselt ringilt leida võileivahinnaga korralike brändide tooteid, võid olla kindlam ka seal rippuvate tavatoodete vastupidavuses. Mõtle korra niipidi – kasutatud riideid on kantud ja pestud juba mitmeid kordi enne sind, seega püsib ese suure tõenäosusega samas seisukorras ka peale järgmiseid pesukordi.

2.      Sa panustad Eesti arengusse, mitte ei toeta hiigelkorporatsioone

Secondhand kauplused on reeglina kõik kohalikud ettevõtted, millest mitmed lisaks ka veel mittetulundusühingud. Nii jääb sinu riiete eest makstud raha Eestisse ja võib isegi midagi ühiskonna heaks ära teha. Näiteks kogu Uuskasutuskeskuse tegevusega saadud tulu läheb uuskasutuse edendamiseks Eestis ning ülejäänu investeeritakse teiste mõjusate sotsiaalsete algatuste toetamiseks. Näiteks viimased kaks aastat on Uuskasutuskeskus 20 000 euroga toetanud sihtasutus Kiusamisvaba Kool, kes tegeleb Eesti koolide kiusamisvabaks muutmisega.

3.      Sul jääb rohkem raha elamusteks

Iganenud on arusaam, et “võidab” see, kellel on surres kõige rohkem asju. Palju mõistlikum on elu jooksul koguda hoopis toredaid elamusi, mitte uhkeid asju. Kallite riiete ostmine kurnab rahakotti nii, et tähtsamatele elamustele ei jää piisavalt vahendeid. Värskem informatsioon küll paraku puudub, kuid Statistikaameti andmeil kulutas keskmine eestlane 2015. aastal rõivaste ja jalanõude peale keskmiselt 252,2 eurot aastas, samal ajal kui reisipakettidele 98.6 eurot ja kirjandusele ja raamatutele jäi aastas ainult 40.8 eurot. Need vahekorrad võiksid olla vastupidised! Kuna kaltsukast pärinevad odavad riided on veel odavamad kui kiirmoekettidest pärinevad, jääb sul võimalus investeerida millessegi, mis ka päriselt rõõmu teeb.

Odavad riided Uuskasutuskeskustest

Odavate teise ringi riiete leidmiseks ei pea tänapäeval enam väga palju vaeva nägema. Erinevaid kirbuturge ja põnevaid kaltsukaid on täis kõik Eestimaa linnad. Kui tahad aga kaltsukatuuri ühendada ka koduks vajalike asjade ostmisega, siis soovitame Uuskasutuskeskuseid, kuhu jõuavad lisaks odavatele kasutatud riietele müüki ka jalanõud, aksessuaarid, raamatud, mööbel, nõud, tehnika jms. Uuskasutuskeskuseid on üle Eesti juba kümme – nii Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas ja Paides: kaupluste info.

Loe samal teemal ka: Odavad riided kvaliteedis allahindlusi tegemata

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.