Odavad riided kvaliteedis allahindlusi tegemata

Odavad riided kvaliteedis allahindlusi tegemata

01. juuni 2016

Väike eelarve riiete ostmisel ei pea tähendama järeleandmisi muudes aspektides. Kui suunata pilk kasutatud riiete poole, võivad käsikäes käia nii odavus, kvaliteet, omanäolisus kui ka loodussõbralikkus.

Odavad riided – kehv kvaliteet?

Tihti seostuvad odavad riided automaatselt ka kehva materjali ja viletsa õmbluskvaliteediga. Kuid kasutatud riiete puhul ei näita madal hind kohe kindlasti mitte seda. Mõtle korra niipidi – kui uued riided pakuvad tihti ebameeldivaid üllatusi nagu näiteks pesus kokku tõmbumine ja väljavenimine, siis ese, mis ripub riidepuul kasutatud riiete poes, ei jõuaks teisele ringile kui ta poleks vastupidav. See seisukord, millisena ta ostes on, püsib suure tõenäosusega ka peale järgmiseid pesukordi.

Hea viis eristumaks massidest

Pärast suurte kiirmoebrändide Eestisse jõudmist, pole harv juhus, et hoolikalt valitud odava kleidiga koolilõpetamisele minnes kannab sama kostüümi veel kaks lõpetajat. Ostes riideid teise ringi poodidest eristud aga heas mõttes. Sealjuures on müüt see, et kaltsukatest leiab vaid iganenud  kaupa. Ka kasutatud riiete kauplustesse jõuab kuulsate brändide viimaste aastate kaupa, kuid suure tõenäosusega neid enam tänavapildis näha pole. Lisaks on see hea viis leidmaks vintage-riideid, mis pole sealjuures hinnastatud nii nagu kallites vintage-butiikides.

Kasutatud riided on tervisele ohutumad

Suur osa masstoodangust tulnud riideid töödeldakse tänapäeval kemikaalidega. Kasutatud riideid on aga juba mitmeid, kui mitte kümneid kordi eelmise omaniku poolt pestud ja sellega suurem osa toksilistest lendlevatest kemikaalidest haihtunud. Seega võivad odavad riided olla tunduvalt ohutum valik nii allergikutele, väikelastele kui ka lihtsalt endast ja loodusest hoolivale inimesele.

Kust osta odavaid riideid?

Kasutatud riietega seostuvad esimesena kaltsukad. Sellest hüüdnimest ei tasu ennast aga ehmatada lasta – tänapäeval leiab sealt kõike muud kui kaltse! Näiteks Uuskasutuskeskusesse jõuavad müüki ainult puhtad ja terved asjad – lisaks odavatele riietele ka jalanõud, aksessuaarid, raamatud, mööbel, nõud, tehnika jms. Uuskasutuskeskuse kauplused on olemas Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas ja Paides: kaupluste info.

Loe samal teemal ka: Soodsad lasteriided – osta, kasuta ja anna järgmisele edasi ja Kaltsukad ja uuskasutus – 5 nõuannet kasutatud riiete soetamiseks

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.

Annan Uuskasutus MTÜ-le nõusoleku oma andmete töötlemiseks uudiskirja saatmise eesmärgil. Olen teadlik, et saan uudiskirja listist lahkuda iga hetk.*
Nõustun Uuskasutus MTÜ   privaatsuspoliitikaga*