5 põhjust, miks osta odav mööbel tavapoe asemel teiselt ringilt

5 põhjust, miks osta odav mööbel tavapoe asemel teiselt ringilt

12. juuni 2017

Uue kodu ostmine või üürimine on kulukas. Lisaks kopsakale sissemaksele või maakleritasule tuleb sageli alustada täiesti nullist ka ruumide sisustamist. Tagasihoidliku eelarve puhul jääbki ainsaks võimaluseks odav mööbel. Siin on aga kaks võimalust: kas osta sisustus mõnest soodsast tavapoest või otsustada teise ringi esemete kasuks. Toome välja viis põhjust, miks võiks eelistada just kasutatud mööblit.

1. Sinu kodu ei näe välja nagu tuhanded teised

Sinu kodu võiks olla sinu pere nägu, mitte näha välja nagu otse IKEA või JYSK-i kataloogist. Selle asemel, et minna pealtnäha lihtsama väljapääsu teed ja osta kogu sisustus ühest komplektist, julge segada vana ja uut. Nii võid olla kindel, et saavutad isikupärase ning hubase tulemuse, mida naljalt mujal ei leia.

2. Kasutatud odav mööbel on kvaliteetsem kui sama hinnaga uus mööbel

Kasutatud mööbel on reeglina tunduvalt kvaliteetsem kui tavalistes kauplustes leitav kõige odavam mööbel. Ebakvaliteetsed esemed ei pea lihtsalt piisavalt kaua vastu, et teisele ringile jõuda! Nii võid kasutatud asjade poodidest leida sama raha eest või soodsamalt kvaliteetsemad ja vastupidavamad esemed.

3. Põnev aardejahti meenutav protsess

Kui uut mööblit otsides võid juba internetist mõõdud, hinnad ja materjalid välja vaadata ning ost on vaid sekunditega vormistatud, siis kasutatud sisustuselementide leidmine on omaette lõbus seiklus. Erinevate kaltsukate, antikvariaatide ja ostu-müügiportaalide läbi kammimise järel selle i-le täppi paneva eseme leidmine tõeline rõõm!

4. Kasutatud mööbel ei kuluta nii palju loodusressursse kui odav mööbel

Iga uue masstootmises valminud mööblitüki valmistamine nõuab ressursse ning tekitab mingil määral reostust. Pruugitud mööbli ostmine on aga tunduvalt keskkonnasõbralikum, sest selle jaoks ei ole enam maha võetud enam mitte ühtegi puud!

5. Sa hoiad oma tervist

Odav mööbel on tihti valmistatud saepuruplaatidest. Näiliselt üsna naturaalseid puidulaaste või saepuru hoiavad saepuruplaadis koos liimid, mis levitavad mürgiseid formaaldehüüde. Need kahjulikud ained võivad tekitada näiteks allergilist nohu või bronhiiti. Aastatega mürgid lenduvad, seega on soovituslik eelistada juba vanemat või siis hoopis täispuidust mööblit.

Kust osta?

Kasutatud mööbel, riided, jalanõud, lauanõud, raamatud, kodutehnika ja muud teise ringi esemed on müügil Uuskasutuskeskustes Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas ja Paides. Lisaks võid teise ringi pärlite leidmiseks piiluda erinevatesse kuulutusportaalidesse  (nt osta.ee ja kuldnebors.ee) ning antikvariaatidesse.

Loe samal teemal veel: 5 põhjust, miks kasutatud mööbel tasub osta Uuskasutuskeskusest ja Tõestus, et odav mööbel ei pea olema igav

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.

Annan Uuskasutuskeskus MTÜ-le nõusoleku oma andmete töötlemiseks uudiskirja saatmise eesmärgil. Olen teadlik, et saan uudiskirja listist lahkuda iga hetk.*
Nõustun Uuskasutuskeskus MTÜ   privaatsuspoliitikaga*