Tõestus, et odav mööbel ei pea olema igav

Tõestus, et odav mööbel ei pea olema igav

03. oktoober 2016

Fraasiga “odav mööbel” kangastub sageli silme ette igav ja ühetaoline mööbel, mis lisaks kõigele eelnevale on võib-olla ka ebakvaliteetne. Et aga mööbli vastupidavuses ja isikupärasuses allahindlusi mitte teha, on mõistlik suunata pilk kasutatud mööbli poodide poole. Teisele ringile jõuab tihti tõeliseid pärleid ja seda mitu korda odavamalt kui tavapoes.

Siinkohal toome mõned näited eri liiki kasutatud mööblist Uuskasutuskeskustest, mis tõestavad, et soodne mööbel võib olla vägagi isikupärane.

1. Ajastutruu vintage-mööbel

Vintage mööbel

Teisele ringile jõuab palju ajastutruid diivaneid, kappe, toole ja laudu, mida võib sageli liigitada sellise termini naguvintagemööbel” alla. Vintage-mööbliks nimetataksegi üldiselt mööbliesemeid, mille vanus jääb 20 ja 100 aasta vahele. Rääkimata väga palju liikvel olevatest 80ndate kultusesemetest, satub pruugitud mööbli sekka ka asju kuldsetest kuuekümnendatest või esimese Eesti Vabariigi ajast. Loe vintage-mööbli kohta täpsemalt : Miks on vintage-mööbel erakordselt populaarne?

2. Hinnaline antiikmööbel

Antiikmööbel

Aeg-ajalt satub tavalistesse kasutatud mööbli kauplustesse ka hinnalist antiikmööblit, mille eest antiigipoodides küsitakse sageli hingehinda. Tasub siiski silmas pidada, et kuna antiigiks peetakse mööblit, mis on vähemalt 100 aastat vana, võivad taolised esemed nõuda kerget kõpitsemist näiteks lihvimise või mööbliriide vahetamise näol.

3. Tähendusega nostalgiaesemed

Vanaaegne tugitool

Mäletad seda tugitooli, millest vanaema sulle väiksena lemmikmuinasjuttu ette luges? Või seda kirjutuslauda, mille taga vanaisa tähtsaid asju kirja pani? Just selliseid oma loo ning tähendusega esemeid on teise ringi kauplused täis. Asjad, mis panevad lapsepõlve või noorusaega nostalgiliselt meenutama, võivad ka Sinu uues kodus olulist kohta omada.

4. Peaaegu et uued trendiesemed

Odav mööbel

Kes möödunud sajandite hiilgusega esemetest lugu ei pea, ei pea pead norgu laskma! Odav mööbel Uuskasutuskeskustes ei tähenda tingimata vana mööblit. Olgu põhjuseks kolimine või muud elumuutused, kasutatud mööbli hulka satub tihti ka väga uusi ning heas seisukorras esemeid, mis võiksid sama hästi vastu vaadata uhkes sisustussalongis.

Kust osta?

Kasutatud odav mööbel ning muud korralikud teise ringi esemed on müügil Uuskasutuskeskustes Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas ja Paides. Kui sealt otsitut ei leia, võib läbi kammida teised pruugitud esemete poed ning piiluda ka erinevatesse kuulutusportaalidesse nagu nt osta.ee ja kuldnebors.ee.

Loe samal teemal ka: 5 põhjust, miks peaksid eelistama kasutatud mööblit, Kuidas kasutatud mööbel uue väljanägemise saab?

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.